امنیت قالب های وردپرس به چه نکاتی بستگی دارد؟

دسته بندی ها : سئو رومینا محرر صفائی
خطای صفحه سفید در وردپرس

برقراری امنیت قالب های وردپرس، یکی از مهم ترین مراحل طراحی و توسعه وب سایت است. دنیای آنلاین جذاب به نظر می رسد؛ اما به اندازه جذابیتی که دارد خطرناک هم هست. هکرها همواره تلاش می کنند تا از طریق حملات بی رحمانه، فیشینگ، بدافزار و برخی تکنیک های دیگر، به وب سایت شما دسترسی پیدا کنند. با این حساب، قالب ورد پرس بدون امنیت ارزش چندانی ندارد. میزان اهمیت امنیت قالب های وردپرس با نوع فعالیت وب سایت شما ارتباط مستقیم دارد.

هرچند که افزونه ها و کدهای موضوعی مرتباً در حال اشکال زدایی و به روز شدن هستند؛ هکرها هم در تلاش اند تا دیوار های امنیتی را بشکنند و به وب سایت شما دسترسی پیدا کنند. بنابراین، بهترین راه این است که خودتان دست بکار شوید و برقراری امنیت قالب های وردپرس را به عهده بگیرید.

امنیت قالب های وردپرس

امنیت قالب های وردپرس، به رعایت نکات زیادی بستگی دارد؛ در اینجا چند نکته را با هم مرور می کنیم:

امنیت قالب های وردپرس
امنیت قالب های وردپرس

درانتخاب تم و افزونه دقت کنید

درست مانند برنامه، تم و افزونه های وردپرس به پشتیبانی و اشکال زدایی نیاز دارند. برخی توسعه دهندگان مرتباً نسخه به روز شده تم و افزونه ی خود را ارائه می دهند. این در حالی است که برخی دیگر هیچ اقدامی در این زمینه نمی کنند. به روز رسانی توسعه دهنده بدان معنی است که او مرتباً در صدد جستجوی اشکالات و نیز از بین بردن آنهاست. جدا از امنیت، افزونه و تم هایی که پشتیبانی می شوند کمک می کنند تا بتوانید خلاقانه تر طراحی کنید، سرعت انجام کار و بارگیری را بالا ببرید و همچنین کار با ویژگی های پیشرفته را نیز تجربه کنید.

حال که میزان اهمیت تم و افزونه را در برقراری امنیت قالب های وردپرس درک کردید، پیشنهاد می کنیم که در انتخاب آن محتاط عمل کنید.

به روز رسانی تم و افزونه با امنیت قالب های وردپرس ارتباط مستقیم دارد

می توان گفت که ارتقا و به روز رسانی وب سایت، کلید برقراری امنیت قالب های وردپرس است؛ زیرا به روز رسانی نه تنها امنیت وب سایت را تقویت می کند بلکه حتی می تواند اشکالات و آسیب پذیری ها را برطرف کند.

یکی از بهترین ویژگی های وردپرس این است که هر زمان که به به روز رسانی نیاز داشته باشد، اطلاع می دهد. علاوه بر این، اگر نمی خواهید تمام وب سایت را ارتقا دهید، می توانید فقط تم و افزونه های اساسی را به روز کنید تا امینت در وب سایتتان برقرار باشد.

تم و افزونه های بلا استفاده را حذف کنید

شاید وجود تم و افزونه های مختلف جذاب به نظر برسد اما با این حال پیشنهاد نمی کنیم. وجود تعداد زیادی تم و افزونه غیر ضروری و ناخواسته، می تواند خطرساز باشد و برای امنیت وردپرس شما تهدید محسوب می شود. بنابراین بهتر است تم و افزونه های غیرنیاز را حذف کنید تا کمکی برای حمله هکر ها به وب سایت شما نباشند. حتی بهتر است افزونه های غیر فعال شده هم حذف شوند. با این کار فضای بیشتری برای بارگیری چیزهای مفیدتر در اختیار دارید.

ویرایشگر تم و افزونه را غیر فعال کنید

به یاد داشته باشید که ویژگی های پیشرفته در تم و افزونه نه تنها باعث کاهش خطرات نمی شود بلکه افزایش هم می دهد. این نکته بسیار مهم است که این ویژگی های خطرساز می توانند در ویرایشگر تم داخلی وردپرس شما قرار داشته باشند.

اگرچه ویرایش کردن به کمک ویرایشگر داخلی وردپرس آسان به نظر می رسد، اما می تواند خطر ایجاد کند و بطور کلی باعث تخریب وب سایت شود. پس بهتر است که ویرایشگر افزونه و تم را بطور کلی غیر فعال کنید.

انجام این کار بسیار ساده است. تنها کافی است قطعه کد زیر را در انتهای پرونده wp-config.php خود بنویسید:

منبع

رومینا محرر صفائی
رومینا محرر صفائی

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :