ویژگی های یک هاست خوب

دسته بندی ها : تکنولوژی, سئو نفیسه رفیع پور
هاست خوب

هنگام ایجاد وب سایت، می خواهید بهترین ارائه دهنده میزبانی وب را داشته باشید که تا جایی که ممکن باشد سایت شما آنلاین بماند. به یاد داشته باشی ، وقتی سایت شما خراب است یا به درستی کار نمی کند، شاهد کاهش بازدید کنندگان و کاهش تعداد فروش خواهید بود. با در نظر گرفتن این نکته، هنگام انتخاب هاست وب خوب باید به چه نکاتی توجه کرد؟

ویژگی های یک هاست خوب و مناسب

1. موقعیت مکانی شرکت میزبان

در صورت امکان با میزبانی کار کنید که تا حد امکان به شما نزدیک است. زیرا در صورت وجود مشکل، تماس با میزبان آسان تر می شود ، و دانستن اینکه آنها در همان منطقه زمانی هستند ، به این معنی است که شما مجبور نیستید تا صبح منتظر بمانید تا تماس بگیرید یا تا دیروقت بیدار باشید تا یک مشکل فوری حل شود.

2. برنامه یا وب سایت تلفن همراه

بسیاری از میزبان های وب از چارچوب های محبوب، سیستم های وبلاگ نویسی یا CMS پشتیبانی می کنند. با اطمینان می توان گفت که اکثر خوانندگان Nettuts طرفداران وردپرس هستند: همیشه خوب است که میزبان هاست شما حداقل تنظیمات آسان را برای وردپرس یا CMS دلخواه شما ارائه دهد.

هاست خوب
هاست خوب

3. تعداد دامنه ها و زیر دامنه ها

زمانیکه تنها یک سایت دارید، احتمال زیادی وجود دارد که کمی بعد سایت دوم را باز کنید و سپس یک سوم و غیره. مدیریت یک حساب میزبانی برای هر سایتی که مالک آن هستید بسیار سخت خواهد بود، بنابراین اطمینان حاصل کنید که شرکت ارائه دهنده هاست وب مورد نظر به شما اجازه می دهد چندین دامنه را میزبانی کنید. اغلب، محدودیتی در تعداد دامنه هایی که می توانید در یک حساب داشته باشید وجود خواهد داشت. مطمئن شوید که این تعداد برای شما مناسب است.

4. حساب ها و ویژگی های ایمیل

بسیاری از میزبان های وب نیز برای دامنه های شما حساب ایمیل ارائه می دهند. باید بدانید اجازه راه اندازی چند حساب ایمیل  را به شما می دهند. همچنین، فراموش نکنید که خدمات آن ها را برای دریافت ایمیل ها را بررسی کنید. آیا رابط وب ایمیل دارند؟ چند مورد می توانید از بین آن ها انتخاب کنید؟ ادغام با Google Apps (برای رابط Gmail) چطور؟ آیا می توانید ایمیل خود را از طریق IMAP به مشتری مورد نظر خود دریافت کنید یا فقط POP ارائه می دهند.

هاست خوب

5. پشتیبانی از پایگاه داده

امروزه حتی وب سایت های کوچک دارای پایگاه داده مخصوص به خود هستند. باید مطمئن شوید که نوع پایگاه داده ای که با آن راحت هستید را ارائه می دهند. اکثر میزبان ها MySQL را ارائه می دهند. این احتمالاً برای اکثر بیزینس ها کافی باشد، اما اگر PostsgreSQL ، Oracle ، SQL Server یا پایگاه داده دیگری را ترجیح می دهید، این حق شماست که انتخاب کنید.

نتیجه

تعداد زیادی شرکت هاست خوب وجود دارند. از مواردی که در این چک لیست برای تعیین اینکه کدام یک خوب است و البته موارد دیگری که ممکن است در مقالات دیگر بیابید استفاده نموده و یک هاست خوب برای وب سایتتان خریداری کنید.

منبع

نفیسه رفیع پور
نفیسه رفیع پور

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :