زبان برنامه نویسی r

دسته بندی ها : متفرقه محمد یاری پور
برنامه نویسی برای کودکان

زبان برنامه نویسی r یک زبان و محیط برای محاسبات آماری و گرافیک و یک پروژه GNU است که شبیه زبان S و محیطی است که در آزمایشگاه های بل (AT&T سابق ، اکنون Lucent Technologies) توسط جان چمبرز و همکارانش تهیه شده است. R را می توان به عنوان یک اجرای متفاوت از S. در نظر گرفت. البته تفاوت های مهمی وجود دارد ، اما کدهای زیادی که برای S نوشته شده اند تحت R تغییر ندارند.

زبان برنامه نویسی r

R طیف گسترده ای از آماری (مدل سازی خطی و غیرخطی ، آزمون های آماری کلاسیک ، تجزیه و تحلیل سری زمانی ، طبقه بندی ، خوشه بندی ، …) و تکنیک های گرافیکی را ارائه می دهد و بسیار قابل توسعه است. زبان S اغلب وسیله انتخاب برای تحقیق در روش آماری است ، و R یک مسیر منبع باز برای مشارکت در آن فعالیت فراهم می کند.

زبان برنامه نویسی R
زبان برنامه نویسی R

نقطه قوت مهم زبان برنامه نویسی r

یکی از نقاط قوت R سهولت در تهیه طرحهای با کیفیت انتشار خوب است ، از جمله نمادها و فرمولهای ریاضی در صورت لزوم. دقت زیادی در مورد پیش فرض ها برای انتخاب های جزئی طراحی در گرافیک شده است ، اما کاربر کنترل کامل خود را حفظ می کند.

R تحت عنوان مجوز عمومی عمومی GNU بنیاد نرم افزار آزاد در فرم کد منبع به عنوان نرم افزار رایگان در دسترس است. این برنامه طیف گسترده ای از سیستم عامل های UNIX و سیستم های مشابه (از جمله FreeBSD و Linux) ، Windows و MacOS را کامپایل و اجرا می کند.

محیط R

R مجموعه ای یکپارچه از امکانات نرم افزاری برای دستکاری داده ها ، محاسبه و نمایش گرافیکی است. آن شامل

    یک مکان موثر برای مدیریت و ذخیره اطلاعات

    مجموعه ای از عملگرها برای محاسبه آرایه ها ، به ویژه ماتریس ها ،

    مجموعه ای بزرگ ، منسجم و یکپارچه از ابزارهای میانی برای تجزیه و تحلیل داده ها ،

    امکانات گرافیکی برای تجزیه و تحلیل داده ها و نمایش آن ها بر روی صفحه نمایش یا چاپ سنگین و غیره

    یک زبان برنامه نویسی کاملاً پیشرفته ، ساده و م whichثر که شامل شرطی ها ، حلقه ها ، توابع بازگشتی تعریف شده توسط کاربر و امکانات ورودی و خروجی است.

اصطلاح “محیط” برای توصیف آن به عنوان یک سیستم کاملاً برنامه ریزی شده و منسجم است ، به جای جمع شدن افزایشی ابزارهای بسیار خاص و انعطاف ناپذیر ، همانطور که معمولاً در مورد سایر نرم افزارهای تجزیه و تحلیل داده وجود دارد.

طراحی زبان

R ، مانند S ، در پیرامون یک زبان رایانه ای واقعی طراحی شده است ، و به کاربران امکان می دهد با تعریف توابع جدید قابلیت های اضافی اضافه کنند. بیشتر سیستم خود به زبان R با گویش S نوشته شده است ، که به راحتی پیگیری گزینه های الگوریتمی انجام شده را برای کاربران آسان می کند. برای کارهای محاسباتی ، C ، C ++ و کد Fortran می توانند در زمان اجرا پیوند داده و فراخوانی شوند. کاربران پیشرفته می توانند کد C را برای دستکاری مستقیم اشیا R R بنویسند.

سخن پایانی

بسیاری از کاربران R را به عنوان یک سیستم آماری تصور می کنند. ما ترجیح می دهیم آن را محیطی بدانیم که در آن تکنیک های آماری اجرا می شود. R را می توان (به راحتی) از طریق بسته بندی گسترش داد. حدود هشت بسته ارائه شده با توزیع R وجود دارد و بسیاری دیگر از طریق CRAN سایت های اینترنتی که طیف وسیعی از آمار مدرن را پوشش می دهند ، در دسترس است.

R قالب مستندات LaTeX خود را دارد ، که برای تهیه اسناد جامع ، هم بصورت آنلاین با تعدادی از قالب ها و هم بصورت چاپی ، مورد استفاده قرار می گیرد.

منبع

محمد یاری پور
محمد یاری پور

مدیر وب سایت امن اس اس ال با 15 سال سابقه فعالیت در زمینه وب ، امنیت ، هاست و دامنه و گواهینامه ssl

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :