تاثیرات سرعت لود پایین سایت

دسته بندی ها : تکنولوژی, سئو نفیسه رفیع پور
سرعت لود سایت

بهینه سازی عملکرد وب سایت، نقطه کانونی طراحی برتر وب سایت از نظر فناوری، عامل اصلی موفقیت در مشاغل آنلاین مدرن است. از این گذشته، هنگامی که انتظار برای بارگذاری صفحات وب زیاد می شود، این عملکرد غیر جذاب وب سایت شما باعث از بین رفتن آن نیز خواهد شد. در این مقاله ما با به بررسی تبعات و تاثیرات سرعت لود سایت خواهیم پرداخت.

دقیقاً سرعت صفحه چیست؟

اصطلاح سرعت صفحه در اصل به مدت زمانی است که صفحات وب یا محتوای رسانه ای از سرورهای میزبان وب سایت بارگیری می شوند و در مرورگر وب درخواست کننده نمایش داده می شوند. زمان بارگذاری صفحه مدت زمانی است که بین کلیک کردن روی پیوند و نمایش کل مطالب از صفحه وب در مرورگر درخواست کننده وجود دارد.

سه جنبه اصلی برای درک سرعت لود سایت در زمینه تجربه کاربر و عملکرد وب سایت لازم است:

1. نمای زمان صرف شده در تحویل مطالب درخواستی همراه با محتوای HTML همراه با آن به مرورگر.

2. پاسخ مرورگر به درخواست های بارگیری صفحه.

3. نمای کاربران نهایی همانطور که صفحه وب درخواستی در مرورگر ارائه می دهد.

عملکرد وب سایت متعاقباً بر رتبه بندی در موتورهای جستجو تحت الگوریتم های اختصاصی تأثیر می گذارد، و شامل فاکتورهای کلیدی از جمله سرعت صفحه، تجربه کاربر، پاسخگویی وب سایت و بسیاری دیگر از معیارهای عملکرد وب سایت است.

اصل مهم و اساسی در به حداکثر رساندن عملکرد وب سایت، تمرکز بر روی بهینه سازی سرعت صفحه از ابتدا است. افزونه های بهینه سازی عملکرد، اسکریپت های سمت سرور و تغییرهای نهایی حداقل، هرچند قابل توجه، در سرعت صفحه و زمان بارگذاری تأثیر دارند.

چه اتفاقی می افتد اگر به سرعت لود سایت اهمیت ندهید؟

اجازه دهید این سوال را با اعداد و ارقام که حاصل تحقیق و بررسی های دقیق می باشند پاسخ دهیم:

1_ اگر بارگیری بیش از 4 ثانیه طول بکشد از هر 4 بازدید کننده 1 نفر از آنها وب سایت را رها می کنند

2_ 46 درصد کاربران از وب سایت های ضعیف بازدید نمی کنند

3_ صاحبان وب سایت فقط 5 ثانیه فرصت دارند تا بازدیدکنندگان را قبل از اینکه فکر کنند ترک می کنند، درگیر کنند. اگر بارگیری بیش از 5 ثانیه طول بکشد 74 درصد از کاربران دسترسی به سایت تلفن همراه را ترک می کنند

4_ هر یک ثانیه تأخیر در زمان بارگیری صفحه می تواند 1.6 میلیارد دلار ضرر سالانه برای بازرگانان آنلاین به اندازه آمازون داشته باشد

سرعت لود سایت
سرعت لود سایت

5_ بر اساس تحقیقات اخیر گروه Aberdeen  پاسخ فوری وب سایت منجر به نرخ تبدیل بالاتر می شود و هر 1 ثانیه تأخیر در بارگذاری صفحه باعث کاهش: رضایت مشتری 16 درصد، بازدید صفحه 11 درصد و نرخ تبدیل 7 درصد خواهد شد

6_ 47 درصد از مشتریان تجارت الکترونیکی انتظار دارند زمان بارگیری صفحه کمتر از دو ثانیه قبل از تصمیم به ترک سایت باشد

7_ 40 درصد از کاربران در ثانیه سوم انتظار سایت را رها می کنند، قبل از اینکه ابزار تجزیه و تحلیل عملکرد حتی حضور آنها را در سایت ضبط کند.

8_ در نظر سنجی، 52٪ از خریداران گفتند که بارگیری سریع صفحه برای وفاداری آنها به سایت مهم است و 44٪ گفتند که آنها معمولا با دوستان خود در مورد تجربیات خود از سایت های ضعیف صحبت می کنند.

با این حال، توسعه دهندگان وب و صاحبان مشاغل آنلاین تمایل دارند که زمان بارگذاری صفحه را در توسعه وب سایت و استراتژی های طراحی خود نادیده بگیرند.

زمان بارگذاری مناسب برای صفحه چقدر است؟

طبق گفته گوگل، بهترین زمان بارگذاری یک صفحه سه ثانیه است. متأسفانه، اکثر سایت ها حتی نزدیک به آن هم نیستند.

گوگل در تجزیه و تحلیل 900000 صفحه كه شامل 126 كشور است، دریافت كه 70٪ از صفحات مورد تجزیه و تحلیل، تقریباً هفت ثانیه طول می كشد تا محتوای بصری بالای صفحه نمایش داده شود.

میانگین زمان لازم برای بارگیری کامل صفحه در موبایل 22 ثانیه است، اما اگر بارگیری سایت موبایل بیش از سه ثانیه طول بکشد 53٪ بازدیدها رها می شوند.

بعلاوه، هرچه زمان بارگیری صفحه از یک به ده ثانیه می رود، احتمال خروج کاربر موبایل 123٪ افزایش می یابد.

در مقاله دیگری به بررسی و آموزش راه های افزایش سرعت وب سایت خواهیم پرداخت!

منبع

نفیسه رفیع پور
نفیسه رفیع پور

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :