تحقیق کلمات کلیدی چیست؟ بهترین روش‌های تحقیق

دسته بندی ها : سئو, مقالات پریا اصبری
سئو و بهینه سازی

زمانی که سایتی را راه اندازی می کنید لازم است کلمات کلیدی مرتبطی را جستجو کنید، شما به دنبال یک کلمه کلیدی مرتبط با صنعت هستید که خیلی خاص یا خیلی محبوب نباشد و ترافیک را به سایت شما و در نتیجه به مشتری تبدیل کند. تحقیقات کلیدواژه ممکن است دلهره آور به نظر برسد. اما به یاد داشته باشید این تحقیق پایه و اساس سایر استراتژی محتوای شما را ایجاد می کند. ما در ادامه آموزش تحقیق کلمات کلیدی را به صورت اصولی بررسی کرده ایم، برای کسب اطلاعات بیشتر ما را همراهی کنید.

توجه داشته باشید که اگر یک استراتژی جامع و موثر در بازاریابی ارگانیک و SEO اجرا شود، می‌ تواند به یک کانال تولید درآمد اولیه تبدیل شود. به همین دلیل است که سئو باید فرآیندی در سطح شرکت باشد و تحقیق کلمات کلیدی یک بخش اساسی از آن است.

آموزش تحقیق کلمات کلیدی

تحقیق کلمات کلیدی فرآیندی است که از طریق آن عبارات جستجوی محبوبی را که افراد در موتورهای جستجو مانند گوگل تایپ می کنند تحقیق کرده و آنها را به صورت استراتژیک در محتوای خود قرار می دهید تا محتوای شما در صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) بالاتر ظاهر شود. تحقیق کلمات کلیدی یک عمل اساسی در بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) است.

فرآیند چگونگی انجام تحقیقات کلمات کلیدی برای سئو شامل انتخاب موضوعی برای محتوای شما بوده که بر مجموعه ای از کلمات کلیدی هدفمند متمرکز است که می خواهید محتوای شما برای آن رتبه بندی شود.

تاریخچه تحقیق کلمات کلیدی

سئوکاران از سال 2005 تحقیقات کلمات کلیدی را برای الگوریتم ها انجام داده اند. اما تحقیق کلمات کلیدی به عنوان یک عمل از آن زمان تا کنون بسیار تکامل یافته است و اکنون موتورهای جستجو هنگام رتبه بندی محتوای خوب نوشته شده و همسو با هدف جستجو را در اولویت قرار می دهند. چگالی کلمات کلیدی (اینکه هر چند وقت یکبار یک کلمه کلیدی را در محتوای خود قرار می دهید) دیگر مهم ترین عامل برای بهینه سازی موتور جستجو نیست.

به طور کلی، آموزش تحقیق کلمات کلیدی در مراحل اولیه کمپین ها انجام می شود و می تواند پایه ای برای پروژه ها، کمپین ها یا محتواهای آینده فراهم کند.

اهمیت آموزش تحقیق کلمات کلیدی در سئو

تحقیق کلمات کلیدی بینش ارزشمندی را در مورد سؤالات، مشکلات و راه حل هایی که مخاطبان هدف شما در جستجوی آن هستند ارائه می دهد. این تجزیه و تحلیل باید مبنای تلاش های سئوی شما باشد و به اطلاع رسانی محتوا و استراتژی های ارگانیک شما کمک کند. هدف قرار دادن کلمات کلیدی مناسب با تحقیقات موثر اولین گام برای سئوی موفق است.

هدایت ترافیک ارگانیک که نماینده مشتری ایده آل شما است با بهینه سازی وب سایت شما و ایجاد محتوا برای کلمات کلیدی مناسب به دست می آید. برخی از این افراد آماده تبدیل خواهند بود؛ زیرا آموزش تحقیق کلمات کلیدی رتبه ‌بندی وب‌ سایت شما را برای جستجوهایشان بهبود می ‌بخشد و سایت شما با نیازهای آنها مطابقت داشته و در نتیجه آنها را تشویق می‌ کند تا روی سایت کلیک کنند.

بهترین شیوه های تحقیق کلمه کلیدی

بیشتر بازاریابان برای هدایت تحقیقات کلمات کلیدی خود به اصول و فناوری SEO متکی هستند. با ابزارهایی مانند Google’s Keyword Planner یا Explorer in Conductor، می توانید حجم جستجوی ماهانه (MSV) برای کلمات کلیدی را کشف کنید که این ابزار میانگین تعداد دفعاتی است که کلمه کلیدی در یک ماه معین جستجو می شود. برای اینکه بازدیدکنندگان مناسبی را به وب سایت خود بیاورید، باید ارزیابی کنید که کدام کلمات کلیدی برای محتوا و مخاطبان شما مناسب هستند.

1. فهرست مطالب ویکی پدیا

ویکی پدیا مجموعه ای از اطلاعات در مورد موضوعات دارد. گردانندگان آن مسیر درستی را برای به روز نگه داشتن پست ها با محتوای جدید و پیوندهای مرتبط انجام می دهند. فهرست مطالب موجود در کنار، اطلاعات بسیار خوبی در مورد کلمات کلیدی جستجو شده ارائه می دهند. شما می توانید کلمات کلیدی استفاده شده و مطابق به سایت و صنعت خود را به کمک آن پیدا کنید.

3. تجزیه و تحلیل محتوای رقابتی

آموزش تحقیق کلمات کلیدی در Google Keyword Planner بدین صورت است که یک عملکرد عالی دارد و در آن می توانید یک صفحه فرود ارسال کنید و همه کلمات کلیدی مرتبط با آن را دریافت نمایید. اگر موضوع خاصی را در ذهن دارید، می‌توانید رقبای برتر را برای این عبارت وارد کنید و ببینید که آنها با چه کلمات کلیدی تکمیلی آن صفحه را ترسیم کرده‌اند.

آموزش تحقیق کلمات کلیدی

چگونه برای تولید محتوا تحقیق کلمات کلیدی انجام دهیم؟

برا یان کار به موضوعاتی که می خواهید برای ایجاد محتوا پوشش دهید، فکر کنید. شما باید کلمات کلیدی مرتبطی را پیدا کنید که مخاطبان هدف شما ممکن است به دنبال آن باشند. سپس، تصمیم بگیرید که کدام کلمه کلیدی به عنوان کلمه اصلی برای یک موضوع خاص بهتر است. در اینجا یک فرآیند تحقیقات مقدماتی را توصیه کرده ایم:

  • مرحله 1: محبوبیت کلمه کلیدی را تعیین کنید
  • مرحله 2: SERP را برای کلمه کلیدی ارزیابی کنید
  • مرحله 3: هدف پشت کلمه کلیدی را در نظر بگیرید

کلام آخر

آموزش تحقیق کلمات کلیدی برای اینکه بتوانید سایت خود را به صفحات برتر موتورهای جستجو برسانید بسیار مهم است، درواقع بایستی شما یتوانید محتوا، صفحات سایت و… را مطابق با کلمات کلیدی مرتبط با صنعت خود بهینه سازی کنید تا بتوانید امتیاز بالایی از طریق گوگل به دست آورید. برای این که بتوانید سئو سایت خود را به صورت اصولی انجام دهید بهتر است با یک شرکت سئو کار معتبر صحبت کنید، امن اس اس ال یکی از بزرگترین شرکت‌ های سئو بوده که می تواند به شما کمک کند تا سایت خود را به بهترین شکل ممکن بسازید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

منبع

پریا اصبری
پریا اصبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :