گوگل ادز چیست ؟

دسته بندی ها : سئو مریم حسین جانی
دریم ویور

در هر ثانیه، 2.3 میلیون جستجو در Google انجام می شود و اکثر صفحات نتایج جستجو، شامل تبلیغات گوگل هستند. گوگل ادز می تواند روشی بسیار مؤثر برای هدایت ترافیک مناسب به وب سایت شما باشد. دقیقاً هنگامی که افراد در جستجوی انواع محصولات یا خدماتی هستند که شرکت شما ارائه دهنده آن است، توسط این موتور جستجوگر پرمخاطب با سایت شما آشنا خواهند شد.

در این محتوا خواهید آموخت که گوگل ادز چیست و چگونه کار می کند؟

گوگل ادز یا گوگل ادوردز، سیستم تبلیغاتی شرکت Google  است که تبلیغات مورد نظر شما را در سایت ها و ابزارهای مختلف برای کاربران به نمایش می گذارد. در صورتی که این تبلیغات به صورت درست و اصولی تهیه شوند، به طور حتم تاثیر مثبتی در افزایش سود بیزینس شما خواهند داشت.

وقتی افراد به Google می روند، دنبال چیز خاصی می گردند. به این معنی که به طور جدی به دنبال چیزی برای خرید هستند. آنها با تایپ کردن کلماتی در مورد محصولات و خدمات مورد نظرشان، به شما می گویند که می خواهند چه چیزی بخرند.

به همین دلیل گوگل ادز بسیار قدرتمند و سودآور است. شکل بهتری از SEM (بازاریابی موتور جستجو) در مقایسه با آن وجود ندارد.

هزینه تبلیغات در گوگل ادز چقدر است؟

قبل از اقدام برای تبلیغات، شما نیاز به اکانت گوگل ادز دارید. ایجاد این اکانت برای شما رایگان است. جالب اینجاست که بدانید برای گذاشتن تبلیغ در گوگل هیچ هزینه ای پرداخت نمی کنید و فقط به ازای هر کلیک کاربر بر روی کلمه کلیدی و یا لینک باید مبلغی بپردازید.

لازم به ذکر است هزینه این کلیک ها برای مشاغل مختلف، متفاوت است. در حقیقت پیشنهادهای رقیبان شما است، که هزینه کلیک برای یک کلمه کلیدی را تعیین می کند.

گوگل ادز مانند یک حراج است، شما باید بودجه را پیشنهاد دهید. قیمت پیشنهادی تعیین می کند که چقدر حاضر هستید برای هر کلیک هزینه بپردازید و وارد رقابت شوید.

Google می خواهد درآمد خود را به حداکثر برساند، بنابراین تبلیغاتی را نشان می دهد، که بالاترین مبلغ برای آن پیشنهاد شده باشد. البته همیشه این طور نیست زیرا گوگل رضایت کاربرانش را هم در نظر می گیرد و تبلیغات کمتر هزینه شده، اما با کیفیت بالا را هم به نمایش می گذارد.

نحوه استفاده درست از گوگل ادز چیست؟

کلمه کلیدی عبارت یا کلمه ای است که کاربر سرچ می کند و سپس تبلیغ شما را می بیند. پس تبلیغات شما بر اساس کلمات کلیدی که انتخاب می کنید، نشان داده می شود.

گوگل ادز آمار کلیک ها را به شما اطلاع می دهد و به شما می گوید چند بار آگهی تبلیغاتی، در هنگام جستجو برای آن کلمه کلیدی مورد نظر نشان داده شده است، و همچنین درصد کاربرانی را که در صفحه تبلیغی شما فرود می آیند، زیرا آنها روی تبلیغ شما کلیک کرده اند. این اطلاعات خیلی مهم هستند، زیرا به شما می گویند که تبلیغات به خوبی کار می کنند یا خیر.

موارد مهم رتبه بندی گوگل ادز چیست ؟

گوگل به تبلیغات شما امتیاز می دهد. مواردی مانند: نرخ کلیک، مرتبط بودن کلمات کلیدی با تبلیغ کالا یا خدمات و همچنین رضایت کاربر از صفحه فرود شما در این رتبه بندی اهمیت دارند. این امتیاز از یک تا ده در نظر گرفته شده است. بدیهی است هرچه امتیاز بیشتری کسب کنید، نتایج بهتر و البته سود بیشتری برای شما خواهد داشت.

منبع

سما حسین جانی
مریم حسین جانی

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :