هر آنچه باید در مورد ایندکس گوگل بدانید

دسته بندی ها : تکنولوژی, مقالات پریا اصبری
ایندکس گوگل

نمایه گوگل پایگاهی است که در آن همه وب سایت ها و صفحات وب ذخیره شده و در نتایج جستجو ارائه می شود. برای اینکه بتوانید در صفحات برتر گوگل قرار بگیرید، لازم است از تمامی اصطلاحات آن آگاه شوید. ما در اینجا در مورد گوگل ایندکس صحبت خواهیم کرد.

گوگل Index چیست؟

به طور خلاصه، Index یک پایگاه داده بزرگ است که گوگل از آن برای ذخیره اطلاعات در وب سایتی که توسط گوگل “اسکن” شده ، قبل از افزودن به نتایج جستجو، استفاده می کند.

خزیدن وب چیست؟

خزیدن وب به معنای دنبال کردن لینک ها به عنوان یک مسیر از طریق سایت شما است. زمانی که ربات ها از سایتتان بازدید می کنند، سایر صفحات لینک شده مورد بررسی قرار می گیرند. نقشه های سایت شامل تمام لینک های وبلاگ شما هستند. یکی از دلایلی که نقشه ‌های سایت ساخته می ‌شوند این است که درک لینک ‌های سایت شما را گوگل ایندکس آسان ‌تر می‌کنند.

ربات های گوگل می توانند از نقشه های سایت برای جستجوی عمیق سایت استفاده کنند. گوگل وقتی از سایت شما بازدید می کنند، آن را ردیابی می نماید. این کار توسط خزنده Spider گوگل انجام می شود و نتایج پس از خزیدن وب در فهرست گوگل قرار می گیرد.

گوگل صفحات وب را با توجه به متا تگ مورد استفاده شما می خزند و ایندکس می کند.

چگونه بررسی کنیم که سایتمان توسط گوگل ایندکس شده است؟

این یک فرآیند نسبتاً آسان است که در آن فقط “site:url” را به عنوان آدرس وب سایت در Google تایپ می کنید. تعداد صفحات ایندکس شده از سایت شما نمایش داده می شود.

همچنین برای اطمینان از اینکه سایت شما به درستی ایندکس گوگل شده است، ابتدا باید یک نقشه سایت ایجاد کنید که حاوی صفحات سایت شما و ساختار آن باشد. خزنده های وب به راحتی به داده های سایت شما دسترسی خواهند داشت و نمایه سازی کلی سایتتان بهبود می یابد.

سپس، یک فایل robots.txt باید ایجاد شود تا به راحتی خزنده های وب را در ساختار هدایت کند. خزنده ها می دانند چه اطلاعاتی را جمع آوری کنند.

وضعیت ایندکس گوگل چیست و چرا اهمیت دارد؟

وضعیت فهرست گوگل در واقع اصطلاح مناسبی است که بسیاری از افراد معمولاً آن را به عنوان جستجو در وب تصور می کنند. زمانی که در گذشته به دنبال کتابی در کتابخانه می‌ گشتید، باید فهرست کارت را برای کتابی با موضوع خاصی جستجو می‌ کردید. با این حال، اگر چنین کارتی در فهرست کارت وجود نداشته باشد، نمی ‌توانید کتابی را در کتابخانه پیدا کنید.

وضعیت فهرست Google به طور مشابه با این فرآیند کتابخانه کار می کند. گوگل هر ساعت بر روی لینک ها کلیک می کند تا ببیند لینک ها کجا می روند. این روند دوباره تکرار می شود تا زمانی که احتمالاً به هر سایتی که دارای پیوند به سایت های دیگر است، برسد.

با خزیدن عنکبوت ها در وب، اطلاعات سایت به گوگل بازگردانده می شود. اطلاعات در ایندکس گوگل ذخیره می شود و الگوریتم گوگل بهترین نتایج را از نظر کلمات کلیدی و رتبه بندی موتورهای جستجو رتبه بندی می کند.

ایندکس گوگل

کلام آخر؛ یک عنصر حیاتی برای یک وب سایت موفق

بررسی و حفظ یک فهرست خوب گوگل برای یک سایت موفق حیاتی است. درک اصول نمایه سازی و خزیدن گوگل به این معنی است که می توانید گام های صحیح را برای به دست آوردن ارتباط، محبوبیت و درآمد بیشتر در طول زمان اعمال کنید. امیدواریم با مطالب فوق اطلاعات جامعی از ایندکس گوگل به دست آورید.

برای اینکه بدانید سایتتان به وسیله خزنده های گوگل شناخته شده است، از متخصصان امن اس اس ال کمک بگیرید.

منبع

پریا اصبری
پریا اصبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :