سئوی تجارت الکترونیک

دسته بندی ها : سئو, مقالات پریا اصبری
سئو فروشگاه اینترنتی

مفهوم سئو ستون اصلی اینترنت است و برای برخی از کسب و کارها، سئو فروشگاه اینترنتی تعیین کننده اصلی میزان موفقیت آن ها می باشد.

تسلط بر نکات سئو برای وب سایت های تجارت الکترونیک

سئوی تجارت الکترونیک یا بهینه سازی برای موتورهای جستجو، هنر رمز و راز به دست آوردن رتبه بالایی از صفحات مختلف وب سایت شما در جستجو از طریق موتورهای جستجو مانند گوگل، بینگ و یاهو است.

شما قطعاً می خواهید در صفحه اول نتایج جستجو محصولاتان باشید. یک مطالعه نشان می دهد که 92 درصد از ترافیک به وب سایت هایی می رود که در صفحه اول جستجوی گوگل نمایش داده می شوند. اما این کار به زمان و تلاش زیادی نیاز دارد.

در اصل، سئوی خوب به معنای داشتن یک وب سایت عالی با تجربه ای روان، ساده و جذاب برای همه بازدیدکنندگان است.

چک لیست سئو فروشگاه اینترنتی

1. انتخاب کلمات کلیدی مناسب

شما باید مطمئن شوید که کلمات کلیدی شما با آنچه که خریدار واقعاً می ‌خواهد همسو باشد، حتی اگر کلماتی که تایپ می ‌کنند، واضح نباشد. سپس، زمانی که اصطلاحات مناسب را پیدا کردید، می توانید آن ها را در سراسر سایت خود، مانند نام محصول، توضیحات و مقالات خود درج کنید.

2. بهینه کردن سئوی صفحه محصولات

یکی دیگر از اصول بهینه سازی محصولات در سئو فروشگاه اینترنتی است. سه عنصر کلیدی سئو در صفحه وجود دارد که عبارتند از:

عنوان صفحه:

خط آبی بالایی که در هر نتیجه جستجوی گوگل نمایش داده می شود. این خط باید شامل یک یا دو کلمه کلیدی در مکانی مناسب باشد. بهتر است، عنوان شما حدود 70 کاراکتر باشد.

توضیحات متا:

متن زیر عنوان صفحه در نتیجه جستجوی گوگل، برای یک صفحه محصول، این قسمت را پیش ‌نمایش چیزی در نظر بگیرید که وقتی کلیک می‌ کنند، می ‌بینند. دوباره، کلمات کلیدی خود را به روشی طبیعی اضافه کنید. بهتر است، 320 کاراکتر باشد.

تصاویر:

موتورهای جستجو نامی که برای تصاویر مینویسید را بررسی می کنند و از داده ها برای رتبه بندی، بایگانی و ارائه نتایج در صفحات جستجوی تصویر استفاده می نمایند. در صورت امکان، تصاویر خود را با کلمات کلیدی نامگذاری کنید و جزئیات توصیفی مانند سبک ها و رنگ ها را در آن بگنجانید.

3. سازماندهی وب سایت به روشی ساده و منطقی

یکی دیگر از جنبه های مهم بهینه سازی سئو فروشگاه اینترنتی، معماری سایت است. روشی که شما تمام صفحات فروشگاه خود را سازماندهی می کنید، «معماری» نامیده می شود. این نکته بسیار مهمی برای بهبود سئو و تجربه کاربری مشتریان بالقوه شما می باشد.

سئو فروشگاه اینترنتی

یک معماری وب سایت ایده آل دارای یک ساختار منطقی و واضح برای نحوه سازماندهی همه چیز است.

4. سازگار با موبایل

یکی از مهم ترین موارد سئو فروشگاه اینترنتی است زیرا مردم خرید از طریق تلفن همراه را دوست دارند.

5. استراتژی لینک سازی

هرچه تعداد دفعاتی که سایت شما توسط سایت های دیگر لینک شود، برای رتبه بندی سئو شما بهتر خواهد بود.

6. افزایش سرعت وب سایت

تنها یک ثانیه تاخیر در زمان بارگذاری سایت می تواند تبدیل ها را تا 7 درصد کاهش دهد.

کلام آخر

وقتی نکات اصلی سئو فروشگاه اینترنتی را اجرا می نمایید، نباید فقط روی افزایش دید خود در موتورهای جستجو کار کنید. لازم است، وب سایت خود و تجربه کاربری مشتریانتان را بهینه سازی نمایید.

برای سئو سایت خود پلن های های ما را مطالعه کنید.

منبع

پریا اصبری
پریا اصبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :