چگونه برنامه نویس شویم؟

دسته بندی ها : متفرقه مریم برفرنژاد
برنامه نویسی برای کودکان

چگونه برنامه نویس شویم و در آن پیشرفت کنیم؟ برنامه نویسی در دنیای فن آوری رشد بسیاری کرده است. برنامه نویسان نرم افزار، سیستم عامل هایی را ایجاد می کنند که همه سیستم های رایانه ای مانند کامپیوترهای رومیزی، تلفن های هوشمند، لپ تاپ ها و سایر دستگاه های تلفن همراه به آن اعتماد می نمایند. آنها همچنین برنامه ها را برای اشکالات آزمایش کرده، خطاهایی را که ممکن است در کد ظاهر شود برطرف می کنند و برای برنامه های موجود به روزرسانی می نمایند.

چگونه برنامه نویس شویم

اگر می خواهید برنامه نویسی را یاد بگیرید، چندین مرحله اساسی وجود دارد. اهداف شما ممکن است متفاوت باشد، بسته به اینکه شما به دنبال حرفه ای در طراحی وب، سیستم عامل ها، بازی های ویدیویی یا برنامه های تلفن همراه هستید، باید یک مسیر صحیح را انتخاب نمایید. برنامه ریزی برای آینده مهم است.

برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس پنج مرحله وجود دارد:

    تصمیم بگیرید که کدام نوع آموزش برای شما مناسب است.

    بهترین رشته / درجه را برای اهداف شغلی خود انتخاب کنید.

    یک دوره کارآموزی در یک زمینه مرتبط با فناوری می گذرانید.

    کسب گواهینامه ها را در نظر داشته باشید.

    ایجاد تجربه شغلی ارزشمند.

چگونه برنامه نویس شویم
چگونه برنامه نویس شویم

مرحله 1: تصمیم بگیرید که کدام نوع آموزش برای شما بهتر است

ابتدا بهترین نوع آموزش را برای خود در نظر بگیرید. چندین گزینه در دسترس است و بهترین انتخاب اغلب به خود شخص بستگی دارد. بعضی از افراد در محیط کلاس بهتر یاد می گیرند، در حالی که دیگران ممکن است آموزش مستقیم و عملی را ترجیح دهند.

شما باید در نظر بگیرید که کدام یک از گزینه های مناسب برای سبک یادگیری شخصی شما مناسب است.

موسسه فنی برای یادگیری برنامه نویسی

یک موسسه فنی می تواند یک راه برای یادگیری نحوه برنامه نویسی کامپیوتر باشد. یکی از مزایای آن این است که مدرک تحصیلی در یک موسسه فنی به جای چهار سال لازم برای تحصیل در دانشگاه، حداکثر دو سال به طول می انجامد. این مساله همچنین باعث صرفه جویی در هزینه های شهریه شما می شود، زیرا شما زودتر تحصیل می کنید و می توانید به کار بپردازید.

کالج یا دانشگاه برای یادگیری برنامه نویسی

تحصیلات دانشگاهی سنتی متداول ترین انتخاب است و به طور کامل دانش کافی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد. همچنین بهترین انتخاب برای دانشجویانی که می خواهند تحصیلات خود را با مدرک کارشناسی ارشد ادامه دهند می باشد. هزینه بالاتر شهریه برای یک کالج چهار ساله با این واقعیت جبران می شود که فارغ التحصیلان دانشگاهی حقوق بیشتری می گیرند. آنها همچنین بهترین انتخاب برای دانش آموزانی هستند که در محیط کلاس درس را به خوبی فرا می گیرند.

مدارک آنلاین

اگر کار در خانه را ترجیح می دهید، می توانید برنامه نویسی را به صورت آنلاین نیز یاد بگیرید. مدرک آنلاین به شما این امکان را می دهد تا بتوانید دروس خود را در برنامه خود بگنجانید، که می تواند برای والدین یا افرادی که تمام وقت مشغول کار هستند در حالی که به مدرسه می روند، ایده آل باشد. مهمترین نکته ای که باید در هنگام اخذ مدرک آنلاین به خاطر داشته باشید اطمینان از حضور در یک مدرسه معتبر برای اطمینان از پذیرش کارفرما است.

دانشگاه های برتر آنلاین علوم کامپیوتر شامل دانشگاه Capella است که مدارکی را در زمینه فناوری اطلاعات و توسعه سیستم ها ارائه می دهد. و دانشگاه گرند کانیون، که مدرک برنامه نویسی کامپیوتر را ارائه می دهد.

 آموزش برنامه نویسی به خودتان

اما چگونه برنامه نویس شویم و در آن تخصص پیدا کنیم؟ اگر یک مبتدی با انگیزه هستید، می توانید برنامه نویسی را از خانه یاد بگیرید. اینترنت مملو از آموزشهای آنلاین، نمونه کد به زبانهای مختلف و سایر منابع رایگان است که می توانید استفاده کنید. با دنبال کردن یک راهنمای آنلاین، می توانید در حالی که با سرعت خود یاد می گیرید و برنامه درسی خود را تنظیم می کنید، به یک برنامه نویس تبدیل شوید.

مرحله 2: انتخاب درجه و رشته

تحصیلات کاملاً خوب برای موفقیت در زمینه برنامه نویسی رایانه بسیار مهم است. اهداف شغلی خود و زمانی را که می خواهید به تحصیل اختصاص دهید در هنگام تصمیم گیری در مورد مقطع تحصیلی در نظر بگیرید. مدرک کاردانی و کارشناسی و ارشد و برای هر کدام گزینه های geteducated   نیزمیزان درجه شما در این رشته میباشد.

مرحله 3: کارآموزی در فناوری را دریافت کنید

دوره کارآموزی می تواند راهی عالی برای ایجاد تجربه برنامه نویسی و کمک به موفقیت در بازار کار باشد. بسیاری از دوره های کارآموزی به صورت رایگان است، اما اگر در رشته برنامه نویسی کامپیوتر در کالج یا دانشگاه تحصیل میکنید، می توانید از دوره کارآموزی برای کسب اعتبار دوره نسبت به مدرک خود استفاده کنید. یک دوره کارآموزی همچنین می تواند مهارت های دنیای واقعی را به شما بیاموزد که فراتر از آن چیزی است که در تحصیل خود دریافت خواهید کرد. این تجربه به شما کمک می کند تا رزومه شما بهبود یابد و شانس شما برای یافتن کار بعد از اتمام تحصیلات افزایش می یابد.

مرحله 4: گواهینامه ها

در آخر، شما باید بررسی کنید که آیا می خواهید در برنامه نویسی گواهینامه بگیرید. شما می توانید با یک زبان رایانه ای خاص مانند C ++ یا Java یا در سیستم های خاصی مانند دریافت Cisco Certified Network Associate یا Microsoft Certified Systems Associate گواهینامه دریافت کنید. برخی از شرکت ها ممکن است قبل از استخدام شما به گواهینامه ها احتیاج داشته باشند، در حالی که در موارد دیگر درهای بیشتری را به روی شما باز کرده و به شما کمک می کنند پتانسیل درآمد خود را به حداکثر برسانید. اگر می خواهید مهارت خاص، مانند یادگیری یک زبان برنامه نویسی اضافی برای گسترش مهارت های خود را بیاموزید، داشتن یک گواهینامه نیزمیتواند مفید باشد.

مرحله 5: ایجاد یک تجربه شغلی ارزشمند

ایجاد حرفه برنامه نویسی با ایجاد برخی از تجربه های شغلی اولیه آغاز می شود. بیشتر موقعیت های پردرآمد به چندین سال تجربه عملی احتیاج دارند، بنابراین مهم است که زودتر کارنامه خود را بسازید.

دوره کارآموزی یکی از روش های خوب ایجاد تجربه است و همچنین ممکن است با اتمام دوره کارآموزی فرصتی برای یک کار دائمی به شما بدهند. یکی دیگر از گزینه های خوب برای دانشجویان مشاغل داخل دانشگاه است. بسیاری از دانشگاه ها برای مشاغل مختلف، مانند مشاغل IT، توسعه وب و پشتیبانی شبکه، دانشجو استخدام می کنند. این مشاغل آموزش در محل کار را به عنوان مکمل کلاس های برنامه نویسی رایانه شما ارائه می دهند و شما تجربه عملی خواهید داشت که به شما کمک می کند پس از فارغ التحصیلی شغل تمام وقت خود را پیدا کنید.

سخن نهایی

برنامه نویسی  برای افرادی که مهارت های زیادی در ریاضیات، منطق و حل مسئله دارند، انتخاب عالی است. در بسیاری از موارد، همچنین به افراد امکان می دهد از خانه کار کنند، کار خود را بصورت آنلاین ارسال کنند یا از اینترنت برای اتصال به سرورهایی که باید رفع اشکال کنند، استفاده کنند.

منبع

مریم برفرنژاد
مریم برفرنژاد

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :