چگونه سوپرمارکت اینترنتی راه اندازی کنیم؟ (بخش اول)

دسته بندی ها : تکنولوژی, سئو نفیسه رفیع پور
راه اندازی سوپرمارکت اینترنتی

افرادی که قصد راه اندازی سوپرمارکت اینترنتی، اغلب این فکر را دارند که بازار آن ها نیز، شبیه همان بازار های خرده فروشی های الکترونیکی است.

فراتر از برخی شباهت های ظاهری که هر دو کسب و کار با هم مشترک هستند، در سطح عملیاتی، کاملاً متفاوت می باشند. به عنوان مثال: یک سوپرمارکت آنلاین با مواردی روبرو می شود که ماهیتاً فاسد شدنی هستند، برخلاف یک فروشنده الکترونیکی که با چنین خطری روبرو نیست.

در نتیجه، هنگامی که می خواهید بفهمید چگونه یک فروشگاه مواد غذایی آنلاین راه اندازی کنید، باید این مسائل را به روشی برتر برطرف نمایید.

بنابراین ما در اینجا اقداماتی که شما باید قبل از راه اندازی فروشگاه مواد غذایی انجام دهید را بررسی می نماییم (:

نکاتی که باید قبل از راه اندازی سوپرمارکت اینترنتی بدانید

1. انتخاب یک بستر وب قوی

اولین کاری که باید انجام شود انتخاب یک بستر کاری مناسب است. یک سیستم عامل انعطاف پذیر قوی، چند وجهی نه تنها می تواند نیاز های فعلی فروشگاه شما را برآورده کند، بلکه زمینه گسترش های آینده را نیز فراهم می کند. این امر به ویژه برای فروشگاه های مواد غذایی مهم می باشد، زیرا ممکن است تغییرات مهمی در تهیه محصول در طی یک دوره زمانی وجود داشته باشد و در چنین مواردی، جابجایی کل فروشگاه یک گزینه مقرون به صرفه اقتصادی نیست.

2. تصمیم گیری درباره منطقه عملیاتی

منطقه عملیاتی مکان هایی را تشکیل می دهد که فروشگاه شما آن مناطق را پوشش خواهد داد. این به عوامل مختلفی از جمله جمعیت منطقه، ترجیحات مصرف کننده در آن منطقه و ایده رقابت شما بستگی دارد. منطقه عملیاتی می تواند از همسایگی نزدیک شما تا کل شهر باشد. با این حال، بهتر است منطقه عملیاتی خود را به مکان هایی که می توانید به طور قطعی در آن ها خدمات ارائه دهید، محدود نمایید.

3. برنامه ریزی ماژول تحویل

با توجه به پیش فرض ذکر شده در بالا، یک ماژول تحویل قوی برای کنترل هزینه های تحویل شما ضروری است. تعداد افراد استخدام شده، مسیرها و زمان تحویل را بهینه کنید تا از گشت و گذارهای مکرر در همان مکان ها جلوگیری نمایید.

با توجه به فاسدشدنی بودن مواد غذایی، حداقل ماژول زمان تحویل باید اجرا شود که به نوبه خود به بودجه خدمات تحویل شما بستگی دارد.

راه اندازی سوپرمارکت اینترنتی

4. ایجاد یک شبکه تأمین کننده سهامداران

قبل از تبلیغات و فروش محصولات در وب سایت خود، لازم است با فروشندگان محلی در تماس باشید و یک شبکه فروش مواد غذایی وابسته ایجاد کنید.

به طور کلی دو مدل مختلف فروشگاه های مواد غذایی آنلاین وجود دارد.

اولین مدل ” just-in-time” است که در آن سفارش از فروشنده خرده فروشی جمع آوری می شود و برای مشتری ارسال خواهد شد، و دومین مدل ” inventory” است که در آن محصولات مستقیم از تولید کنندگان خریداری می شوند و سپس به خریداران آنلاین تحویل می دهیم. برای هر دو این مدل ها، یک شبکه مواد غذایی قوی برای به حداقل رساندن زمان تحویل و اطمینان از رضایت مشتری لازم می باشد.

5. شناسایی نقطه فروش منحصر به فرد

برای راه اندازی موفقیت آمیز یک فروشگاه مواد غذایی آنلاین، لازم است یک نقطه فروش منحصر به فرد برای فروشگاه خود ایجاد کنید که باعث شود جلب توجه و جذب مشتری شود. می تواند یک رابط کاربر پسند تا ارائه تخفیف و کوپن هدیه در خرید های بزرگ باشد.

تحویل در منزل بصورت رایگان، کوپن های اعتباری فروشگاه ، پیشنهادات ویژه برای مشتریان عادی، محصولات بومی و غیره.

منبع

نفیسه رفیع پور
نفیسه رفیع پور

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :