روانشناسی رنگها

دسته بندی ها : سئو محمد یاری پور
لندینگ پیج وردپرس

رنگ قدرتمند است و این نه تنها بر احساس افراد بلکه بر آنچه انجام می دهند تأثیر می گذارد.

روانشناسی رنگها می تواند به تقویت برند شما ، تشویق فروش و حتی هدایت بازدید کنندگان به سمت صفحات یا اقدامات خاص در وب سایت شما کمک کند.

مطالعات نشان می دهد که مردم در 90 ثانیه یا کمتر تصمیم می گیرند محصولی را دوست داشته باشند یا خیر و 90٪ از این تصمیم صرفاً بر اساس رنگ است. تحقیقات همچنین نشان می دهد که رنگ می تواند تشخیص مارک را 80٪ افزایش دهد.

روانشناسی رنگها در طراحی وب

بسیاری از سایت های محبوب شبکه های اجتماعی (Facebook ، Twitter ، LinkedIn و Tumblr) و مارک های فنی (Dell، IBM، HP و Intel) دارای نشان های آبی هستند. اما این بدان معنی نیست که آبی مناسب وب سایت شما است. و حتی اگر رنگ آبی مناسب سایت شما باشد، فراموش نکنید که درباره رنگهای دیگری نیز که باید با آن استفاده کنید، فکر کنید. اگر می‌دانید که رنگ چگونه روی افراد تأثیر می گذارد، می توانید مطمئن شوید که رنگ های موجود در طراحی وب سایت شما به جای اینکه علیه شما باشد، کار می کنند.

بیایید نگاهی به برخی از تعاریف روانشناسی رنگها بیندازیم:

روانشناسی قرمز

در روانشناسی رنگها ، رنگ قرمز در واقع می تواند ضربان قلب فرد را افزایش داده و باعث شود مردم سریعتر نفس بکشند. قرمز با هیجان، عشق، انرژی و حرکت همراه است. این رنگ همچنین دارای برخی از روابط بالقوه منفی از جمله جنگ، خشونت، آتش، عصبانیت و خطر است.

روانشناسی زرد

زرد روشن ترین رنگ و با شایستگی، خوشبختی، تشویق ، خوش بینی و جوانی همراه است. زرد همچنین برخی از روابط منفی مانند بزدلی ، فریب و ارزان بودن را به همراه دارد.

روانشناسی نارنجی

نارنجی یک رنگ پرانرژی و پر جنب و جوش است که اغلب با سرگرمی، خوشبختی، انرژی، گرمی، جاه طلبی، هیجان و اشتیاق همراه است. همچنین می توان از آن برای برقراری ارتباط و احتیاط استفاده کرد.

روانشناسی رنگها

روانشناسی سبز

سبز اثر سازگار و متعادل کننده دارد. این رنگ با رشد، سلامتی، طبیعت، ثروت، آرامش، مردانگی، سخاوت، باروری، حسادت، موفقیت، آرامش، هماهنگی، پشتیبانی و انرژی همراه است.

روانشناسی آبی

آبی با مردانگی، شایستگی، کیفیت، آرامش، قابلیت اطمینان، استواری، خرد، وفاداری، قدرت، بهره وری، اعتماد و امنیت همراه است.

همچنین آبی های روشن همچنین می توانند طراوت و پرانرژی باشند.

بنفش خلاقانه و پر اقتدار

روانشناسی بنفش

بنفش با حق امتیاز مرتبط است. می توان از این طریق برای برقراری ارتباط خلاقانه، تخیل، اقتدار، پختگی، قدرت، ثروت، سعادت، رمز و راز، خرد و احترام استفاده کرد.

روانشناسی قهوه ای

قهوه ای یک رنگ گرم و طبیعی است که با زمین، ناهمواری، قابلیت اطمینان، ثبات، دوستی و طبیعت همراه است.

روانشناسی سیاه

سیاه رنگی قوی است که غالباً با ظرافت، اقتدار، قدرت، پایداری، فرمالیته بودن و شعور همراه است. همچنین می تواند نمادی از رمز و راز و شر و شورش باشد.

روانشناسی خاکستری

خاکستری با حرفه ای بودن، پختگی، عملی بودن، بی موقع بودن و شخصیت قوی همراه است.

روانشناسی صورتی

صورتی از خانواده رنگ قرمز و نمایانگر پختگی، اخلاص و عشق است.

رنگ صورتی فاقد کنایه های خشن و عصبانی بوده و می تواند کاملاً تسکین دهنده و ملایم باشد.

منبع

محمد یاری پور
محمد یاری پور

مدیر وب سایت امن اس اس ال با 15 سال سابقه فعالیت در زمینه وب ، امنیت ، هاست و دامنه و گواهینامه ssl

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :