اینفلوئنسر کیست؟

دسته بندی ها : متفرقه مونا اکبری
مزایای آموزش آنلاین

در این مقاله قصد داریم به معرفی اینفلوئنسر و همچنین انواع آن بپردازیم. با ما همراه باشید.

اینفلوئنسر کیست؟

طی دهه گذشته، شاهد رشد سریع اهمیت رسانه های اجتماعی هستیم. طبق گزارش ژانویه 2019 ما اجتماعی هستیم، 3.484 میلیارد نفر به طور فعال از رسانه های اجتماعی استفاده می کنند – این 45٪ از جمعیت جهان است. این افراد به ناچار، اینفلوئنسرها در رسانه های اجتماعی می روند تا آنها را با تصمیم گیری راهنمایی کنند.

اینفلوئنسرها در شبکه های اجتماعی افرادی هستند که به دلیل دانش و تخصص خود در مورد یک موضوع خاص شهرت پیدا کرده اند. اینفلوئنسر به طور منظم در مورد آن موضوع در کانال های رسانه های اجتماعی پست می گذارند و افراد زیادی را که مشتاق هستند و به دیدگاه های آنها توجه زیادی دارند، دنبال می کنند.

برندها عاشق اینفلوئنسرهای شبکه های اجتماعی هستند زیرا می توانند فالورهای خود را به خرید محصولاتی که تبلیغ می کنند تشویق کنند.

انواع اینفلوئنسر

شما می توانید انواع مختلف تأثیرگذارها را به روش های مختلف جدا کنید. برخی از متداول ترین روش ها توسط تعداد فالوورها، نوع محتوا و میزان تأثیرگذاری است.

اینفلونسرها از نظر تعداد دنبال کنندگان به 4 دسته تقسیم می شوند:

مگا اینفلوئنسر

مگا اینفلوئنسرها افرادی هستند که تعداد زیادی دنبال کننده در شبکه های اجتماعی خود دارند. اگرچه هیچ قانون ثابتی در مورد مرزهای بین انواع مختلف پیروان وجود ندارد، اما یک دیدگاه رایج این است که مگا اینفلوئنسرها بیش از 1 میلیون دنبال کننده حداقل در یک شبکه اجتماعی دارند.
بسیاری از مگا اینفلوئنسرها افراد مشهوری هستند که شهرت خود را به صورت آفلاین کسب کرده اند – ستارگان سینما، افراد ورزشی، نوازندگان و حتی ستارگان تلویزیونی. با این حال، برخی از تأثیرگذارهای بزرگ فالوورهای گسترده خود را از طریق فعالیت های آنلاین و اجتماعی به دست آورده اند.
با این حال، فقط برندهای بزرگ باید به تأثیرگذارهای بزرگ برای بازاریابی تأثیرگذار نزدیک شوند. خدمات آنها پر هزینه خواهد بود، حداکثر 1 میلیون دلار برای هر پست.

ماکرو اینفلوئنسر

ماکرو اینفلوئنسر یک قدم پایین تر از مگا اینفلوئنسر قرار دارند و شاید به عنوان اینفلوئنسر بازاریاب  در دسترس باشند. شما افراد دارای   40،000 تا 1 میلیون فالوور در یک شبکه اجتماعی را ماکرو اینفلوئنسر می دانید.
این گروه متشکل از دو نوع افراد هستند. آنها یا افراد مشهور درجه B هستند، که هنوز به زمان بزرگ نرسیده اند. یا آنها خبرگان آنلاین موفقی هستند که فالوورهای توجه تری نسبت به میکرو اینفلوئنسر معمولی ایجاد کرده اند. نوع دوم ماکرو اینفلوئنسرها احتمالاً برای شرکتهایی که در بازاریابی تأثیرگذار فعالیت می کنند مفیدتر خواهد بود.

اینفلوئنسر

تأثیرگذاران کلان عموماً از مشخصات بالایی برخوردار هستند و می توانند در افزایش آگاهی بسیار عالی باشند. تأثیرگذاران کلان بیشتر از تأثیرگذارهای بزرگ هستند، بنابراین یافتن یک ماکرو اینفلوئنسر، برای یک برند آسان تر است. آنها همچنین بیشتر از میکرو اینفلوئنسر برای کار با برندها عادت دارند و این امر باعث سهولت در ارتباط می شود.
با این حال، شما باید مراقب این نوع اینفلوئنسر باشید زیرا به احتمال زیاد کلاهبرداری در این دسته بیشتر است و برخی از آنها با خرید فالوور به این جایگاه رسیده اند.

میکرو اینفلوئنسر

 میکرو اینفلوئنسر شامل افراد معمولی هستند که به دلیل دانش خود در مورد برخی از تخصص های خاص شناخته شده اند. علاوه بر تعداد فالوورها، ارتباط و تعاملشان با فالوورها سبب نفوذشان شده است.

اگرچه دیدگاه ها متفاوت است، شما می توانید میکرو اینفلوئنسر را بین 1000 تا 40،000 فالوور در یک شبکه اجتماعی در نظر بگیرید. تأثیرگذارهای کوچک در حال  مشهورتر شدن هستند. برخی از فردی مجازی به تقریباً مشهورترین افراد مشهور سنتی رسیده اند. این امر خصوصاً در مورد نسل Z اتفاق می افتد، که بیشتر از تماشای تلویزیون یا رفتن به ورزش یا فیلم در اینترنت  وقت می گذرانند.

نانو اینفلوئنسرها

جدیدترین نوع اینفلوئنسر برای به دست آوردن شناخت، تأثیرگذاری نانو است. این افراد فقط تعداد اندکی فالووردارند، اما تمایل دارند در زمینه ای مبهم یا کاملا تخصصی، متخصص باشند.. در بسیاری از موارد، آنها کمتر از 1000 دنبال کننده دارند.اما پیروان مشتاق و علاقه مند خواهند بود که مایلند با نانو اینفلوئنسر درگیر شوند و به نظرات وی گوش فرا دهند.
گرچه بسیاری از مارک ها تأثیرگذاری نانو را بی تأثیر می دانند، اما برای بنگاه هایی که محصولات بسیار تخصصی و متنوعی تولید می کنند از اهمیت فوق العاده ای برخوردار هستند.
با این حال، برای اکثر شرکت ها، نانو اینفلوئنسرها احتمالاً از تأثیر کافی برای استفاده زیاد برخوردار نیستند. ممکن است ارزان باشند و با تعداد کمی از مردم سر و صدا داشته باشند، اما در بیشتر موارد، برای دسترسی به مخاطبان گسترده شما باید با صدها نفوذ پذیر نانو کار کنید.

براساس انواع محتوا

امروزه عمده بازاریابی تأثیرگذار در رسانه های اجتماعی، عمدتا با تأثیرگذاران کوچک و وبلاگ نویسی رخ می دهد. با افزایش علاقه به فیلم، YouTubers نیز به سرعت از اهمیت بیشتری برخوردار می شود.

Bloggers

وبلاگ نویسان و تأثیرگذاران در شبکه های اجتماعی (عمدتا میکرو بلاگرها) معتبرترین و فعال ترین روابط را با طرفداران خود دارند. برندها اکنون این موضوع را تشخیص داده و تشویق می کنند.
مدتی است وبلاگ نویسی به بازاریابی تأثیرگذار متصل شده است. بسیاری از وبلاگ های بسیار تأثیرگذار در اینترنت وجود دارد. اگر یک وبلاگ نویس محبوب محصول شما را در پستی مثبت ذکر کند، این می تواند منجر به تمایل طرفداران وبلاگ نویس برای آزمایش محصول شما شود.

بسیاری از وبلاگ نویسان موارد قابل توجهی را در بخشهای خاص ایجاد کرده اند. به عنوان مثال، وبلاگ های بسیار تأثیرگذاری در مورد توسعه شخصی، امور مالی، بهداشت، فرزندآوری، موسیقی و بسیاری از موضوعات دیگر از جمله خود وبلاگ نویسی وجود دارد. نکته مهم مشترک وبلاگ های موفق، احترام خوانندگان آنها است.

YouTubers

البته وبلاگ تنها نوع محتوای محبوب در اینترنت نیست. نوع دیگر محتوا مورد علاقه ویدئو است. در این حالت، بیش از اینکه هر سازنده ویدیو سایت خود را داشته باشد، یک کانال در YouTube ایجاد می کنند. مارک ها اغلب با سازندگان محبوب محتوای YouTube همسو هستند.

Podcasters

پادکست نوعی محتوای آنلاین نسبتاً جدید است که محبوبیت آن در حال افزایش است. در حال حاضر تعداد زیادی از نامهای خانگی ساخته شده است که احتمالاً بهترین تجسم آن توسط جان لی دوما از کارآفرینان در آتش سوزی انجام شده است. اگر هنوز فرصتی برای لذت بردن از پادکست ها نداشته اید، Digital Trends لیستی جامع از بهترین پادکست های 2019 را تهیه کرده است.

Social Posts Only

البته Bloggers، Podcasters و YouTubers به ​​ندرت فقط به مخاطبان موجود خود اعتماد می کنند تا فقط به سایت خود مراجعه کنند، امیدوارند که مطالب جدیدی وجود داشته باشد. آنها معمولاً پست ها یا فیلم های جدید را به شدت در شبکه های اجتماعی تبلیغ می کنند – که باعث می شود بیشتر این وبلاگ نویسان و سازندگان محتوا نیز تأثیرات زیادی در این زمینه نداشته باشند.
در واقع، اکثریت قریب به اتفاق اینفلوئنسرها اکنون نام خود را در شبکه های اجتماعی نشان می دهند. در حالی که اینفلوئنسرها را در تمام کانال های اجتماعی برجسته خواهید یافت، برجسته ترین شبکه اجتماعی  در سال های اخیر اینستاگرام بوده است، جایی که بسیاری از اینفلوئنسرها پست های خود را در اطراف یک تصویر خیره کننده به نمایش می گذارند.

بر اساس میزان تأثیر

سلبریتی ها

افراد مشهور جز اصلی ترین اینفلوئنسرها بوده اند و هنوز هم هستند، اما اهمیت آنها به عنوان اینفلوئنسر در حال کم شدن است.

 اینفلوئنسر مارکتینگ با حمایت افراد مشهور رشد کرد. سال هاست که مشاغل متوجه شده اند که فروش آنها معمولاً هنگامی افزایش می یابد که یک فرد مشهور محصولشان را تبلیغ یا تأیید کند. هنوز موارد زیادی وجود دارد که شرکت ها، به ویژه برندهای سطح بالا، از افراد مشهور به عنوان اینفلوئنسر استفاده می کنند.

مسئله اکثر مارک ها این است که افراد مشهور سنتی که مایل به شرکت در این نوع فعالیت های تأثیرگذار هستند، وجود دارد و بعید به نظر می رسد ارزان قیمت باشند. اگر یک شرکت محصولی را تولید کند که یک فرد مشهور قبلاً آن را دوست داشته باشد و از آن استفاده کند، این استثنا وجود دارد. در آن شرایط، فرد مشهور می تواند آماده باشد تا از نفوذ خود استفاده کند و بگوید که چقدر خوب محصول را باور دارد. من مطمئن هستم كه بسیاری از سازندگان سازهای موسیقی از انتخاب نوازندگان در انتخاب سازهایشان سود می برند.

یک مشکل در استفاده از افراد مشهور به عنوان تأثیرگذار این است که ممکن است از اعتبار مخاطبان محصول برخوردار نباشند.

افراد مشهور ممکن است طرفداران زیادی داشته باشند، با این حال، اینکه دقیقاً چقدر تأثیر واقعی آنها بر کسانی که آنها را دنبال می کنند، قابل بحث است.

امیدواریم مقاله فوق در بیان مطالب موثر بوده باشد.

منبع

مونا اکبری
مونا اکبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :