چطور سئو یاد بگیریم؟

دسته بندی ها : سئو نفیسه رفیع پور
چگونه سئو یاد بگیریم

اگر تمایل شما برای یادگیری بهینه سازی موتور های جستجو (SEO) تنها با تمایل شما به اجرا و آزمایش مفاهیم بیشتر می شود، می توانید از این راهنما  و مجموعه Amnssl بیشترین بهره را ببرید. این راهنما به سوال ” چطور سئو یاد بگیریم ” که در ذهن بسیاری از شما عزیزان می باشد، پاسخی جامع خواهد داد و همچنین برای توصیف همه جنبه های اصلی SEO طراحی شده است، از یافتن اصطلاحات و عبارات (کلمات کلیدی) که می تواند باعث ایجاد ترافیک مناسب در وب سایتتان شود، تا علاقمندی موتور های جستجو به سایت شما، ایجاد پیوند ها و بازاریابی ارزش منحصر به فرد سایت شما.

چطور سئو یاد بگیریم؟

دنیای بهینه سازی موتور های جستجو پیچیده و همواره در حال تغییر است، اما شما به راحتی می توانید اصول اولیه را درک کنید و حتی مقدار کمی از دانش SEO می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند. آموزش SEO نیز به طور گسترده ای در وب سایت ما موجود است.

6 مرحله برای یادگیری سئو

اینکه چطور سئو یاد بگیریم درواقع نیازمند آزمون و خطا در کنار آموزش می باشد و تنها خواندن متن های آموزشی یا دیدن ویدئو های آموزشی نمی تواند به شما در یادگیری سئو کمک کند.

چطور سئو یاد بگیریم
چطور سئو یاد بگیریم

1. هدف SEO را درک کنید

کسب و کار ها اهداف بازاریابی متفاوتی دارند، اما هر شرکتی تمایل به افزایش درآمد دارد و این هدف کلی سئو است. بهبود سایت با سئو به شما این امکان را می دهد که در بالای صفحات نتایج موتور های جستجو  قرار بگیرید و باعث افزایش ترافیک و در نهایت ایجاد درآمد شوید. در ابتدا باید عملکرد داخلی موتور های جستجو را درک کنید.

گوگل و دیگر موتور های جستجوی دارای “عنکبوت” یا “ربات” هستند که در اینترنت برای یافتن، فهرست بندی و رتبه بندی سایت ها جستجو می کنند. وقتی فردی وارد جستجو می شود، موتور های جستجو لیستی از وب سایت ها با محتوای مربوطه را ارائه می دهند.

موتور های جستجو باید سایت شما را پیدا کنند، بنابراین این اولین حرکت شما برای کسب و کارتان خواهد بود. می توانید از Google بخواهید که آدرس اینترنتی شما را با ابزار بازرسی URL و Bing از طریق Bing Webmaster Tools فهرست بندی کند.

2. تحقیق در مورد کلمات کلیدی

برای انتخاب کلماتی که می خواهید برای آن ها رتبه بندی کنید، به تحقیقات نیاز دارید. اگر کلمات کلیدی را انتخاب کنید که مردم مرتباً جستجو می کنند و متناسب با کسب و کار شما است، می توانید سایت خود را در دید مخاطبان بیشتری قرار دهید.

دو نوع کلمه کلیدی وجود دارد: کلمات کلیدی دم بلند که شامل سه یا چند کلمه و کلمات کلیدی دم کوتاه که فقط یک یا دو کلمه را در خود جای می دهند. کلمات کلیدی دم بلند صفحات شما را متمرکز کرده و علاقه بیشتری را ایجاد می کنند.

به عنوان مثال: اگر کسی “محل خرید مجلات” را جستجو کند، دقیق تر از “مجلات” است، بنابراین می توانید انتظارات کاربر را بهتر برآورده نمایید.

  • از ابزار های کلمه کلیدی مانند Keywords Everywhere ، Soolve و KeywordsFX استفاده می کنید.
چطور سئو یاد بگیریم
چطور سئو یاد بگیریم

3. تفاوت بین SEO داخلی و خارج از صفحه را بدانید

سئو در دو مکان انجام می گیرد؛ داخل صفحه و خارج از صفحه وب سایت شما. آنچه در صفحه اتفاق می افتد چیزی است که می توانید هنگام یادگیری سئو مستقیماً تغییر دهید، در حالی که آنچه خارج از صفحه اتفاق می افتد مربوط به سایت های دیگر است.

سئوی داخلی شامل قالب بندی (مانند برچسب های H1 و H2)، استفاده از کلمات کلیدی، URL ها، آدرس های اینترنتی، توضیحات متا و توضیحات تصویر یا متن است.

برای سئوی خارج از صفحه، باید به نظرات دیگران در مورد محتوای آنلاین خود اعتماد کنید. پیوند های معتبر به سایت شما، نام تجاری شما و بازاریابی رسانه های اجتماعی همه به حضور شما در خارج از صفحه کمک می کند.

4. تشخیص سیگنال های UX را بیاموزید

هدف موتور های جستجو جلب رضایت افراد با نتایج مناسب اس ، بنابراین تجربه کاربر (UX) نقش مهمی در SEO دارد. اصلاحات در سایت شما باید اولویت بندی کاربران باشد و باعث شود طراحی، عملکرد و مطالب انتظارات آن ها را برآورده کند. الگوریتم هایی مانند RankBrain گوگل رفتار کاربران را برای اندازه گیری میزان رضایت و ترجیحات آنها تجزیه و تحلیل می کند.

درصد جستجوگرانی که روی نتیجه موتور جستجو یا نرخ کلیک ارگانیک (CTR) کلیک می کنند، یکی از زمینه های تجربه کاربر است که Google آن را بررسی می نماید. این به نشان دادن ارتباط و جذابیت یک نتیجه در مقایسه با دیگران کمک خواهد نمود.

یک سیگنال UX دیگر، مدت زمان ماندگاری، یعنی مدت زمانی که شخص قبل از بازگشت به SERP روی صفحه می ماند، نیز توسط موتور های جستجو تشخیص داده می شود و می تواند بر عملکرد SEO شما تأثیر بگذارد.

چگونه سئو یاد بگیریم
چگونه سئو یاد بگیریم

5. استقبال از محتوای سازگار با SEO

محتوایی که برای سایت خود ایجاد می کنید شامل وبلاگ ها، مقالات اطلاع رسانی، اخبار و فیلم ها؛ بهترین روش برای ایجاد جذابیت برای کاربران و موتور های جستجو است. اگر از بهترین شیوه های SEO پیروی کنید، تولید محتوای ماهرانه می تواند باعث ایجاد ترافیک در Google شود.

محتوای نوشته شده برای خزنده های موتور جستجو مناسب هستند؛ زیرا آن ها در جستجوی متن مهارت دارند. آن ها به دنبال تعادل کلمات کلیدی، اطلاعات جامع و طرح قابل هضم هستند.

محتوا باید به طور کامل به موضوع انتخاب شده بپردازد. موتور های جستجو همچنین به جدید و اصل بودن محتوا توجه می کنند و اگر فقط کلمات سایت های دیگر را کپی کنید، جریمه خواهید شد.

6. ایجاد پیوند را شروع کنید

از میان بیش از 200 فاکتور رتبه بندی گوگل، پیوند ها همچنان یکی از سه مورد اصلی هستند. پیوند های سایر وب سایت ها به صفحات شما به موتور های جستجو نشان می دهد که سایت شما تا چه اندازه برای کاربران در سراسر وب قابل اعتماد و مفید است.

کلام آخر؛ چطور سئو یاد بگیریم

اگر در زمینه بهبود ترافیک و بهینه سازی سایتتان جدی هستید و اما چندان با سئو آشنا نیستید و در این مقاله بصورت عمیق به پاسخ سوال ” چطور سئو یاد بگیریم ” دست نیافتید، توصیه می کنیم با مجموعه Amnssl تماس گرفته تا ما در زمینه انجام سئو سایتتان و یا حتی یادگیری سئو؛ راهنمایی تان نماییم.

منبع

نفیسه رفیع پور
نفیسه رفیع پور

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :