گوگل اسکولار انگلیسی، موتور جستجوی وب با دسترسی آزاد

دسته بندی ها : امنیت پریا اصبری
گوگل اسکولار انگلیسی

فهرست گوگل اسکولار انگلیسی شامل، اکثر مجلات و کتاب های علمی آنلاین، مقاله های کنفرانسی، پایان نامه ها، چکیده ها، گزارشات فنی و سایر ادبیات علمی، از جمله نظرات و اختراعات دادگاه از ناشران دانشگاهی، انجمن های حرفه ای، مخازن آنلاین دانشگاه ها و غیره می باشد.

گوگل اسکولار انگلیسی

گوگل اسکولار از یک خزنده وب یا روبات وب برای شناسایی پرونده ها استفاده می کند تا آن ها را در نتایج جستجو بگنجاند. برای ایندکس شدن محتوا در گوگل اسکولار، باید معیارهای مشخصی را برآورده کند.

ویژگی های گوگل اسکولار

 • با استفاده از گوگل اسکولار شما می توانید:
 • تمام ادبیات علمی را از یک مکان مناسب جستجو کنید.
 • آثار مرتبط، نقل قول ها، نویسندگان و نشریات را کاوش نمایید.
 • با پیشرفت های اخیر در هر زمینه ای از تحقیقات آشنا شوید.
 • نسخه های دیجیتالی مقالات را به صورت آنلاین یا در کتابخانه ها جستجو کنید.
 • بسیاری از نتایج جستجوی گوگل اسکولار انگلیسی به مقالات مجلات تجاری پیوند می خورند، بنابراین اکثر افراد قادر خواهند بود فقط به چکیده و جزئیات استناد مقاله دسترسی داشته باشند، بنابراین برای دسترسی به کل مقاله باید هزینه ای پرداخت نمایید.
 • گوگل اسکولار نتایج را با الگوریتم رتبه بندی ترکیبی به نحوی که محققان انجام می دهند، در سایت طبقه بندی می کند. یعنی، متن کامل هر سند، جایی که منتشر شده است، توسط چه کسی نوشته شده است، چند بار و چند وقت اخیر در سایر ادبیات علمی مورد استناد قرار گرفته است.

جستجو و مشاهده موارد در گوگل اسکولار انگلیسی

جستجو به سادگی جستجو در گوگل معمولی است. برای جستجوی Google Scholar SHSU از صفحه اصلی کتابخانه شروع کنید. روی برگه Articles & More کلیک کرده و در کادر جستجوی Google Scholar عبارت مورد نظر را جستجو نمایید.

همانند Google معمولی، گوگل اسکولار اولین نتایج مرتبط را بر اساس متن کامل یک مقاله، نویسنده، منبع و تعداد دفعات استناد در منابع دیگر باز می گرداند.

معیارهای گوگل اسکولار انگلیسی

Google Scholar Metrics راهی آسان برای نویسندگان است تا به سرعت تأثیر مقالات خود را در نشریات علمی بسنجند.

می توانید نشریات خاصی را در همه زبانها با کلمات موجود در عنوان آنها جستجو کنید.

مقالات مرتبط

گوگل اسکولار انگلیسی از طریق ویژگی مقالات مرتبط فهرستی از مقالاتی که به جستجوی شما ربط دارند را ارائه می دهد. که طبقه بندی آن با توجه به اهمیت هر مقاله، می باشد.

گوگل اسکولار انگلیسی

بهینه سازی موتور جستجو برای گوگل اسکولار انگلیسی

بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) برای موتورهای جستجوی دانشگاهی مانند گوگل اسکولار نیز کاربرد دارد و به عنوان ایجاد، انتشار و اصلاح ادبیات علمی به گونه ای که موتورهای جستجوی دانشگاهی را در جستجوی آن و نمایه سازی آن راحت تر کند تعریف می شود.

و در آخر

گوگل اسکولار انگلیسی شامل همه مقالات منتشر شده به زبان انگلیسی می باشد. تمام مطالب اعم از مجلات علمی، کتابها، مجموعه مقالات کنفرانس و سرورهای پیش چاپ را می توانید در آن بیابید.

منبع

پریا اصبری
پریا اصبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :