سئو داخلی و خارجی چیست؟

دسته بندی ها : سئو, مقالات پریا اصبری
سئو داخلی و خارجی

برای اینکه یک استراتژی سئو قوی برای وب سایت خود داشته باشید، باید تفاوت بین سئو داخلی و خارجی و اینکه چگونه می توانند استراتژی سئوی شما را بهبود بخشند، درک کنید. در این مقاله به تفاوت میان آن ها می پردازیم پس با ما همراه شوید.

پیوندهای داخلی در مقابل پیوندهای خارجی

لینک های داخلی، لینک هایی در یک صفحه از سایت شما هستند که خواننده را به یک صفحه هدف در سایت خودتان هدایت می کند، در حالی که یک لینک خارجی، خواننده را به یک صفحه معتبر در یک وب سایت دیگر هدایت می نماید. پیوندهای خارجی ممکن است غیر شهودی به نظر برسند. شما نمی خواهید مشتریان روی پیوندهایی کلیک نمایند که آن ها را از سایت شما دور می کند. با این حال، پیوند دادن به مطالب قابل اعتماد (از سایت‌ های معتبر، نه سایت‌ هایی که به‌ عنوان هرزنامه تلقی می ‌شوند) به شما کمک می‌ کند که یک مرجع نیز به نظر برسید و می‌تواند به Google کمک کند تا بفهمد محتوای شما برای اهداف سئو چیست.

مزایای سئو داخلی چیست؟

سئو داخلی به بیننده کمک می کند مدت بیشتری با وب سایت شما درگیر بماند. در مجموع، آن ها یک تجربه کاربری مثبت را ارائه می دهند.

این پیوندها برای بینندگان بیشتر در دسترس هستند و باعث افزایش اعتبار صفحات و به طور کلی سایت شما می شوند.

مطلب پیشنهادی: لینک سازی داخلی در سئو

مشاهده و رتبه وب سایت شما در موتور جستجو را می توان با افزودن لینک های داخلی بهبود بخشید.

سئو داخلی به یک ربات کمک می نماید تا سایر صفحات وب سایت شما را نیز پیدا کند.

مزایای لینک های خارجی چیست؟

کیفیت و کمیت لینک های خارجی که استفاده می کنید، اهمیت دارد. افزودن لینک های وب سایت قابل اعتماد و آموزنده با کیفیت بالا به صفحات شما و بهبود اعتبار سایتتان کمک می کند، در حالی که افزودن لینک های بی کیفیت و اسپم به سایت شما آسیب می رساند.

یک لینک خارجی در صورتی ارزشمندتر است که به صفحات محبوب و مرتبطی که رتبه بالایی دارند و به محتوای صفحه وب شما مرتبط هستند، پیوند دهد. سئو خارجی، که گاهی به آنها پیوندهای خروجی نیز گفته می شود، لینک هایی از سایر وب سایت ها است که اعتبار سایت شما را بهبود می بخشد زیرا ثابت می کند که محتوای شما ارزشمند است. این نوع سئو خارجی یک منبع عالی برای ترافیک رایگان وب سایت شما می باشد.

لینک های NoFollow و DoFollow

اصطلاح پیوند بدون دنبال کردن فقط به این معنی است که ترافیک ارجاع را به صفحه شما می آورد، از نظر موتور جستجو ارزش کمی دارد یا اصلاً ارزش ندارد.

اگر سایتی نگران استفاده بیش از حد از لینک های خارجی باشد و بخواهد از جریمه جلوگیری کند، از این به عنوان بخشی از استراتژی سئو استفاده می شود. این روش معمولی برای سایت هایی با اعتبار بالا استفاده می شود که تمایل دارند لینک های خارجی زیادی در سایتشان داشته باشند. با این حال، از لینک nofollow برای لینک های داخلی (سئو داخلی) استفاده نکنید.

از سوی دیگر، لینک ‌های do-follow به موتور جستجو می ‌گویند که پیوند و سایت مرتبط را دنبال کند.

سئو داخلی و خارجی

کلام آخر

سئو داخلی و خارجی موجب بهبود ترافیک سایت شما می شود و می توانید سایتتان را در صفحات برتر گوگل مشاهده کنید. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

منبع

پریا اصبری
پریا اصبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :