اصول محتوا نویسی ( بخش اول )

دسته بندی ها : سئو محمد یاری پور
تولید محتوا یعنی چه

روش های زیادی وجود دارد که می توانید با طرح ها و برنامه های بازاریابی خود به مخاطب مورد نظر خود دست یابید. با این حال، در دنیای دیجیتال محتوایی برای وب سایت ویژگی محسوب می شود که برند شما را از سایر شرکت های استفاده کننده از محتوای دیجیتال، برای بازاریابی تجارت خود در دنیای دیجیتال متمایز می کند. هیچ دو محتوای وب سایت نمی تواند یکسان باشد. محتوای شما برای وب سایت همیشه باید بر روی نوع خوانندگانی متمرکز باشد که می خواهید آنها را هدف قرار دهید. رعایت اصول محتوا نویسی به شما کمک می کند پیام بازاریابی خود را به شکلی جالب و آموزنده به مخاطبان مناسب انتقال دهید.

در جهانی که بیش از 3 میلیارد کاربر اینترنت درگیر آن هستند، شما هرگز نمی توانید نقش محتوای با کیفیت را جهت جلب کاربران نادیده بگیرید.

کلید محتوای عالی

کلید داشتن محتوای عالی، استفاده صحیح از کلمات کلیدی  رعایت اصول محتوا نویسی است که محتوا هم دارای خوانایی مناسب و هم غنی از اطلاعات مرتبط باشد. محتوای موجود در وب سایت شما باید بتواند مخاطب هدف شما را به فکر وادار، ترغیب و جذب کند تا به خرید اقدام نماید. مهمترین مزیت داشتن محتوای وب خوب در وب سایت شما این است که چنین اقداماتی، موتور جستجوی  گوگل را به وب سایت شما را نزدیک می کند، به این معنی که افراد بیشتری می توانند در مورد کسب و کار شما اطلاع داشته باشند.

اصول محتوا نویسی

در حالی که کیفیت محتوا در بازار دیجیتال، بسیار رقابتی است است، بسیاری از بازاریابان و نویسندگان محتوا هنگام نوشتن مطالب برای وب سایت، مرتکب اشتباهات خاصی می شوند. این نکات مفید به شما کمک می کند بهترین مطالب را برای وب سایت بنویسید:

شماره 1: عدم انجام بررسی مخاطب هدف مناسب:

اگر نتوانید مخاطبان مناسب را هدف قرار دهید، محتوای شما فقط یک مقاله خواهد بود. نوشتن یک محتوا به مقدار زیادی کار و تلاش نیاز دارد و عدم انجام یک تحقیق در بازار برای تعیین نوع مخاطبی که می خواهید هدف قرار دهید، تمام تلاش شما را بیهوده خواهد کرد.

یک روش خوب این است که از طریق وبلاگ ها، انجمن ها و گروه های خاص صنعت به درک مسائل و مشکلات مداوم بپردازید.

اصول محتوا نویسی

شماره 2: ایجاد یک ذهنیت تک مرحله ای:

یک سوال متداول که هنگام نوشتن محتوای خوب برای وب سایت به ذهن خطور می کند، “نحوه نوشتن محتوا” است که هم برای سئو مناسب باشد و هم مخاطبان هدف را جذب کند. یک محتوای خوب برای وب سایت، شما را مجبور به درک مخاطبان هدف و صنعتی که برای آن می نویسید، می کند. حداقل کاری که می توانید انجام دهید این است که با ارائه دقیق آنچه که نیاز دارد، یعنی اطلاعات یا پاسخ سوالاتی که مخاطب به دنبال آن است، اقدام به جذب کاربر نمایید.

شماره 3: بیش از حد بر روی SEO تمرکز می کنید:

سئو یا بهینه سازی موتور جستجو مهمترین جنبه محتوای وب شماست. یک استراتژی خوب در زمینه سئو، اطمینان حاصل خواهد کرد که وب سایت شما در موتورهای جستجوگر رتبه خوبی را کسب می کند که به نوبه خود به شما کمک خواهد کرد تا منجر به جذب بیشتر مشتری برای وب سایت شود. با این وجود سئو تنها نکته مهمی نیست که باید هنگام ایجاد محتوای خود در خاطر داشته باشید. تمرکز بیش از حد بر جنبه SEO محتوای شما، شما را از اصول محتوا نویسی و ایجاد محتوای غنی و مرتبط برای مخاطبان منحرف می کند. سئو و تحقیقات کلمات کلیدی هرگز نباید تنها نیروی محرک در زمینه بازاریابی محتوای شما باشند.

بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا و سئو به صورت وابسته به هم کار می کنند، یکی بدون دیگری زنده نمی ماند. یک استراتژی SEO خوب به تنهایی باعث بازدید ترافیک وب سایت شما نمی شود بلکه حداکثر با محتوای وب سایتی که می نویسید هماهنگ خواهد بود تا به شما کمک کند در رتبه بالاتر در موتور جستجو قرار بگیرید.

شماره 4: در استفاده از کلمات سنگین زیادی خلاقیت به خرج می دهید

در دنیای دیجیتال، خوانندگانی که مقاله یا محتوای شما را برای وب سایت می خوانند، هر کلمه ای را که می نویسید تحمل نخواهند کرد. آنها حداکثر کل مقاله را یکجا اسکن می کنند تا جزئیات مهمی را که به حل مشکلات موجود کمک می کند، برداشت کنند. استفاده مداوم از کلمات سنگین و پیچیده، فقط خواننده را به فکر بیشتر واداشته و آنها را ناامید خواهد کرد. در دنیای امروزی، شخصی که مقاله شما را در یک زمان مشخص می خواند سه صفحه وب دیگر را نیز به طور متوالی باز می کند.

شماره 5: شما به سئو اهمیت زیادی نمی دهید:

بازاریابی محتوا در دنیای امروز به عنوان “سئو جدید” جایگزین شده است، با این حال در واقع، SEO بهترین کار را با محتوای وب سایت شما انجام می دهد.

نادیده گرفتن مزایای سئو برای محتوای شما در طولانی مدت به تلاش های بازاریابی دیجیتال شما آسیب می رساند. در جهانی که جستجوی ارگانیک هنوز منبع شماره یک بازدید برای وب سایت ها است، نمی توان از اهمیت SEO به عنوان ابزاری در ایجاد محتوای خوب وب چشم پوشی کرد.

منبع

محمد یاری پور
محمد یاری پور

مدیر وب سایت امن اس اس ال با 15 سال سابقه فعالیت در زمینه وب ، امنیت ، هاست و دامنه و گواهینامه ssl

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :