بهینه سازی محتوا چیست؟ 6 روش موثر برای درخشش محتوا

دسته بندی ها : سئو پریا اصبری
بهینه سازی حرفه ای محتوا

رقابت در دنیای بهینه سازی محتوا در حال افزایش است. این جنگ فراتر از یک کلمه کلیدی یا جنگ SEO تبدیل شده است. همانطور که یک پزشک قبل از مصرف دارو وضعیت بیمار را درک می کند، شما باید با مخاطبان هدف و نیازهای آنها همخوانی داشته باشید. یک نرم‌افزار SEO قصد کاربر را تجزیه می ‌کند و روند و ترافیک رقبا را شناسایی می ‌کند تا هدف ‌گیری مخاطبان و رتبه ‌بندی SERP شما را بهتر کند. با بهینه سازی حرفه ای محتوا می توانید سایت خود را به خوبی ارتقا دهید و بتوانید رتبه بسیار بالایی به دست آورید.

بهینه سازی محتوا چیست؟

بهینه سازی محتوا، بازسازی محتوای وب سایت شما بر اساس نیازهای مخاطب هدف است. این شامل بازبینی و ممیزی محتوای قدیمی، بررسی لحن و سبک، به روز رسانی اطلاعات منسوخ شده و نوشتن برای مخاطبان بزرگتر است. می توانید نقاط ضعف محتوا و کلمات کلیدی را بررسی کنید، هدرها را شخصی سازی کرده و به خوانندگان آموزش دهید.

محتوای با کیفیت نه تنها قابل مشاهده تر است بلکه معتبرتر نیز می باشد. در طولانی مدت، تعداد بازدیدکنندگان مکرر شما همچنان در حال رشد است و شما را به سمت بازاریابی هدایت می کند. ممکن است مانند یک رویا به نظر برسد، اما بهینه سازی محتوا می تواند آنها را به واقعیت تبدیل کند.

به عنوان یک سازمان، هدف اصلی شما باید نه تنها تبدیل بازدیدکنندگان وب سایت، بلکه آموزش و روشنگری آنها باشد. ممکن است شما در حال اجرای یک استراتژی بازاریابی محتوای متنوع باشید که بسیاری از نویسندگان، طراحان و ویراستاران بخشی از آن هستند. با این حال، همانطور که یک شرکت و محصولات آن تکامل می یابند، هدف جستجوهای وب نیز انجام می شود.

چرا بهینه سازی حرفه ای محتوا مهم است؟

بهی نه‌سازی محتوا راهی برای شخصی ‌سازی وب ‌سایت شما بر اساس ترتیب جستجوهای موجود در سایت است. با گنجاندن محتوای جدید و پرطرفدار، ارتباط برند خود را افزایش می دهید. مطابقت با هدف خواننده، شما می توانید به طور ارگانیک رتبه صفحه خود را افزایش داده و در جستجوهای برتر قرار گیرید.

هر کاربر یک شعار منحصر به فرد برای گشت و گذار در وب دارد. آنها ممکن است به دنبال راه حل های نرم افزاری، بهترین شیوه ها یا اطلاعات عمومی در مورد یک موضوع خاص باشند. اینکه چه رویکردی برای بارگذاری محتوا انتخاب می کنید به خودتان بستگی دارد. برخی از شرکت ها ارتباطات شخصی شده را هدف قرار می دهند تا به برتری دست یابند. در مقابل، دیگران کاغذهای سفید، دارایی های قابل دانلود، اینفوگرافیک ها و پیوندها را آپلود می کنند. جدید بودن منجر به افزایش نرخ کلیک (CTR)، جلسات جدید، فالوورها، میانگین زمان در صفحه و بهینه سازی نرخ تبدیل می شود.

یک خواننده می تواند در حین خواندن محتوا دچار مشکل شود. آنها ممکن است جملات را رد کنند، عناصر بصری را اسکن نمایند یا از پیوندهای ناوبری به بخش دقیق استفاده کنند. بهینه ‌سازی محتوا راهی برای تغییر و ساختار مجدد محتوای موجود فراهم می ‌کند تا کلمات کلیدی خاصی (با میانگین حجم جستجوی ماهانه بالا) را بر دیگری اولویت ‌بندی کنید. محتوای شما را در فضای رسانه ‌های اجتماعی تبلیغ می‌ کند، در نتیجه به اشتراک‌ گذاری‌های اجتماعی و ترافیک به دست می‌آورد.

روش موثر برای بهینه سازی حرفه ای محتوا

گاهی اوقات، بازاریابان محتوا وقتی از آنها خواسته می‌شود تا وب ‌سایت‌ ها را بهینه ‌سازی نمایند، به یک مانع برخورد می‌ کنند. آن‌ها ساعت‌ های بی‌ شماری را صرف گشت و گذار در وب می ‌کنند تا متوجه شوند که سایر رقبا چه کار می‌ کنند، چه ویژگی‌های محصول را می‌ توانند برجسته کنند و… برای روشن کردن این موضوع که چگونه می توانید بهینه سازی محتوا را افزایش دهید، در اینجا چند مرحله مفید وجود دارد:

1. کلمات کلیدی

کلمات کلیدی همان چیزی هستند که در وهله اول دید وب سایت شما را افزایش می دهند. هر دو نوع کلمه کلیدی به گوگل کمک می کنند تا وب سایت شما را شناسایی کند. هرچه کلمات کلیدی بهتر باشند، بازدیدهای بیشتری از صفحه شما خواهد شد. دو نوع کلمه کلیدی وجود دارد: اولیه و ثانویه. کلمات کلیدی اولیه برجسته ترین هستند، در حالی که کلمات کلیدی ثانویه برای کمک به رتبه بهتر صفحه شما وجود دارند.

برای موفقیت، یک کلمه کلیدی اصلی باید در عنوان، پاراگراف های اول و آخر و متن اصلی (به انتخاب شما) درج شود. هر دو کلمه کلیدی اولیه و ثانویه برای پیوند، هم داخلی و هم خارجی استفاده می شوند.

2. سرصفحه ها و سرفصل ها

یک هدر (H1) محتوای مورد نظر را نشان می دهد. لازم است این کلمه به خواننده اطلاع دهد که متن درباره چیست و کلمه کلیدی اصلی را مشخص کند.

3. تصاویر و فیلم ها

نام ها و ویژگی های تصویر باید دارای کلمات کلیدی باشند، همچنین یک تصویر خوب باید کوچک و با کیفیت باشد تا صفحه سریعتر بارگذاری شود.

در اینجا 9 مرحله مهم برای بهینه سازی تصویر وجود دارد که همیشه باید در نظر داشته باشید:

 • تصاویر خود را به صورت توصیفی و به زبان ساده نام گذاری کنید.
 • ویژگی های alt خود را با دقت بهینه کنید.
 • ابعاد تصویر و زوایای محصول خود را هوشمندانه انتخاب کنید.
 • حجم فایل تصاویر خود را کاهش دهید.
 • نوع فایل مناسب را انتخاب کنید.
 • تصاویر کوچک خود را بهینه کنید
 • از نقشه های سایت تصویری استفاده کنید.
 • هنگام استفاده از شبکه های تحویل محتوا (CDN) احتیاط کنید.
 • تصاویر خود را تست کنید
 • از تگ alt تصویر برای نسبت دادن نام های صحیح به تصاویر استفاده کنید.

4. متا تگ ها

توضیحات متا ممکن است در ابتدا دشوار باشد، اما هنگامی که یاد گرفتید به چه مواردی توجه کنید، این کار را به طور معمول انجام خواهید داد. توضیحات متا نرخ کلیک (CTR) را از طریق موتورهای جستجو ایجاد می کنند و بسیار مهم هستند.

5. بک لینک ها

پیوندهای داخلی یا خارجی باعث می شود که بازدیدکنندگان محتوای اضافی را در وب سایت شما مرور کنند. پیوندهای داخلی و خارجی هر دو مهم هستند، زیرا به بازدیدکنندگان کمک می کنند دقیقاً آنچه را که نیاز دارند، پیدا کنند.

6. بهینه سازی حرفه ای محتوا

محتوای منحصر به فرد مهمترین بخش یک وب سایت موفق است، بنابراین توجه به جزئیات کوچک بسیار مهم است یعنی در بالای تصویر، هدر، عنوان، سرصفحه و بهینه سازی لینک، چند فاکتور دیگر نیز وجود دارد که باید در نظر داشته باشید.

ابتدا، اگر می خواهید کلمات کلیدی شما جلب توجه کنند، آنها را در اندازه های بزرگتر تایپ کنید. ثانیا، از حروف برجسته یا مورب برای کلمات کلیدی ثانویه خودداری کنید. همچنین لحن ثابتی را برای برند خود حفظ کنید. این باعث می شود محتوای شما قابل تشخیص تر و قابل اعتمادتر باشد.

بهینه سازی حرفه ای محتوا

کلام آخر

برای بهینه سازی حرفه ای محتوا خود می توانید از متخصصان امن اس اس ال کمک بگیرید، این گروه در تلاش است تا رتبه سایت شما را افزایش داده و با استفاده از روش های مختلف، سئو آن را بهینه سازد، برای اطلاعات بشتر با ما تماس بگیرید.

منبع

پریا اصبری
پریا اصبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :