ابزارهای مناسب برای سئو در گوگل

دسته بندی ها : سئو, مقالات پریا اصبری
ابزارهای سئو گوگل

ابزارهای سئو گوگل به ناشران در تشخیص مشکلات و بهبود رتبه بندی کمک می کند. گوگل مجموعه ای از ابزارهای به روز شده را ارائه می دهد که برای سئو مفید هستند. این ابزارها به متخصصان سئو کمک می کند تا بفهمند چرا یک صفحه عملکرد ضعیفی دارد.

در اینجا پنج ابزار برتر سئو گوگل آورده شده است.

1. Lighthouse

Lighthouse یک ابزار بهبود عملکرد صفحه وب است که در هر مرورگر مبتنی بر کروم تعبیه شده است. این ابزار در پانل Chrome Dev Tools قابل دسترسی می باشد.

ویژگی هایی که این ابزار ارائه میدهد:

 1. کارایی (Performance)
 2. برنامه وب پیشرو (Progressive Web App)
 3. بهترین شیوه ها (Best Practices)
 4. دسترسی (Accessibility)
 5. سئو

در حالی که قابلیت دسترسی صرفاً یک معیار مرتبط با سئو نیست، اما به تجربه کاربری خوب برای بازدیدکنندگان سایت، مرتبط است. استفاده از این ویژگی ها به بهبود دید جستجو در صفحات وب کمک می کند.

ابزارهای سئو گوگل

ویژگی های سئو در ابزار فانوس دریایی:

 • متا تگ Viewport
 • عنصر عنوان
 • توضیحات متا
 • کد وضعیت HTTP
 • متن توصیفی روی پیوندها
 • وضعیت صفحه برای خزیدن و نمایه سازی موفق
 • بررسی سازگاری با موبایل
 • تائید خوانایی فونت برای دستگاه های تلفن همراه
 • بررسی اهداف ضربه ای موبایل
 • خزیدن و نمایه سازی
 • بررسی Robots.txt

2. Test My Site

یکی از ابزارهای سئو گوگل بوده و دو معیار را ارائه می دهد:

 • زمان بارگذاری تخمینی در شبکه تلفن همراه 4G
 • توصیه هایی برای افزایش سرعت وب سایت

این یک نقطه شروع خوب برای به دست آوردن یک تصویر کلی از بهینه سازی موبایل است. این ابزار همچنین ارسال یک گزارش کامل حاوی پیشنهاداتی برای سرعت بخشیدن به صفحه وب آزمایش شده را ارائه می دهد.

3. Page Speed ​​Insights (بینش سرعت صفحه یکی از ابزارهای سئو گوگل)

Page Speed ​​Insights ابزاری است که نمرات عملکرد Core Web Vitals آزمایشگاهی را ارائه می دهد. این ابزار آنلاین جزئیاتی را در مورد اینکه چه چیزی باعث کندی سرعت می شود و چه پیشنهاداتی برای رفع مشکلات وجود دارد، ارائه می دهد.

همچنین نشان می دهد که کدام اسکریپت ها و تصاویر سرعت سایت را کاهش می دهند.

4. Safe Browsing Test (تست مرور ایمن)

گوگل هر روز میلیاردها صفحه را می خزد تا بدافزار را بررسی کند. این ابزار در صورت وجود بدافزار در یک سایت، به شما گزارش می دهد. همچنین تاریخ آخرین باری که سایت برای بدافزار بررسی شده است را ارائه می دهد.

چرا باید از ابزار تست مرور ایمن استفاده کنید؟

بسیاری از مردم امنیت وب سایت را یک مشکل سئو نمی دانند. اما وقتی گوگل شروع به حذف URL ها از فهرست خود به دلیل هک شدن سایت می کند، امنیت وب سایت به سرعت به یک مشکل SEO تبدیل می شود. به همین دلیل است که امنیت وب سایت باید بخشی از سئو در نظر گرفته شود. ایمن نشدن یک سایت می تواند به شدت بر روی دید جستجو تأثیر بگذارد.

Google Trends از ضروری ترین ابزارهای سئو گوگل به شمار می آید که اطلاعاتی در مورد محبوبیت کلمات کلیدی ارائه می دهد و همچنین اطلاعات را بر اساس زمان و جغرافیا تقسیم می کند. بخش زمانی می تواند به شما ایده دهد که چگونه فصل ها ممکن است بر کلمات کلیدی تأثیر بگذارند. همچنین می تواند به شما نشان دهد که آیا یک کلمه کلیدی محبوبیت خود را از دست می دهد یا خیر.

نتیجه گیری

از ابزارهای سئو گوگل برای بهبود رتبه بندی، دیده شدن و تجربه کاربری خوب استفاده کنید. در ابزارهایی که در بالا معرفی شد، می توانید دقیقاً آنچه را که گوگل در یک سایت با کیفیت، صفحه وب و تجربه کاربری جستجو می کند، ببینید.

شما می توانید سئو سایت خود را به دست متخصصان امن اس اس بسپارید تا به صورت ارگانیک سایت خود را در زمانی معقول، صفحات برتر گوگل مشاهده کنید.

منبع

پریا اصبری
پریا اصبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :