زبان R چیست؟

دسته بندی ها : متفرقه محمد یاری پور
پردازش تصویر با پایتون

زبان R یک زبان برنامه نویسی و محیطی است که معمولاً در محاسبات آماری، تجزیه و تحلیل داده ها و تحقیقات علمی مورد استفاده قرار می گیرد. زبان R یکی از محبوب ترین زبانهایی است که توسط آمار شناسان، تحلیلگران داده ها، محققان و بازاریابان برای بازیابی، جداسازی، تجزیه و تحلیل ، تجسم و ارائه داده ها استفاده می شود.

گسترش زبان R

زبانR  با توجه به سینتکس عالی و رابط کاربری آسان، در سالهای اخیر محبوبیت زیادی یافته است.

R طیف گسترده ای از آماری (مدل سازی خطی و غیر خطی ، آزمون های آماری کلاسیک ، آنالیز سریال ، طبقه بندی ، خوشه بندی ، …) و تکنیک های گرافیکی را ارائه می دهد و بسیار گسترده است. زبان S معمولاً وسیله انتخابی برای تحقیق در روش شناسی آماری است و R یک مسیر منبع باز را برای مشارکت در آن فعالیت فراهم می کند. یكی از نقاط قوت R، سهولت تولید طرح های كیفیت چاپ و نشر از جمله نمادهای ریاضی و فرمول ها در صورت لزوم است. در انتخاب پیش فرض انتخاب های جزئی در گرافیک دقت زیادی شده است، با این حال کاربر کنترل کامل را حفظ می کند.

زبان R

چرا از R برای محاسبات آماری و گرافیک استفاده می کنیم؟

    R منبع باز و رایگان است

    R با توجه به لایسنس عمومی GNU مجوز دانلود رایگان دارد.

بیشتر بسته های R با همان مجوز اولیه در دسترس هستند، بنابراین می توانید بدون مشکل حتی در برنامه های تجاری نیز از آنها استفاده کنید.

    R محبوبیت دارد و محبوبیت خود را افزایش می دهد

  IEEE هر ساله لیستی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی را منتشر می کند. R در سال 2016 رتبه 5 قرار گرفت.

این یک زبان بزرگ است که محبوبیت بیشتری نسبت به یک زبان عمومی مانند C # دارد.

این مورد نه تنها علاقه روز افزون به R را به عنوان یک زبان برنامه نویسی نشان می دهد، بلکه زمینه هایی مانند Data Science و Machine Learning را نیز که معمولاً تحت زبان R استفاده می شود را نشان می دهد.

    R بر روی تمام سیستم عامل ها اجرا می شود

    شما می توانید توزیع R برای همه سیستم عامل های محبوب پیدا مشاهده کنید.

کدی که در ویندوز ، لینوکس و Mac.R  می نویسید بدون مشکل می‌تواند در کلیه سیستم عامل ها اجرا شود.

قابلیت همکاری متقابل پلت فرم ویژگی مهمی است که در دنیای محاسبات امروز وجود دارد. حتی مایکروسافت بعد از فهمیدن مزایای این فناوری که بر روی تمام سیستم ها اجرا می شود، پلتفرم دات نت خود را در همه سیستم عامل ها در دسترس قرار می دهد.

    یادگیری R شانس شما برای پیدا کردن کار را زیاد می کند

    مطابق نظرسنجی حقوق و دستمزد علوم داده که توسط O’Reilly Media در سال 2014 انجام شده است، به دانشمندان داده ها مبلغی معادل 98000 دلار در سراسر جهان پرداخت می شود. این رقم در ایالات حتی متحده بیشتر است، در حدود 144000 دلار. البته مطمئناً دانستن چگونگی نوشتن برنامه های R کافی نیست، یک دانشمند داده باید برای انجام کار خود ابزارهای زیادی را جمع کند.

حتی اگر متقاضی توسعه دهنده نرم افزار هستید، تجربه برنامه نویسی R می تواند شما را از سایرین متمایز کند.

 R توسط بزرگترین قدرت‌های فناوری مورد استفاده قرار می گیرد

    پذیرش توسط قدرت‌های فناوری همیشه نشانه پتانسیل زبان برنامه نویسی است.

شرکت های امروزی تصمیم خود را با یک هوس زود گذر نمی گیرند. هر تصمیم مهم باید توسط یک تجزیه و تحلیل مشخص از داده ها پشتیبانی شود.

منبع

محمد یاری پور
محمد یاری پور

مدیر وب سایت امن اس اس ال با 15 سال سابقه فعالیت در زمینه وب ، امنیت ، هاست و دامنه و گواهینامه ssl

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :