معرفی عملگرهای جستجو گوگل

دسته بندی ها : تکنولوژی, مقالات پریا اصبری
موتور جستجو گوگل کروم

اگر با سئو یا زمینه بازاریابی کار می کنید، به احتمال زیاد عبارت “عملگرهای جستجو گوگل” را شنیده اید، ما در این مقاله قصد داریم آن ها را معرفی و بررسی کنیم.

اپراتورهای جستجوی گوگل چیست؟

اپراتورهای جستجوی گوگل اساساً کاراکترها و نمادهای خاصی هستند که می توانید برای دریافت اطلاعات خاص تر به عبارت جستجو اضافه کنید. این مانند یک تکنیک پیشرفته برای انجام جستجو است.

آیا می ‌خواهید گوگل تنها نتایجی را در اختیار شما قرار دهد که کلمه کلیدی مورد نظرتان در آن گنجانده شده است؟ از اپراتورهای جستجو استفاده کنید تا Google بر اساس شرایط شما کار کند.

پیشنهاد: اپراتورهای عملگر

شما فقط اپراتور جستجو را همراه با دستورالعمل ها و/یا در قسمت سرچ قرار می دهید.

لیست کامل عملگرهای جستجو گوگل و نحوه استفاده از آنها

1. سایت اپراتور جستجو:

چیزی که من شخصاً بیشتر از همه استفاده می کنم سایت:. در ترکیب با سایر اپراتورها، می توانید از این عملگر بسیار ساده بهره زیادی ببرید.

فقط سایت: را تایپ کرده و سپس یک نام دامنه یا URL را بنویسید و آن را در SERP مشاهده خواهید کرد.

2. عملگر منفی: –

عملگر منفی با اکثر اپراتورهای دیگر کار می کند. برای عملی کردن آن، به سادگی “-” را قبل از هر کلمه کلیدی قرار دهید تا آن را از نتایج جستجو حذف کند.

3. اپراتور OR

عملگر OR را می توان با قرار دادن OR (با حروف بزرگ) بین دو کلمه کلیدی استفاده کرد. نتایج جستجو شامل یک یا هر دو کلمه کلیدی خواهد بود.

4. عملگر پرانتز: ()

عملگر پرانتز به روشی مشابه در ریاضیات استفاده می شود. جهت جداسازی اپراتورها برای جستجوهای پیشرفته تر، با استفاده از چندین اپراتور به طور همزمان استفاده می شود.

5. عملگر عام: *

عملگر wildcard را می توان به عنوان علامت عام در یک عبارت جستجو استفاده کرد. این اپراتور به تنهایی تفاوت زیادی ایجاد نمی کند. اما در یک عملگر تطبیق دقیق یا همراه با برخی اپراتورهای دیگر استفاده می شود.

6. اپراتور ارز: $

اپراتور ارز برای جستجوی قیمت ها استفاده می شود. برای اجرای آن به سادگی از علامت ارز در مقابل یک عدد استفاده کنید. در حال حاضر با دلار (دلار آمریکا) و یورو (یورو) کار می کند.

7. عنوان اپراتور:

عملگر عنوان: به شما امکان می دهد کلمات کلیدی موجود در عنوان وب سایت ها را جستجو کنید.

8. اپراتور inurl:

لیست کاملی از اپراتورهای جستجوی گوگل بدون این یکی کامل نخواهد بود. عملگر inurl: به شما این امکان را می دهد که جستجوهای موجود در URL وب سایت ها، از جمله نام دامنه را جستجو کنید.

مثال: inurl:apple

9. اپراتور allinurl:

عملگر allinurl: بسیار شبیه به عملگر inurl: است، اما تمام کلمات کلیدی مشخص شده باید در URL وجود داشته باشند.

مثال: allinurl:apple ipad

10. نوع فایل عملگر:

عملگر filetype: به شما امکان می دهد نوع فایل خاصی از آنچه را که جستجو می کنید، مشخص نمایید. این عملگر زمانی که نیاز به یافتن نوع فایل خاصی دارید، بسیار مفید است. این نه تنها با فایل های PDF، اسناد کلمات، فایل های پاورپوینت، صفحات گسترده و اکثر فایل های متنی به خوبی کار می کند، بلکه با تصاویر به جز PHP، ASP و HTML نیز کار می نماید.

مثال: جنگ ستارگان نوع فایل:pdf

عملگرهای جستجو گوگل

کلام آخر

ما در این مقاله 10 نمونه از عملگرهای جستجو گوگل را معرفی کردیم، امیدواریم برای شما مفید باشد.

منبع

پریا اصبری
پریا اصبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :