اصول بازاریابی ؛ رقابت در شبکه های اجتماعی

دسته بندی ها : سئو مریم برفرنژاد
اصول مارکتینگ

آیا با اصول بازاریابی آشنا هستید؟ نویسندگان محتوا وافراد دارای مشاغل آنلاین که بازاریابی در شبکه های اجتماعی را نادیده می گیرند، توانایی های بالقوه خود را درک نمی کنند. اهمتی ندارد که شما تجربه قبلی دارید یا تازه شروع به کشف اصول بازاریابی کرده اید، همیشه می توانید حتی با تلاش کمتر، راهی برای دستیابی به نتایج بهتر پیدا کنید.

اصول بازاریابی و 10 اصل

در این محتوا، 10 اصل بازاریابی در شبکه های اجتماعی را ارائه کردیم. هنگامی که درک کنید چگونه آنها را به کار ببرید، میزان استفاده از نام تجاری خود را بالا برده و بازدیدکنندگان بیشتری را به سایت خود جذب می کنید.

1. اصل کیفیت

داشتن 500 خواننده فعال که درباره پست های شما بحث و گفتگو می کنند بهتر از تمرکز بر ایجاد یک پایگاه عظیم  کاربران است که بلافاصله بعد از مطالعه، صفحه سایتتان را می بندند.

2. گوش کنید و ارزیابی کنید

وقتی در شبکه های اجتماعی فعال هستید، این فرصت را دارید که متوجه شوید مردم از شما چه انتظاری دارند. نظرات کاربران خود را در شبکه های اجتماعی خوانده و راه حل هایی برای مشکلات آنها ارائه دهید. اگر به عنوان مثال، شما در حال تبلیغ خدمات نوشتن پایان نامه هستید، کاربران در شبکه های اجتماعی به شما خواهند گفت که انتظار چه قیمت هایی را دارند و چگونه می توانید به کیفیت مورد نیاز خود برسید.

3. استقامت

اگر با حوصله منتظر نتایج کمپین رسانه های اجتماعی خود نباشید، ممکن است به هیچ وجه تلاش نکنید. فقط تعداد کمی از مردم موفق می شوند به محبوبیت عظیم یک شبه دست پیدا کنند. برای اکثر بازاریابان، موفقیت در یک دوره زمانی، به تلاش قابل توجه و فراوانی نیاز دارد.

4. تخصص

هنگامی که می خواهید به یک هدف برسید، باید بر روی طیف خاصی از موارد تمرکز کنید و محتوایی را ارائه دهید که در رابطه با موضوعات مشابه باشد. اگر به یک کمپین متمرکز در شبکه های اجتماعی پایبند باشید، توسط وب سایت، وبلاگ و خدمات تجارت الکترونیکی خود یک مارک تجاری ایجاد خواهید کرد.

5. پس دادن

شما انتظار دارید همه در مورد پست های شما نظر دهند و به مطالب به روز شما را به اشتراک بگذارند، اما از تبلیغ شخصی در صفحه خود خودداری می کنید. باید دانش خود را در مورد یک قانون اساسی بازاریابی به روز کنید که این امر منجر به موفقیت می شود؛ به اشتراک گذاشتن مطالب توسط سایر وبلاگ نویسان و همچنین به روزرسانی های مفید از افرادی که آنها را دنبال می کنید.

6. اصول بازاریابی و تصدیق

کاربران خود را در شبکه های اجتماعی نادیده نگیرید! اگر کسی سوالی را مطرح کرد، در اسرع وقت به آن پاسخ دهید. اگر کسی نظرمنفی اعلام کرد، حتماً پاسخ دهید و بگویید که از این مشکلات ناراحت هستید و تمام تلاش خود را برای حل این مشکل انجام می دهید.

اصول بازاریابی

7. اقتدار

وقتی افراد تأثیرگذار را  پیدا کنید، به پایگاه کاربران آنها دسترسی پیدا خواهید کرد. آنها ممکن است به محتوا یا تجارت شما علاقه مند شوند، بنابراین با آنها تماس بگیرید و سعی کنید ارتباط برقرار کنید. بیشتر اینفلوئنسرها از اصل بازپرداخت پیروی می کنند، بنابراین اگر پست های آنها را به اشتراک بگذارید خوشحال  خواهند شدکه لطف شما را جبران کنند.

8. حضور

اگر برای مخاطبان خود در دسترس نباشید، از کمپین بازاریابی شبکه های اجتماعی خود بهره ای نخواهید برد. کاربران شما باید بدانند که شما همیشه حضور دارید. اگر در انتشار منظم محتوا موفق نشوید، جایگزین خواهید شد.

9. اهمیت در شبکه های اجتماعی

محتوای شما چگونه به جامعه آنلاین کمک می کند؟ آیا برای مخاطبان، هدف شما قابل توجه است؟ اطمینان حاصل کنید که هست! تبلیغات را هدف اصلی خود قرار ندهید و بر ایجاد ارتباط قوی با کاربران خود تمرکز کنید.

10. اشتراک گذاری محتوا در شبکه های اجتماعی

اگر محتوای مفیدی را با کیفیت عالی منتشر کنید، خوانندگان آن را در LinkedIn، Facebook، Twitter، Pinterest و وبلاگ هایشان به اشتراک می گذارند. این فعالیت منجر به بیشتر دیده شدن سایت شما در Google و سایر موتورهای جستجو خواهد شد. این قانون بازاریابی را یک بار برای همیشه بخاطر بسپارید: محتوای عالی محبوبیت زیادی ایجاد می کند.

لحظه ای فکر کنید: آیا در کار بازاریابی خود از این اصول پیروی کرده اید؟ در غیر این صورت، وقت آن است که درعملکرد خود تجدید نظر کنید!

منبع

مریم برفرنژاد
مریم برفرنژاد

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :