بررسی ویژگی های میزبانی وب

دسته بندی ها : تکنولوژی, مقالات پریا اصبری
هاست سایت

برای راه اندازی یک وب سایت با ترافیک نامحدود، حساب های ایمیل متعدد، فضای ذخیره مناسب، به هاست سایت نیاز دارید. ما در این مقاله به بررسی ویژگی های یک میزبان می پردازیم.

هاست سایت

برنامه های میزبانی وب معمولا از ویژگی هایی تشکیل شده است که مدیریت و نگهداری وب سایت شما را آسان می کند.

ویژگی ها:

فضای وب

این فضا که به عنوان “فضای دیسک” شناخته می شود، مقدار فضایی است که شما در سرور میزبان وب در اختیار دارید. فضای دیسک با مگابایت و گیگابایت اندازه گیری می شود. تصاویر، فایل های رسانه ای و پایگاه های داده بزرگ به بیشترین فضا نیاز دارند.

ترافیک ماهانه

به ترافیک ماهانه “انتقال داده” نیز گفته می شود که با دقت بیشتری آنچه را که هست توصیف می کند. هر بار که سرور مقداری از داده‌ های وب سایت شما را به مرورگر کاربر ارسال می‌ کند یا کاربر داده ‌هایی را به سرور شما می‌ فرستد، به عنوان ترافیک ماهانه شما حساب می ‌شود.

بازدید در ماه

یک “ضربه” در وب سایت شما برابر است با یک مورد بازیابی شده از سرور شما. یک آیتم می تواند یک صفحه وب یا گرافیک باشد. بنابراین، اگر شخصی از صفحه ای در وب سایت شما بازدید کند که دارای پنج تصویر است، شش بازدید ثبت می شود. یکی برای هر تصویر و یکی برای صفحه.

حساب های ایمیل

هاست سایت معمولاً حساب های ایمیل را با برنامه های خود ارائه می دهند. POP که مخفف عبارت post office protocol است، یک اتصال موقت ایجاد کرده و قبل از بستن اتصال، هر ایمیلی را در آن بازیابی می کند. می ‌توانید این حساب‌ های ایمیل را از طریق Microsoft Outlook، Outlook Express، Eudora، Entourage یا Thunderbird بررسی نمایید. برخی از میزبان‌ های وب، به شما نیز اجازه دسترسی می دهند تا بتوانید ایمیل خود را در هر جایی که مرورگر و اتصال اینترنت دارید، بررسی کنید.

FTP

پروتکل انتقال فایل (FTP) شما را قادر می سازد فایل ها را بین رایانه خود و سروری که میزبان وب سایت است آپلود و دانلود نمایید. اکثر برنامه های میزبانی وب شامل یک ابزار FTP است که شما را در راه اندازی وب سایت راهنمایی می کند.

تجزیه و تحلیل ترافیک

نرم افزار گزارش ترافیک تعداد بازدید از صفحات وب را در یک بازه زمانی مشخص ردیابی می کند. اکثر ابزارهای تحلیل وب به شما امکان می دهند که گزارش های ماهانه، هفتگی، روزانه یا ساعتی را انتخاب کنید. می ‌توانید صفحات پر بازدید، فعال ‌ترین روزها، هفته ‌ها، ماه‌ ها و میزان داده‌ های منتقل شده را پیگیری نمایید.

صفحه 404

هنگامی که URL را در مرورگر خود تایپ می کنید، ممکن است صفحه 404 یافت نشد را مشاهده نمایید. این بدان معناست که شما صفحه ای را درخواست کرده اید که وجود ندارد.

برنامه ‌های هاست سایت ممکن است شامل یک ابزار سفارشی ‌سازی صفحه 404 باشد که به شما امکان می ‌دهد از سبک، متن، پیوندها و نام تجاری خود برای راهنمایی بازدیدکنندگان به اطلاعات مورد نیاز، استفاده کنید.

فایل پشتیبانی اطلاعات

مهم است که میزبانی را انتخاب کنید که حداقل روزانه از وب سایت و فایل های سرور شما نسخه پشتیبان تهیه کند. پشتیبان ‌گیری از داده ‌ها برای شما امری ضروری می باشد تا بتوانید به راحتی وب‌ سایت خود را بدون صرف زمان و هزینه برای ایجاد مجدد در صورت حذف یا خراب کردن فایل‌ های مهم به راحتی بازیابی کنید.

کلام آخر

گزینه های بررسی شده توسط میزبانی ارائه می شود، شما می توانید برای تهیه بهترین هاست سایت پلن های میزبانی امن اس اس ال را مطالعه کرده و بهترین را انتخاب نمایید.

منبع

پریا اصبری
پریا اصبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :