سئو کلاه خاکستری؛ معرفی و بررسی

دسته بندی ها : سئو, مقالات پریا اصبری
سئو کلاه خاکستری

رتبه بندی در SERP ها چالش برانگیز شده است. تا چند سال پیش، داشتن محتوای باکیفیت با کلمات کلیدی مرتبط و مختص کاربر، برای کسب رتبه بالا در نتایج جستجو کافی بود. با این حال، زمان تغییر کرده و سطح دشواری آن افزایش یافته است. رتبه بالاتر در نتایج جستجو به شدت به SEO بستگی دارد و هنگام جستجوی عمیق، احتمالاً در مورد سئو کلاه سیاه و سفید شنیده اید. اما آیا در مورد سئو کلاه خاکستری چیزی می دانید؟

سئو کلاه خاکستری چیست؟

استفاده از استراتژی های سئو کلاه سفید در محتوای شما توسط گوگل پذیرفته شده است، در حالی که سئو کلاه سیاه اینطور نیست. سئو کلاه خاکستری به سادگی ترکیبی از سئو کلاه سیاه و سفید است. به عبارت ساده، این سئو می تواند یک عمل پرخطرتر از سئو کلاه سفید باشد. اما همچنان ممکن است از جریمه شدن وب سایت شما توسط موتورهای جستجو و وب سایت های وابسته به آنها جلوگیری کند.

آیا غیرقانونی است؟

خیر، این سئو غیرقانونی نبوده ولی اگر با احتیاط انجام نشود، وب سایت شما را از SERP منع می کند.

مقایسه سئو کلاه سفید و خاکستری

تفاوت اصلی بین سئو کلاه سفید و خاکستری در این است که سئوی کلاه سفید به طور بالقوه می تواند ریسک بیشتری نسبت به سئو کلاه سفید داشته باشد. به عبارت ساده، سئو کلاه خاکستری ممکن است بسته به اقدامات انجام شده توسط گوگل جریمه شود یا خیر.

سئو کلاه خاکستری در مقابل سئو کلاه سیاه

یکی از تفاوت های عمده این است که سئو کلاه خاکستری معمولاً از تکنیک هایی استفاده می کند که مستقیماً دستورالعمل های گوگل را نقض نکند. با این حال، سئو کلاه سیاه، تکنیک هایی را به کار می گیرد که مستقیماً از قوانین گوگل سرپیچی می نماید..

چرا مهم است؟

بسیاری از کسب‌ و کارها به نتایج فوری امیدوارند، زیرا نمی ‌خواهند برای بهبود رتبه و ترافیک خود به طور ارگانیک منتظر بمانند. در این مرحله، متخصصان سئو سعی می‌ کنند از استراتژی‌ هایی استفاده نمایند که با الگوریتم ‌های گوگل مطابقت ندارد، اما همچنان دستورالعمل ‌هایش را نقض نمی‌ کنند. به همین دلیل است که درک سئو کلاه خاکستری مهم است زیرا می تواند در مدت زمان بسیار کوتاهی نتایجی را به همراه داشته باشد، بدون اینکه نگران عواقبش باشید.

سئو کلاه خاکستری

2 مورد از تکنیک های برتر

1. خرید دامنه های قدیمی یا منقضی شده

این یکی از تکنیک های اصلی سئو کلاه خاکستری است که بین سئو کلاه سیاه و سفید متمرکز است. خرید دامنه ‌های قدیمی یا منقضی شده شامل خرید دامنه‌ ای است که منقضی شده اما به دلیل کمیت و کیفیت بک لینک ‌هایی که به سایت بازمی‌ گردند، دارای قدرت غالب هستند.

2. پر کردن دقیق کلمات کلیدی

پر کردن کلمات کلیدی خود با بی دقتی و امید به نتایج افزوده شده، عملی ناپسند است که رتبه ای به همراه ندارد. پر کردن دقیق کلمات کلیدی شامل ارائه کلمات کلیدی مناسب است که تراکمی را برای ایجاد رتبه بندی بی نظیر صفحه ایجاد می کند. پر کردن دقیق کلمات کلیدی می تواند ترافیک ارگانیک وب سایت را افزایش دهد و به کسب و کارها کمک کند تا شناختی را که قبلاً نداشته اند، به دست آورند. چگالی کلمه کلیدی مستقیماً به تعداد دفعاتی که یک کلمه کلیدی باید در محتوای شما ظاهر شود مرتبط است.

کلام آخر

شما می تواند با استفاده از این روش ها رتبه سایت خود را بالا برده و در صفحات برتر گوگل حضور داشته باشید. توجه داشته باشید که با انجام یک کار اشتباه، توسط گوگل جریمه خواهید شد.

منبع

پریا اصبری
پریا اصبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :