وظیفه متخصص سئو و معرفی بهترین سئوکار

دسته بندی ها : سئو پریا اصبری
سئو کار حرفه ای

بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) یک هنر بوده و باعث می شود که سایت شما به طور ارگانیک در صفحه اول نتیجه گوگل قرار بگیرید. برای متخصص بودن در سئو، مانند هر هنر دیگری، داشتن مجموعه ای مناسب از مهارت ها ضروری است. به زبان ساده سئو عبارت است از توسعه و بهینه سازی محتوا به گونه ای که بتواند در بالای صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) برای یک کلمه کلیدی خاص ظاهر شود. در این مقاله وظیفه یک سئو کار حرفه ای را بررسی می کنیم.

متخصص سئو کیست؟

وظیفه یک متخصص سئو این است که با تجزیه، تحلیل و بررسی وب سایت شما به صفحات و محتوای سایتتان کمک کند تا در رتبه بالاتری قرار گیرند. بنابراین، این نیز بخشی از کار آنها است که به توسعه محتوا با کلمات کلیدی انتخاب شده استراتژیک نگاه کنند تا بتوان ترافیک سایت را افزایش داد.

متخصصان باید تست های مختلفی را برای تجزیه و تحلیل، طراحی، طرح بندی، فایل های اضافه شده، محتوای غنی شده با کلمه کلیدی و موارد دیگر انجام دهند. آن ها از ابزارهای ممیزی وب سایت برای تجزیه و تحلیل ساختار وب سایت و رتبه کلمات کلیدی ردیابی شده برای یافتن بهترین گروه از کلمات کلیدی مرتبط با وب سایت شما استفاده می کنند.

ابزارهایی که متخصصان سئو به کار می برند، کار آنها را آسان می کند، زیرا تجزیه و تحلیل اثربخشی مؤلفه فنی وب سایت بدون آنها غیرممکن است. چندین مؤلفه فنی سئو وجود دارد که باید مراقب آنها باشید مانند نقشه های سایت، خطاهای خزیدن، URL های تکراری، چندگانه، کوچک کردن فایل های CSS و جاوا اسکریپت، بهینه سازی تصویر، بهینه سازی موبایل و غیره. ابزارهایی مانند Google Analytics داده های ارزشمندی را ارائه می دهند که می توانید از آنها استفاده کنید. با ابزارهایی مانند رتبه ‌بندی SE، تمام این ویژگی ‌ها را در یک مکان دریافت می‌ کنید که به شما امکان می ‌دهد تا به راحتی ممیزی سایت، تجزیه و تحلیل رقبا، نظارت بر رتبه‌ بندی وب‌ سایت، پیشنهاد و گروه‌ بندی کلمات کلیدی، نظارت بر بک لینک، گزارش‌ دهی حرفه‌ ای خودکار و موارد دیگر را انجام دهید.

برخی از وظایف یک سئو کار حرفه ای عبارتند از:

  • تجزیه و تحلیل وب سایت مشتری و بررسی دامنه بهبود
  • تحقیق کلمات کلیدی و خوشه بندی
  • تهیه گزارش استراتژی جامع برای مشتریان
  • مدیریت محتوای سئو

مهارت برتر برای اینکه یک متخصص سئو باشید

اکنون می دانیم که سئو چیست، چه کاری انجام می دهد و وظایف یک متخصص سئو چیست، بیایید به مهارت هایی که کارفرمایان در یک متخصص سئو به دنبال آن هستند، بپردازیم.

اولویت بندی

در اجرای یک کمپین سئو موفق، مهارت های اولویت بندی نقش قابل توجهی دارند. به عنوان مثال، وقتی در مورد یکی از سخت ترین و زمان برترین جنبه های یک فرآیند سئو صحبت می کنیم، آن لینک بیلدینگ است. اما در عین حال یکی از عوامل اصلی تعیین کننده رتبه یک سایت نیز می باشد.

تحقیق

یک مهارت ضروری است که یک سئو کار حرفه ای باید به آن تسلط داشته باشد زیرا کاری است که قرار است به طور مکرر انجام دهد. در هر کمپین سئو، تحقیق با تجزیه و تحلیل کلیدواژه اصلی شروع می شود. این تحقیق کلیدواژه پایه محکم و روشنگری را فراهم می کند که بر اساس آن کارشناسان می توانند برنامه های استراتژیک را تنظیم کنند.

تحلیل

یکی از کارهایی که متخصصان سئو باید به طور منظم انجام دهند، سنجش میزان موفقیت یک کمپین سئو است. آنها این کار را با کمک تجزیه و تحلیل انجام می دهند. اگر متخصصان سئو مهارت های تحلیل قوی نداشته باشند، به احتمال زیاد در تعیین موفقیت یا شکست استراتژی در زمان مناسب شکست خواهند خورد.

کد نویسی پایه

متخصصان سئو برای ابداع استراتژی های موفق لازم نیست کدنویس حرفه ای باشند. یک CMS، این روزها با عملکرد سئو ارائه می شود و شما می توانید با دنبال کردن راهنماها و آموزش های ارائه شده توسط CMS، تغییرات مرتبط با سئو را در وب سایت ایجاد کنید.

با این حال، اگر کمی با جنبه کدنویسی آشنا باشید، کار برای شما آسان تر خواهد شد.

سئو کار حرفه ای

تصمیم گیری و انعطاف پذیری

سئو یک محیط همیشه در حال تحول است و یک متخصص سئو باید در حال حرکت تصمیم بگیرد. علاوه بر این، سئو یک فرآیند بسیار سازگار نیست و گوگل به طور منظم در الگوریتم خود تغییراتی ایجاد می کند.

کلمات پایانی

مهارت هایی که در اینجا ذکر شده پایه ای هستند. آنها در برنامه ریزی کمپین ها، تحقیقات کلمات کلیدی، تجزیه و تحلیل وب سایت، تصمیم گیری درست برای کمپین و موارد دیگر به شما کمک می کنند. هرچه بیشتر روی این مهارت ها کار کنید، نتایج بهتری به مشتریان خود خواهید داد.

برای این که در عملکرد سایت خود پیشرف را ببینید، لازم است سئو سایتتان را به دست سئو کار حرفه ای امن اس اس ال بسپارید تا بهترین نتایج را به دست آورید.

منبع

پریا اصبری
پریا اصبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :