بازاریابی مدرن چیست و چگونه آن را انجام دهیم؟

دسته بندی ها : سئو, مقالات پریا اصبری
کارشناس سئو و تولید محتوا

برای هدایت رشد در عصر دیجیتال، بازاریابی نیاز به مدرن سازی مجموعه خاصی از قابلیت ها و ذهنیت ها دارد. بازاریابی مدرن برای شما چه معنایی دارد؟ همه ما احتمالاً می ‌توانیم به یک کمپین دیجیتالی هوشمند، یک برنامه نوآورانه، یا برخی از کارهای خلاقانه الهام ‌گرفته شده در کانال‌های متعدد فکر کنیم.

در حالی که این نمونه ها حاوی برخی از ویژگی های مارکتینگ مدرن هستند، از نظر ما بسیار بزرگتر از آن است. بازاریابی جدید توانایی استفاده از قابلیت های کامل کسب و کار برای ارائه بهترین تجربه برای مشتری و در نتیجه رشد است. بخش های بازاریابی برای سرعت، همکاری و تمرکز بر مشتری باید دوباره برنامه ریزی شوند.

برای بازاریابی مدرن لازم است چه کارهایی انجام دهید؟

مانند یک بازاریاب مدرن فکر کنید

قبل از شروع یک تحول بازاریابی سه تغییر ذهنیت وجود دارد که برای ایجاد تغییر ضروری است.

1. طرز فکر یکپارچه

برای هدایت رشد، رهبران بازاریابی باید با حوزه‌های مختلف شرکت، از فروش و نوآوری محصول گرفته تا امور مالی، فناوری و منابع انسانی، همکاری کنند. در واقع، تحقیقات ما نشان داده است که CMOها (یا آنهایی که نقش مشابهی دارند، مانند مدیر ارشد رشد یا مدیر ارشد مشتری) عمل می کنند، رهبرانی هستند که با همتایان C-suite به عنوان یک شریک برابر کار می کنند و باعث رشد بیشتر می شوند.

2. ذهنیت مشتری محور

با اینکه اولویت دادن به مشتریان ایده جدیدی نیست، آنچه امروزه متفاوت می باشد این است که بازاریابان شواهد واضحی دارند مبنی بر اینکه برآوردن نیازهای مشتریان ارزش ایجاد می کند و مزیت رقابتی را به ارمغان می آورد. بازاریابی مدرن همچنین باید از چالش های پیچیدگی و مقیاسی که برای دستیابی به مشتری مداری باید با آن مواجه شوند، آگاه باشند. آنها تعهد به چندین عنصر دارند: رویکرد تفکر طراحی برای حل مشکلات مشتری و نیازهای برآورده نشده.

اولین قدم این است که متوجه شوید که تقسیم بندی مشتری عمیق تر از آن چیزی است که فکر می کنید. بهترین بازاریاب ها در حال توسعه قابلیت هایی برای تعامل کارآمد در میان ریزبخش های متعدد هستند. با انجام این کار، سازمان های بازاریابی می توانند انگیزه ها و رفتارهای ارزشمندترین مشتریان خود را بهتر درک کنند. آنها همچنین می توانند تلاش های خود را حول به دست آوردن تعداد بیشتری از آنها و ایجاد وفاداری بیشتر سازماندهی نمایند.

3. طرز فکر بازگشت سرمایه (ROI)

کانال های دیجیتال و پیشرفت در تجزیه و تحلیل و علم داده اکنون این امکان را برای بازاریابان فراهم می کند که برای ارائه ارزش در همه کانال ها پاسخگو باشند. برای کار با ذهنیت بازگشت سرمایه، هرکسی باید طوری عمل کند که انگار پولی که خرج می کند متعلق به خودش است. این به معنای نظارت دقیق بر سرمایه‌گذاری‌ ها، ایجاد استانداردهایی برای شناسایی آنهایی است که ارزش تولید نمی‌ کنند و ایجاد فرهنگ مسئولیت ‌پذیری که در آن سرمایه ‌گذاری ‌های با عملکرد ضعیف کنار گذاشته می ‌شوند. چنین سختگیری مالی نه تنها به بازاریابی کمک می کند تا وظایف خود را به عنوان یک محرک رشد انجام دهد. همچنین باعث ایجاد اعتبار نزد مدیر مالی می شود، سرمایه گذاری اضافی را باز می کند و ارزش بازاریابی را برای کل شرکت نشان می دهد.

مانند یک بازاریاب مدرن عمل می کند

برای نوسازی قابلیت‌های بازاریابی، سازمان‌ های بازاریابی باید چهار عامل اصلی عملیاتی اساسی را ارتقا دهند.

1. طراحی و فرهنگ سازمانی: تبدیل ذهنیت ها به رفتار

برای حمایت از رفتار بازاریابی مدرن، شرکت ها می توانند تعدادی اقدامات عملی از جمله موارد زیر را انجام دهند:

انگیزه موفقیت گروهی از آنجایی که ارائه ارزش به شرکت یک ورزش تیمی متقابل کارکردی است، سازمان های بازاریابی نیاز به فرهنگی دارند که نه تنها بر دستاوردهای فردی، بلکه بر اهداف مشترک، عملکرد تیمی و مسئولیت پذیری متمرکز باشد. این به معنای تغییر نحوه پاداش، تصدیق و ارزیابی استعدادها توسط سازمان‌ های بازاریابی است، مانند گنجاندن شاخص‌ های عملکرد کلیدی تیم (KPIs) مرتبط با پاداش فردی. استعدادهای برتر همچنین باید احساس هدف و انگیزه داشته باشند که ناشی از محیطی است که انرژی و اشتیاق ارائه می کند.

بینش و تجزیه و تحلیل مصرف کننده را بالا ببرید. از آنجایی که ذهنیت مشتری مداری و بازگشت سرمایه برای بازاریابان مدرن بسیار مهم است، بینش و تجزیه و تحلیل مشتری نمی تواند کارکردهای پشتیبانی در بازاریابی باشد. در یک سازمان بازاریابی مدرن، آنها نقش برجسته و مشهود و رهبری خواهند داشت که مستقیماً به CMO گزارش می دهد.

اطلاعات بیشتر: دیجیتال مارکتینگ

2. استعداد و مدیریت نمایندگی: یک عمل متعادل کننده دائمی

با توجه به پیچیدگی بازاریابی امروز و طیف وسیعی از قابلیت های مورد نیاز، بازاریابان به یک استراتژی استعداد جدید که بر اساس سه عنصر ساخته شده است نیاز دارند:

منابع نقش های حیاتی ماموریت در حالی که هیچ مدل واحدی برای عملکردهایی که یک سازمان بازاریابی باید خودش انجام دهد وجود ندارد، تامین منابع مالی معمولاً زمانی معنا پیدا می کند که تمایل به مالکیت داده ها و فناوری وجود داشته باشد. زمانی که شرکت ها به دنبال توانایی های قوی در یک حوزه خاص هستند و یا زمانی که تامین منابع، سرعت بازاریابی را تا حد زیادی افزایش می دهد و امکان ایجاد، آزمایش و بازنگری مداوم کمپین ها را فراهم می کند.

بازاریابی مدرن

3. داده ها و فناوری: وسواسی برای نگاه کردن به آینده

معیارهای بازاریابی به طور سنتی برای کشف بینش در مورد رفتار گذشته و اندازه گیری اثربخشی کمپین های فعلی به گذشته توجه دارند. سازمان های بازاریابی مدرن از تجزیه و تحلیل داده ها برای تجزیه آینده استفاده می کنند. آن‌ها نیازهای برآورده نشده مصرف ‌کننده را پیش‌بینی می‌ نمایند، فرصت‌هایی را شناسایی می‌ کنند که نمی‌دانستند وجود دارند و نکات ظریف و قابل رسیدگی مشتری را آشکار می ‌کنند. تجزیه و تحلیل داده ها همچنین می تواند بهترین اقدامات بعدی را پیش بینی کند.

کلام آخر           

با انجام بازاریابی مدرن تمامی شغل ها می توانند به طور قابل توجهی ارتقا یابند و بدین صورت درآمد افزایش یافته و تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت. شما می توانید بازاریابی سایت خود را توسط بهینه سازی سایت انجام دهید و بدین ترتیب سایت شما در صفحات اول موتورهای جستجو دیده شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سئو سایت کلیک کنید.

منبع

پریا اصبری
پریا اصبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :