چگونه رتبه گوگل بالا ببریم

دسته بندی ها : سئو مونا اکبری
چگونه رتبه گوگل بالا ببریم

می دانید که رتبه بندی در نتایج جستجوی Google تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار دارد. شما احتمالاً از اهمیت کلمات کلیدی و ایجاد محتوای با کیفیت بالا برای اینکه چگونه رتبه گوگل بالا ببریم، آگاه هستید. اما علاوه بر این اصول، چندین فاکتور و تاکتیک دیگر نیز وجود دارد که در راستای بهبود رتبه گوگل، باید آنها را در نظر بگیرید.

برای دانستن ” اینکه چگونه رتبه گوگل بالا ببریم “، با ما همراه باشید.

چگونه رتبه گوگل بالا ببریم ؟

بیایید نگاهی به برخی از روش های آزمایش شده برای اینکه ” چگونه رتبه گوگل بالا ببریم “، بیندازیم:

عبارات را بهینه کنید

جستجوی صوتی در بین کاربران اینترنت در سراسر جهان محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. با توسعه بلندگوهای مجهز به صدا و پیشرفت در موتورهای جستجوی صوتی، انتظار داریم در سال های آینده رشد بیشتری داشته باشیم. طبق GlobalWebIndex، 20٪ از بزرگسالان آنلاین حداقل یک بار در ماه از جستجوی صوتی تلفن همراه استفاده می کنند.

این جستجوگرهای صدا به شما امکان مشاهده نتایج بیشتر در جستجوی گفتاری را می دهد و بازدید سایت را به سمت شما سوق می دهد. به نوبه خود، این به شما کمک می کند که چگونه رتبه گوگل بالا ببریم. تهیه غذا برای جستجوی صدا شامل بهینه سازی محتوای شما با کلمات کلیدی و عباراتی است که احتمالاً بیشتر استفاده می کنند.

پس، جای مخاطبان خود قرار دهید و به این فکر کنید که چه اصطلاحاتی ممکن است برای انجام جستجوی صوتی استفاده کنند. برای کشف عبارات محاوره ای معروف مرتبط با کلمات کلیدی انتخابی خود می توانید از سیستم عامل هایی مانند Answer the Public استفاده کنید. بهترین، طبیعی ترین عبارات را انتخاب کنید و از آنها برای بهینه سازی محتوای خود و اینکه چگونه رتبه گوگل بالا ببریم بهره بگیرید.

 مهندسی مجدد کلمات کلیدی رقبا

پیشی گرفتن از رقابت هدف اصلی برای هر کسی است که می خواهد رتبه بندی گوگل را بهبود بخشد. به هر حال، اگر هنوز هم در زیر رقبای خود باشید، واقعاً یک پیشرفت ایده آل در رتبه بندی شما نخواهد بود.

به همین دلیل است که بسیار مهم است که دقیقاً به رقابت بپردازید و تمام استراتژی های آنها را برای بهبود رتبه بندی Google مورد بررسی قرار دهید. این شامل نظارت بر کلمات کلیدی مورد رتبه بندی آنها و مهندسی مجدد آنها برای محتوای خود می باشد. بنابراین شما باید با استفاده از همان کلمات کلیدی مورد استفاده خود، محتوای بهتر و آموزنده تری نسبت به رقبا ایجاد کنید.

چگونه رتبه گوگل بالا ببریم

علاوه بر این، شما همچنین می توانید در همان گزارش رقابت برتر رقیب خود را کشف کنید. این برای کشف رقابت بیشتر که از آن آگاه نبوده اید بسیار مناسب است. می توانید تحقیقات خود را به این رقبا گسترش دهید و همچنین لیست کلمات کلیدی آنها را مهندسی مجدد کنید. بنابراین می توانید رتبه بندی Google را به طور موثری بهبود بخشیده و از رقابت جلوتر باشید.

بنابراین هر زمان فرصتی پیش آمد، اطمینان حاصل کنید که به وب سایت های دارای اقتدار و مرتبط با صنعت خود پیوند می دهید. اما این بدان معنا نیست که شما باید صفحات خود را با پیوندهای خروجی پر کنید. پیوندهای زیاد dofollow به وب سایت های دیگر باعث رد شدن PageRank شما و تأثیر سوء بر رتبه بندی صفحه شما می شود.

فقط پیوندهایی را به صفحات مرتبط با موضوع موجود اضافه کنید. می توانید به مطالعات و مثالهایی که از نظرات شما پشتیبانی می کنند پیوند دهید.

خوانایی مطالب را بهبود ببخشید

تعامل بازدید کننده یکی دیگر از فاکتورهای مهم رتبه بندی موتور جستجو است. به گفته Backlinko، Google توجه زیادی به زمان سکونت در صفحه شما دارد. این مقدار زمان جستجوگران را در صفحه شما بررسی می کند تا بفهمد شما باید در کجا رتبه بندی کنید.

هنگامی که افراد وقت بیشتری را در سایت شما می گذرانند، Google این نشانه را به شما می دهد که مردم مطالب شما را برای جستجو جالب و مرتبط می دانند. بنابراین اهمیت بیشتری در صفحه شما در سایر نتایج جستجوی مرتبط خواهد داشت و رتبه بندی Google را بهبود می بخشد.

به همین دلیل تهیه مقدمات لازم برای اطمینان از اینکه افراد می خواهند برای مدت زمان طولانی تری در سایت شما بمانند اگر می خواهید رتبه بندی Google را بهبود ببخشید بسیار مهم است. این شامل محتوایی است که خواندن آنها آسان باشد و بلافاصله توجه آنها را به خود جلب کند.

خوانایی یک فاکتور مهم است که می تواند بر تعامل خواننده تأثیر بگذارد. اگر محتوای شما متشکل از متن های عظیم و جملات پیچیده ای باشد که درک آنها دشوار است، احتمال زیادی وجود دارد که افراد نخواهند خواندن آن را تمام کنند.

رتبه گوگل و شبکه های اجتماعی

سیگنال های اجتماعی ممکن است به طور مستقیم رتبه بندی Google را بهبود ندهند، اما عوامل تقویت کننده رتبه بندی شما را تقویت می کنند. اشتراک های اجتماعی به محتوای شما قابل مشاهده هستند و به شما کمک می کنند مخاطبان بیشتری داشته باشید. هرچه افراد بیشتری محتوای شما را در شبکه های اجتماعی مشاهده می کنند، برای مشاهده محتوا و افزایش بازدید وب سایت شما، روی پیوند کلیک می کنند.

و همه ما می دانیم که میزان تأثیر ترافیک برای بهبود رتبه بندی Google چقدر است. به علاوه، دید بیشتر برای محتوای شما به این معنی است که افراد بیشتر می توانند آن را ببینند و دوباره به آن پیوند دهند. از آنجا که نمایه پیوند شما یک عامل مهم در رتبه بندی است، احتمال زیادی وجود دارد که این امر باعث بهبود رتبه بندی Google نیز شود.

به سایت های مرتبط پرقدرت لینک دهید

وجود پیوندهای خروجی به سایتهای مرتبط ، که دارای دامنه بالا هستند سیگنال های اعتماد را به Google ارسال می کند. این می تواند رتبه بندی گوگل را بهبود بخشد زیرا موتور جستجو وب سایت شما را معتبر و مرتبط می داند.

مطالعه انجام شده توسط Reboot روی 10 وب سایت آزمایشی جدید این فرضیه را اثبات کرده است، در حالی که پنج سایت با لینک های خروجی؛ بالاتر از پنج سایت دیگر بدون لینک های خروجی قرار دارند.

رتبه گوگل و خوانایی مطالب

هنگامی که افراد وقت بیشتری را در سایت شما می گذرانند، Google این نشانه را به شما می دهد که مردم مطالب شما را برای جستجو جالب و مرتبط می دانند. بنابراین اهمیت بیشتری در صفحه شما در سایر نتایج جستجوی مرتبط خواهد داشت و رتبه بندی Google را بهبود می بخشد.

به همین دلیل تهیه مقدمات لازم برای اطمینان از اینکه افراد می خواهند برای مدت زمان طولانی تری در سایت شما بمانند در راستای افزایش رتبه گوگل، بسیار مهم است.

خوانایی یک فاکتور مهم است که می تواند بر تعامل خواننده تأثیر بگذارد. اگر محتوای شما متشکل از متن های عظیم و جملات پیچیده ای باشد که درک آنها دشوار است، احتمال زیادی وجود دارد که افراد نخواهند خواندن آن را تمام کنند. بنابراین حتی اگر آنها به موضوع علاقه مند باشند، احتمالاً به زودی پس از ورود به صفحه تان، آنها را ترک می کنند.

قابلیت استفاده از سایت را بهبود ببخشید

عامل دیگری که بر زمان حضور تأثیر می گذارد، قابلیت استفاده و پیمایش وب سایت شماست. پیمایش وب سایت شما باید آسان باشد و به افراد کمک کند تا اگر می خواهید رتبه بندی Google را بهبود ببخشند، به راحتی آنچه را که می خواهند پیدا کنند.. به این ترتیب، آنها تمایل بیشتری به بررسی صفحات مختلف در سایت شما دارند تا درباره محصولات و خدمات شما اطلاعات کسب کنند.

نقش نمایش در تلفن همراه در رتبه گوگل

چندین روش برای بهبود قابلیت استفاده از سایت و بهبود رتبه بندی شما وجود دارد که از پاسخگویی به تلفن همراه شروع می شود. اطمینان حاصل کنید که صفحات وب شما برای سازگاری با دستگاههایی که افراد برای دسترسی به آنها استفاده می کنند، طراحی شده اند. همچنین می توانید چیدمان ها و قالب بندی های مختلف را امتحان کنید تا دریابید کدام یک از آنها برای افزایش تجربه کاربر و بهبود رتبه بندی Google بهتر است.

می توانید منوهای کشویی را اضافه کنید تا محتوای شما به طور منظم برای کشف بازدیدکنندگان سازمان یافته باشد. حتی یک نوار جستجوی برجسته می تواند در بهبود قابلیت استفاده از سایت معجزه کند. برای دریافت ایده بهتر حتی از مواردی که باید بهبود یابد، می توانید از ابزارهای تست قابلیت استفاده مانند Optimizely و Five Second Test استفاده کنید.

پیوندهای شکسته را شناسایی و برطرف کنید

پیوندهای شکسته یکی از رایج ترین دلایل تجربه کاربری غیر ایده آل است.  از آنجا که تجربه کاربر برای بهبود رتبه بندی Google بسیار مهم است، باید تمام مشکلات پیوند خراب خود را برطرف کنید.

برای شناسایی دستی لینکهای خراب، مرور تمام پیوندهای سایت خود وقت گیر است. بنابراین با استفاده از Link Checker از W3C روند کار را ساده کنید. فقط URL را که می خواهید آزمایش کنید وارد کنید و این ابزار تمام پیوندهای موجود در آن صفحه یا سایت را تجزیه و تحلیل می کند تا پیوندهای خراب را شناسایی کند.

همچنین وضعیت پیوندهای خراب را به شما می دهد و مشخص می کند که آیا خطای 404، 403، 505 و غیره است، بنابراین شما دقیقاً می دانید که چگونه آنها را برطرف کنید.

از Site Mentions بک لینک بگیرید

شما قبلاً از اهمیت بک لینک با کیفیت برای بهبود رتبه گوگل آگاه هستید.. حتی ممکن است شما یک استراتژی لینک دهی مؤثر داشته باشید و از چندین سایت دارای مقام بالا لینک بگیرید. برای تقویت بیشتر تلاش های خود، می توانید به دنبال فرصت هایی برای دریافت بک لینک بیشتر از طریق ذکر سایت باشید.

ممکن است نشریات و وب سایت هایی وجود داشته باشد که بدون ایجاد ارتباط با شما، نام تجاری یا تجارت شما را ذکر کنند. تماس با آنها و درخواست پیوند به شما کمک می کند تا نمایه بک لینک خود را بهبود بخشیده و رتبه بندی Google را بهبود ببخشید.

می توانید Google Alerts را تنظیم کنید تا بلافاصله در مورد نام های جدید سایت، تجارت یا نام تجاری خود مطلع شوید.

رتبه گوگل و اعتبار دامنه

در صورت وجود، Domain Authority سایت را با استفاده از Domain Authority Checker از Small SEO Tools تعیین کنید. اگر DA بالایی دارد (حداقل 50)، با ویرایشگر یا صاحب سایت تماس بگیرید تا دوباره به سایت شما پیوند دهند. اگر این کار را انجام دهند، می تواند به بهبود رتبه شما کمک کند.

اطمینان حاصل کنید که از روشی مودب و دوستانه برای بهبود شانس دریافت بک لینک استفاده می کنید. و فراموش نکنید که از آنها برای ذکر نام تشکر می کنید.

حتی اگر آنها از سایت شما نام نبرند، شما می توانید این فرصت ها را از موضوعات مرتبطی که در مطالب خود پوشش می دهید پیدا کنید.

طول مطالب خود را افزایش دهید

محتوای طولانی مدت برای بهبود رتبه بندی Google ضروری است. دلیل اصلی این امر این است که احتمالاً با بینش عمیق و پشتیبانی از تحقیقات معتبر، آموزنده خواهد بود. بنابراین از نظر سیگنال های اعتماد Google، محتوای طولانی مدت تأثیر بسیار بیشتری خواهد داشت.

جالب توجه است که طبق تجزیه و تحلیل BuzzSumo از 10٪ مقالات برتر به اشتراک گذاشته شده، محتوای طولانی تر تمایل به جذب بیشتر در رسانه های اجتماعی دارد. مقالاتی بین 3000 تا 10000 کلمه بیشترین سهم را داشتند و پس از آن مقالات 2000-3000 کلمه ای و غیره.

همانطور که قبلاً بحث شد، اشتراک های اجتماعی بیشتر برابر با بیشتر دیده شدن محتوا خواهد بود. این امر به نوبه خود باعث بازدید بیشتر سایت شما و بهبود رتبه بندی شما خواهد شد. بنابراین اگر می خواهید رتبه گوگل را بالا ببرید، باید محتوای طولانی تر ایجاد کنید.

علاوه بر این، بایگانی مطالب خود را جستجو کنید تا ببینید آیا قطعات کوتاه تری وجود دارد که بتوانید آنها را بهبود ببخشید. تعداد کلمات مقالات کوتاهتر خود را افزایش دهید و آنها را با بینش عمیق و ایده های عملی به 1000+ و 2000+ کلمه تبدیل کنید.

پست های قدیمی خود را به اینفوگرافی تبدیل کنید

احتمالاً مطلع هستید که مردم محتوای بصری را دوست دارند. اگرچه ممکن است تمام تلاش خود را می کنید تا تصاویر را به پست های وبلاگ خود اضافه کنید، اما می توانید با ایجاد اینفوگرافیک یک قدم جلوتر بروید. به جای ارائه ایده های تازه به طور کامل، می توانید برخی از پست های وبلاگ قدیمی خود را در اینفوگرافیک قرار دهید.

این یک روش عالی برای تقویت ساختار پیوند داخلی شما است، زیرا شما می توانید از صفحه اینفوگرافی جدید به پست وبلاگ قدیمی پیوند دهید. بعلاوه، در فرآیند طوفان فکری محتوا وقت زیادی صرفه جویی خواهید کرد، زیرا طرح کلی را در ابتدا خواهید داشت.

اینفوگرافیک ها یک روش کاملاً بصری برای تبلیغ محتوای شما در رسانه های اجتماعی و از طریق سایر نشریات هستند. آنها می توانند به شما کمک کنند فوراً توجه مخاطب را جلب کنید، آنها را درگیر کنید و احتمالاً آنها را وادار به بازدید از سایت خود کنید.

بهترین قسمت این است که این تاکتیک رتبه گوگل را نیز بهبود می بخشد زیرا اینفوگرافیک ها می توانند اشتراک های اجتماعی بیشتری را ایجاد کنند. تجزیه و تحلیل BuzzSumo همچنین نشان داد که اینفوگرافیک ها بیشترین تعداد مطالب را دارند و از لیست ها و ویدیوها پیشی می گیرند.

سخن پایانی

مواردی که اشاره شد بهترین روش ها برای بهبود رتبه گوگل است. همانطور که می بینید، این تاکتیک ها بسیار دشوار نیستند، به ویژه اینکه می توانید از ابزارهای مربوطه برای ساده سازی هر فرآیند استفاده کنید. اما به آسانی آنها، می توانند تأثیر قابل توجهی در رتبه بندی موتور جستجوی شما – چه مستقیم و چه غیرمستقیم – داشته باشند. بنابراین از این نکات استفاده کنید تا از تلاش های خود در زمینه سئو بیشتر بهره ببرید و رتبه گوگل را بهبود ببخشید.

منبع

مونا اکبری
مونا اکبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :