مارکتینگ پلن چیست؟

دسته بندی ها : متفرقه محمد یاری پور
تقویم محتوایی

مارکتینگ پلن یک سند عملیاتی است که یک استراتژی تبلیغاتی را تشریح می کند که یک سازمان برای تولید هدایت و رسیدن به بازار، آن هدف را اجرا می کند. یک طرح بازاریابی جزئیات فعالیت های تبلیغاتی و روابط عمومی را که باید طی یک دوره انجام شود، از جمله نحوه ارزیابی اثر روی شرکت توسط موارد مختلف، بیان می کند.

توابع و اجزای یک مارکتینگ پلن شامل موارد زیر است:

    تحقیقات بازار برای پشتیبانی از تصمیمات قیمت گذاری و ورودی های جدید بازار

    پیام رسان سفارشی که مناطق خاص و جمعیتی خاصی را هدف قرار می دهد

    انتخاب بسترهای نرم افزاری برای تبلیغ محصولات و خدمات – دیجیتال، رادیو، اینترنت ، مجلات تجاری و ترکیبی از این سیستم عامل ها برای هر کمپین

    معیارهایی که نتایج تلاش های بازاریابی و جدول زمانی گزارش آنها را اندازه گیری می کنند

 یک مارکتینگ پلن بر اساس استراتژی کلی بازاریابی شرکت است.

اهداف مارکتینگ پلن

    مارکتینگ پلن جزئیات استراتژی ای را که یک شرکت برای بازاریابی محصولات خود به مشتریان استفاده می کند، بیان می کند.

    این طرح بازار هدف، ارزش پیشنهادی مارک یا محصول، کمپین هایی را که باید آغاز شود و معیارهایی که برای ارزیابی اثربخشی ابتکارات بازاریابی استفاده می شود، مشخص می کند.

    مارکتینگ پلن باید به طور مداوم و براساس یافته های معیارهایی تنظیم شود که نشان می دهد کدام تلاشها تأثیرگذار است و کدامها تأثیرگذار نیست.

درک برنامه های بازاریابی

اصطلاحات مارکتینگ پلن و استراتژی بازاریابی اغلب به جای یکدیگر به کار می روند زیرا یک مارکتینگ پلن بر اساس یک چارچوب استراتژیک کلی تدوین می شود. در برخی موارد، استراتژی و برنامه ممکن است در یک سند گنجانده شود، به ویژه برای شرکت های کوچکتر که ممکن است فقط یک یا دو چالش عمده در یک سال انجام دهند. این طرح فعالیت های بازاریابی را به صورت ماهانه، فصلی یا سالانه ترسیم می کند در حالی که استراتژی بازاریابی پیشنهاد ارزش کلی را ترسیم می کند.

مارکتینگ پلن

ایجاد یک مارکتینگ پلن

یک طرح مارکتینگ پیشنهاد ارزش یک تجارت را در نظر می گیرد. پیشنهاد، شرایط نوید بخش کلی ارزش است که به مشتری ارائه می شود و گزاره ای است که در صفحه اول و صفحات دیگر وب سایت شرکت یا هرگونه موارد تجاری ظاهر می شود.

در پیشنهاد، شرایطی باید بیان شود که چگونه یک محصول یا مارک مشکل مشتری را حل می کند، مزایای محصول یا مارک تجاری چیست و چرا مشتری باید از این شرکت و نه از شرکت دیگر خرید کند. مارکتینگ پلن بر اساس این ارزش پیشنهادی به مشتری است.

طرح بازاریابی

طرح بازاریابی، بازار هدف برای یک محصول یا مارک تجاری را مشخص می کند. تحقیقات بازار اغلب مبنای تصمیم گیری در مورد بازار هدف و کانال بازاریابی است.

مارکتینگ پلن، منطق این تصمیمات را شامل می شود. این طرح باید بر ایجاد، زمان بندی و قرار دادن کمپین های خاص متمرکز باشد و معیارهایی را برای سنجش نتایج تلاش های بازاریابی در بر داشته باشد.

منبع

محمد یاری پور
محمد یاری پور

مدیر وب سایت امن اس اس ال با 15 سال سابقه فعالیت در زمینه وب ، امنیت ، هاست و دامنه و گواهینامه ssl

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :