لینک سازی

دسته بندی ها : سئو, مقالات پریا اصبری
لینک سازی داخلی و خارجی

اگر می خواهید استراتژی سئوی خوبی برای وب سایت خود داشته باشید، باید تاثیر لینک سازی داخلی و خارجی را در رتبه بندی سایتتان بدانید.

در این محتوا، قصد داریم هر آنچه که باید در مورد پیوندهای داخلی و خارجی بدانید، پوشش دهیم.

لینک سازی داخلی و خارجی

لینک های داخلی لینک هایی هستند که به صفحه دیگری در وب سایت شما اشاره می کنند. پیوندهای خارجی، هایپر لینک هایی هستند که به صفحات یک وب سایت دیگر اشاره دارند. تفاوت اصلی بین لینک های داخلی با لینک های خارجی این است که لینک های داخلی بازدیدکنندگان را برای مدت طولانی تری در سایت شما نگه می دارند در حالی که لینک های خارجی اعتبار سایت شما را بهبود می بخشند.

نکته!

لینک های خارجی می توانند بخش مفیدی از استراتژی سئو داخلی شما باشند و داشتن پیوندهای داخلی و خارجی در یک صفحه خوب است تا محتوای دیگر سایت شما خزیده شود و صفحه پیوند معتبرتر به نظر برسد.

آیا لینک های داخلی برای سئو خوب هستند؟

لینک های داخلی بهینه شده برای سئو مفید هستند که با ایجاد معماری سایت و گسترش ارزش لینک (قدرت رتبه بندی) در سراسر وب سایت به سئو کمک کرده و پتانسیل رتبه بندی را برای هر صفحه ای که به آن لینک می شود، افزایش می دهد.

مزایای لینک های داخلی

 • بهبود تجربه کاربر
 • کاهش نرخ پرش
 • کمک به هدایت ترافیک به مهمترین صفحات سایت
 • افزایش تعداد بازدید از صفحه

استفاده از پیوند خارجی چیست؟

استفاده از لینک های خارجی برای افزایش اعتبار و شهرت برای وب سایت شما، بهبود تجربه کاربری و انتقال قدرت سئو به دامنه دیگری است. استفاده از لینک های خارجی راه خوبی برای بهبود کیفیت کلی صفحات وب سایت شما می باشد.

مزایای لینک های خارجی

 • پیوندهای خارجی با به اشتراک گذاشتن سایر منابع مرتبط با موضوع، برای خواننده مفید هستند.
 • لینک های خوب اعتبار وب سایت شما را بهبود می بخشد.
 • اعتبار محتوای شما را افزایش می دهند.
 • به محتوا کمک می ‌کنند تا توسط سایت‌ هایی که به آن‌ ها پیوند می‌ دهید مورد توجه قرار گرفته و احتمالاً به اشتراک گذاشته ‌شود.

بهترین روش ها برای پیوندهای خارجی

لینک های خارجی خود را، به عنوان سرنخ هایی برای خزنده ها در مورد این که صفحه باید با چه موضوعات و کلمات کلیدی مرتبط و رتبه بندی شود، در نظر بگیرید.

پیوندهای خارجی اعتبار را برای صفحه پیوند ایجاد می کنند. بهترین روش این است که لینک را به منابع مرتبط و معتبر اضافه کنید تا بتوانید شهرت خود را در این فرآیند افزایش دهید.

توجه!

از لینک های خارجی زیاد خودداری کنید، زیرا داشتن تعداد زیاد لینک‌ های خروجی می‌ تواند باعث اسپم شود.

تفاوت بین لینک سازی داخلی و خارجی

 • پیوند داخلی به کل صفحاتی که در سایت دارید، محدود می شود. پیوندهای خارجی نا محدود بوده و می تواند به هر تعداد وب سایت دیگر پیوند داده شود.
 • لینک سازی داخلی و خارجی هر دو عامل سئوی درون صفحه هستند.

نتیجه گیری

همانطور که متوجه شدید، تفاوت اصلی بین لینک سازی داخلی و خارجی این است که پیوند داخلی ارزش کلی سئو سایت شما را بهبود می بخشد در حالی که لینک سازی خارجی اعتبار صفحات را افزایش می دهد.

لینک سازی داخلی و خارجی

منبع

پریا اصبری
پریا اصبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :