نکاتی از گوگل تگ منیجر

دسته بندی ها : سئو محمد یاری پور
هشتگ چیست

گوگل تگ منیجر چه کاری انجام می دهد؟ چگونه می توانید استراتژی بازاریابی آنلاین خود را پیگیری و نظارت کرده و همچنین بعلاوه بازده آن را اندازه گیری کنید؟ اگر بیشتر مشاغل آنلاین را بررسی کنید، احتمالاً متوجه می‌شوید که اغلب از Google Analytics استفاده می‌کنند. با این وجود ، برای مدیریت ساده سازی ردیابی، تمایل بسیاری از شرکت ها به Google Tag Manager می کنند. این محصول به عنوان مکمل Google Analytics شناخته شده و ردیابی فعالیت کاربر و عملکرد سایت را برای شما و تیم شما آسانتر می کند.

گوگل تگ منیجر چیست؟

گوگل تگ منیجر یک ابزار مدیریت برچسب رایگان است که به شما کمک می کند برچسب های HTML یا JavaScript را ایجاد، مدیریت و راه اندازی کنید. این برچسب ها داده های تجزیه و تحلیل را در وب سایت ها یا برنامه های تلفن همراه ردیابی کرده، و همچنین این داده ها را با سیستم های تحلیل مانند Google Analytics به اشتراک می گذارند.

تفاوت بین Google Tag Manager و Google Analytics چیست؟

در حالی که هر دو ابزار رایگان گوگل هستند، Google Analytics و Google Tag Manager عملکردهای متفاوتی از هم دارند. گوگل تگ بر روی داده هایی جهت ردیابی، زمان ورود به سیستم و مقصد ارسال آن متمرکز است. در مقایسه، Google Analytics داده هایی را ذخیره می کند که می توانید از طریق گزارش ها آنها را مشاهده و تفسیر کنید.

گوگل تگ

گوگل تگ چه کاری انجام می دهد؟

با استفاده از گوگل تگ منیجر، می توانید برچسب‌ها، اکشن‌ها و متغیرهای دلخواه را در یک url ایجاد کنید.

این مؤلفه ها روند ردیابی رفتار کاربر، چه در وب سایت یا برنامه تلفن همراه خود را ساده و خودکار می کنند. آنها همچنین مراحل وقت گیر مربوط به ردیابی برچسب ها و مدیریت برچسب ها از طریق Google Analytics را حذف می کنند.

در حقیقت گوگل تگ منیجر با جایگزینی برچسب های کدگذاری شده دستی در سایت یا برنامه شما، این کارها را انجام می دهد.

مدیریت کمپین ها

اگر وب سایت شما از برچسب های ردیابی برای Google Analytics و Google Ads استفاده کند، به عنوان مثال می توانید آنها را با گوگل تگ منیجر جایگزین به روز کرده و مدیریت کنید. هر وقت این برچسب‌ های ردیابی را به روز کنید، می توانید تغییرات را فوراً به صورت زنده، در مقابل کپی کردن و چسباندن کد جدید روی ده ها صفحه، حساب کنید.

همچنین قبل از تصمیم گیری برای استفاده از Google Tag Manager در استراتژی خود ، باید شش مؤلفه اصلی آن را بشناسید.

مولفه های اصلی Google Tag Manager

همچنین قبل از تصمیم گیری برای استفاده از گوگل تگ منیجر در استراتژی خود ، باید شش مؤلفه اصلی آن را بشناسید :

Container snippet

Tags

Triggers

Variables

Values

Operators

منبع

محمد یاری پور
محمد یاری پور

مدیر وب سایت امن اس اس ال با 15 سال سابقه فعالیت در زمینه وب ، امنیت ، هاست و دامنه و گواهینامه ssl

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :