نحوه نگارش مقاله

دسته بندی ها : سئو مریم برفرنژاد
نحوه نگارش مقاله

انبوهی از انواع مختلف محتوا و نحوه نگارش مقاله وجود دارد، از جمله اخبار، ویژگی ها، نمایه ها، مقالات آموزشی و غیره. در حالی که هر یک از آنها دارای ویژگی های خاصی هستند که منحصر به نوع آن هستند، همه مقاله ها دارای برخی ویژگی های مشترک هستند. از شکل دادن و تحقیق در مورد ایده شما گرفته تا نوشتن و ویرایش کار، نوشتن مقالات می تواند فرصتی برای شما فراهم کند تا اطلاعات جذاب و مهم را با خوانندگان به اشتراک بگذارید.

نحوه نگارش مقاله

انتخاب موضوع مقاله

 موضوعی را انتخاب کنید که درباره آن اطلاعات داشته باشید. موضوع شما می تواند در مورد هر چیزی که می خواهید باشد.

شروع نوشتن مقاله

اگر در شروع نوشتن مقاله، حرفه ای هستید بهتر است با موضوعی شروع کنید که راحت در مورد آن میتوانید صحبت کنید. اگر مهارت یا آموزش خاصی دارید یا واقعاً در انجام کاری تبحر دارید، می تواند شروع خوبی برای نوشتن مقااله شما باشد.

 به عنوان مثال:   اگر در خانه کار می کنید، ممکن است مقاله ای مانند “چگونه زمان خود را برای کار در خانه مدیریت کنیم” یا “چگونه در خانه کسب درآمد کنیم” بنویسید.

 اگر اهل موسیقی هستید، ممکن است تصمیم بگیرید چیزی مانند “چگونه یک آهنگ بسازیم” بنویسید.

 نکته: مهم نیست که مقاله خود را در کجا منتشر می کنید، همیشه کار درست این است که جستجو کنید تا مطمئن شوید قبلاً چیزی مشابه در سایت دیگر وجود نداشته باشد.

 عنوان مقاله

   یک عنوان واضح و مختصر انتخاب کنید. عنوان باید به طور واضح به خواننده بگوید که مقاله شما درباره چه چیزی صحبت میکند. همچنین، عنوان شما باید دستور زبان خوبی داشته و نباید دارای غلط املایی باشد .

  توصیف موضوع

 برای توصیف یک موضوع پیچیده از چندین قسمت جدا استفاده کنید. اگر مقاله شما جزئیات بسیار طولانی و پیچیده ای دارد، می توانید آن را به چندین بخش تقسیم کنید.

 برای مثال، مقاله ای در مورد پرورش ذرت، ممکن است قسمتهای جداگانه ای برای فرآیند کاشت، مراقبت از ذرت در زمان رشد و برداشت ذرت داشته باشد.

 اگر روشهای مختلفی برای انجام کاری وجود دارد، روشهای مختلف آن را توصیف کنید. به این معنی که می توان از تکنیک های مختلفی برای رسیدن به  هدف استفاده کرد.

 به عنوان مثال اگر مقاله ای در مورد پخت و پز خرچنگ می نویسید، می توانید روشی برای جوشاندن خرچنگ و روشی برای کباب کردن خرچنگ داشته باشید.

نحوه نگارش مقاله

نوشتن متن

متن را متناسب با مخاطب مورد نظر بنویسید. مقالات می توانند کوتاه یا طولانی، خنده دار یا جدی، خاص یا کلی، فنی یا گاه هیچ قانون سخت و سریعی برایشان وجود نداشته باشد. برای تصمیم گیری در مورد لحن مقاله خود، سعی کنید مشخص کنید که آیا خواننده شما شخصی است که با یک مسئله جدی روبرو است، سعی می کند چیزی را یاد بگیرد یا فقط به دنبال مقالات سرگرم کننده برای خواندن است.

به عنوان مثال: مقاله ای در مورد چگونگی حل معادلات دیفرانسیل نباید خیلی جنبه طنز داشته باشد. افرادی که این مقاله را می خوانند می خواهند آموزش ببیند و یا برای حل مساله از آن کمک بگیرند پس لحن مقاله باید آکادمیک و حرفه ای باشد.

 ویا مثالی دیگر؛  اگر در حال نوشتن مقاله ای مانند “چگونه می توان پس از جدایی قوی بود” هستید، سعی کنید لحن دلسوزانه و درک خود از موضوع را به خواننده انتقال داده و به خواننده توصیه صمیمانه در مورد چگونگی قوی بودن بعد از جدایی ارائه دهید.

منابع نوشتن مقاله

با استفاده از منابع معتبر درباره موضوع مدنظرتان تحقیق کنید. حتی اگر در یک موضوع حرفه ای باشید، می تواند مقاله شما را با منابع معتبر تکمیل کند. به دنبال مقالاتی باشید که توسط متخصصان این حوزه نوشته شده و در وب سایت های معتبری مانند مجلات پزشکی، وبلاگ های معتبر و وب سایت های دولتی منتشر شده اند. همچنین، سعی کنید نسبت به استفاده از منابعی که فقط اطلاعات مربوط به مکان های دیگر را جمع آوری می کنند، مانند ویکی پدیا، خودداری کنید.

 اگر از منابع برای کمک در نوشتن مقاله خود استفاده می کنید، همیشه اطلاعات را با کلمات خود بازنویسی کنید. کپی برداری از کلمه به کلمه منبع، دزدی ادبی نامیده می شود که باید از آن اجتناب کنید.

امیدواریم مطلب مذکور در نحوه نگارش مقاله به شما کمک کرده و بتوانید محتواهایی در راستای جذب کاربران هدف به وب سایتتان تولید کنید.

منبع

مریم برفرنژاد
مریم برفرنژاد

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :