تگ های HTML

دسته بندی ها : سئو مریم برفرنژاد
زبان برنامه نویسی html

تگ های HTML ازمجموعه ای از کاراکترها تشکیل می شوند که یک دستور قالب بندی شده برای یک صفحه وب را تشکیل می دهند. در هسته HTML، تگ ها، دستورالعمل های محتوای تصویری را که شخص در وب می بیند، را ارائه می دهند.

تگ های html  چیست؟

تگ های HTML همیشه در تاریخ طراحی وب مهم بوده اند. در روزهای ابتدایی شبکه جهانی وب، آنها مسئول اکثر کدهای وب بودند. شاید دیگر چنین نباشد، اما تگ های html هنوز در مرکز قالب بندی صفحات وب هستند. انواع دیگری از زبان ها در مورد ستون فقرات HTML ایجاد شده اند، مانند Cascading Style Sheets (CSS)، که ایجاد سبک ها و طرح های رنگی سازگار و گسترده را آسان تر می کند.

ویژگی های تگ های HTML

تگ هادر html شامل برچسب هایی برای منابع، برچسب های جداول، برچسب هایی برای عناوین یا غیره هستند. یک برچسب HTML از نام برچسب در براکت های زاویه ای تشکیل شده است و ممکن است به صورت جفت باشد، که برچسب شروع و پایان را تشکیل می دهد که یک قطعه خاص از قاب را تشکیل می دهد کد، متن یا سایر برچسب ها برچسب آغازین از نام تشکیل شده است، به صورت اختیاری یک یا چند ویژگی دنبال می شود، در حالی که برچسب پایان شامل همان نام است که قبل از آن (“/”) وجود دارد. به عنوان مثال، برچسب”< p>” یک پاراگراف را شروع می کند، در حالی که “</p>” آن پاراگراف را پایان می دهد. این یک نحو سازگار در HTML است.

هرتگ با (یک علامت کمتر از) شروع می شود و با یک (علامت بزرگتر از) (<) و (>)  به پایان می رسد.

مانند تگ <TITLE> … </TITLE>

برخی از تگ ها پارامترهایی دارند که به آنها ویژگی می گویند. ویژگی ها بعد از تگ، با فاصله از هم جدا می شوند. ویژگی های خاص صرفاً با حضور آنها تأثیر می گذارد، برخی دیگر با یک علامت برابر و یک مقدار دنبال می شوند. نام برچسب ها و مشخصه ها به حروف کوچک و بزرگ حساس نیستند، ممکن است در حروف کوچک، بزرگ یا مختلط باشند و دقیقاً به همان معنی باشند.

تگ های html
تگ های html

چند نمونه از تگ ها در اچ تی ام ال

 تگ عنوان <TITLE>

 تگ <TITLE> یک عنوان را در نوار ابزار مرورگر تعریف می کند.

نتایج موتور های جستجو بر اساس محتویات تگ عنوان <TITLE>گزارش می شود.

تگ <TITLE> درون تگ HEAD   قرار می گیرد .تگ HEAD نیز یک ظرف برای همه عناصر عنوان است.

<TITLE> … </TITLE>

تگ پاراگراف <P>

به منظور ایجاد یک پاراگراف جدید در اسناد HTML از تگ <p> استفاده می کنیم:

مثال:

<p>این یک پاراگراف است</p>

<p>این یک پاراگراف دیگر است</p>

تگ HREF

 شروع یک لینک. تگ  HREFیکی از تگ های مهم و ضروری و پرکاربرد در اچ تی ام ال میباشد.

با استفاده از این تگ میتوان یک آدرس مقصد (منبع) را برای تگ هایی مانند a.area و.. تعریف کرد.

مثال:

</a>کلیک کنید<a href=”https://www.amnssl.com”>

سخن نهایی

به طور کلی تگ ها  را می توان به عنوان دستورالعمل هایی تعریف کرد که مستقیماً در متن یک سند اچ تی ام ال جاسازی شده اند. انواع تگ های استفاده شده در سند HTML وظیفه دارند به مرورگر وب بگویند که به جای نمایش متن فقط کاری را انجام دهد  دستورالعمل داده شده به آن را اجرا کند.

منبع

مریم برفرنژاد
مریم برفرنژاد

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :