طراحی لوگو چه اصولی دارد؟

دسته بندی ها : متفرقه پروین کاظمی منش
طراحی لوگو

طراحی لوگو برای راه‌اندازی کسب و کار در دنیای رقابت بسیار مهم است. در حالی که یک برنامه سالم بازاریابی ضروری است، مهارت‌های ارتباطی بصری شما نیز به همان اندازه اهمیت دارد. با کمک تصاویر بصری مانند لوگو، کارت ویزیت و سایر طرح‌های گرافیکی، مشاغل می‌توانند ارتباط فوری با مخاطبان ایجاد کنند.

این بدان دلیل است که یک لوگو در همه جا به عنوان هویت اصلی برند شرکت شما وجود دارد. لوگو شما روی محصولات یا خدمات، وبسایت‌ها، بروشورها ، خدمات طراحی گرافیک و تمام مواد بازاریابی شما قرار می‌گیرد. این نشانه به مشتریان کمک می‌کند محصولات شرکت شما را شناسایی کنند.

در ادامه 6 اصل اساسی وجود دارد که طراحان لوگو حرفه‌ای باید مورد توجه قرار دهند:

طراحی لوگو باید ساده باشد

یکی از الزامات و کیفیت‌های اساسی یک طراحی عالی لوگو این است که باید طبق یک مفهوم ساده ساخته شود. بهترین لوگوها تجسمی فوری و واضح از “شما” به بیننده می‌دهند و تمیز هستند. به یاد داشته باشید که لوگوها به طرق مختلف، در سیستم‌عامل‌های مختلف و در قالب‌ها و اندازه‌های مختلف استفاده می‌شوند، بنابراین جزئیات پیچیده از بین می‌روند.

استفاده استراتژیک از رنگ‌ها در طراحی لوگو

مطمئن شوید که طراحی لوگوی شما جذاب است. استفاده هوشمندانه از رنگ‌ها می‌تواند آن را بی‌نظیر جلوه دهد. رنگ‌ها از توانایی شگفت‌انگیزی در برانگیختن احساسات ما برخوردارند. به عنوان مثال، وقتی رنگ قرمز را می‌بینیم، برخی احساسات مانند پرخاشگری، عشق، انرژی و اشتیاق به ما دست می‌دهد.

طراحی مقیاس پذیر و همه‌کاره

کسب و کار شما از لوگو در سطوح متنوعی استفاده خواهد کرد. این سطوح ممکن است به اندازه یک تمبر یا یک محصول تبلیغاتی مانند خودکار باشد. اگر هنگام چاپ روی فضای کوچک، جزئیات لوگوی شما به وضوح قابل مشاهده نیست، دوباره لوگو را طراحی کنید.

ممکن است شما یک طراحی لوگو پیچیده داشته باشید. توصیه می شود عناصر نامطلوب را حذف کنید. اگر رنگ‌ها یا حروفچینی و خطوط زیادی وجود دارد، عناصر اضافی را حذف کنید.

به همین ترتیب، اگر لوگو شما در سطح بزرگی از تابلوی تبلیغات ظاهر شود نباید نسبت خود را از دست بدهد. این بدان معنی است که لوگو نباید از یک طرف کشیده شود.

به چاپ سیاه و سفید توجه کنید

به یاد داشته باشید که شما در روزنامه‌ها، مجلات، جزوه‌ها و غیره کسب و کار خود را تبلیغ خواهید کرد. معمولاً در این گونه تبلیغات، ناشران به چاپ بی‌رنگ می‌پردازند. در این صورت، طراحی لوگو شما باید تأثیر خود را بر بینندگان بگذارد. لوگو شما در رنگ‌ها چشمگیر به نظر می‌رسد. اما اگر در تبلیغات روزنامه تأثیر کمتری دارد، باید لوگو را دوباره طراحی کنید.

طراحی به یاد ماندنی

یکی از ویژگی های لوگو شرکت‌های جهانی این است که همه آن‌ها به یاد ماندنی هستند. لوگوی شما همچنین باید طرحی باشد که افراد مدت‌ها در خاطرات خود داشته باشند. اگر این اتفاق نیفتد، ممکن است لوگو در جلب وفاداری مشتریان شما ناموفق باشد.

لوگو پپسی، کوکاکولا و مک دونالد نمونه بسیار خوبی از طراحی‌های به یاد ماندنی هستند. چنین لوگوهایی به بخشی از فرهنگ اجتماعی مدرن تبدیل شده‌اند. برای ارائه یک طراحی به یاد ماندنی برای لوگوی خود، فقط می‌توانید به طراحان گرافیک خبره اعتماد کنید.

طراحی لوگو وابسته به زمان نباشد

آیا دوست دارید هر سال یک لوگو جدید ایجاد کنید؟ این امر برای کسب و کارهای کوچک امکان پذیر نیست. تغییرات مکرر در طرح اصلی لوگو شما نیز به دلایل زیادی توصیه نمی‌شود.

بهتر است به موارد اساسی پایبند باشید و لوگویی استفاده کنید که مشتری شما بتواند حداقل برای یک تا دو دهه آینده آن را ببیند.

منبع

پروین کاظمی منش
پروین کاظمی منش

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :