SEM یا جستجوی پرداخت شده چیست؟

دسته بندی ها : سئو محمد یاری پور
sem

SEM یا جستجوی پرداخت شده را می شناسید؟ بازاریابی موتور جستجو که اصطلاحا چتر نیز نامیده میشد تا هم SEO (بهینه سازی موتور جستجو) و هم فعالیتهای جستجو پولی را شامل شود با گذشت زمان ، صنعت کلمه SEM را اتخاذ کرده است که فقط به جستجوی پرداخت شده بپردازد.

sem

تعریف کلی

ما به طور کلی از SEM و یا جستجوی پرداخت شده برای اشاره به لیست های پرداخت شده استفاده می کنیم ، در حالی که مدت طولانی تر بازاریابی جستجو برای کلیه فعالیت هایی که شامل SEO و SEM می شد استفاده شده است. در لیست زیر برخی از متداول ترین اصطلاحات نیز برای اشاره به فعالیت های SEM استفاده شده است:

  Paid search ads

Paid search advertising

PPC (pay-per-click)

  در PPC (پرداخت به ازای هر کلیک ) ممکن است برخی از آگهی ها ، به ویژه مواردی که برای کاربران جستجوی تلفن همراه در نظر گرفته شده است ، با تعداد کلیک هایی که منجر به تماس مستقیم است ، محاسبه شوند.

    CPC (هزینه برای هر کلیک) *

    CPM (هزینه هر هزار تاثیر) *

        بیشتر تبلیغات جستجو بر اساس CPC / PPC به فروش می رسد ، اما برخی از گزینه های تبلیغاتی نیز ممکن است براساس CPM فروخته شوند.

SEM برای مبتدیان

Google AdWords با بسیاری از اقدامات و خدمات انجام شده محبوب ترین سکوی جستجوی پولی است که توسط بازاریابان جستجو استفاده می شود و به دنبال آن تبلیغات Bing است که بخش قابل توجهی از تبلیغات در یاهو را نیز در بر می گیرد.

جهت SEM هر پلتفرم راهنماهای شروع کار و آموزشهای مفید خود را ارائه می دهد. یکی دیگر از منابع جهت راهنمایی Insider’s Guide To AdWords به صورت PDF است. از آنجا که آخرین راهنما در سال 2008 به روز شد ، Google AdWords UI (رابط کاربری) به همراه چندین ویژگی تغییر کرده است ، اما این راهنما هنوز هم می تواند یک آموزش مفید در این زمینه باشد.

sem

در سال 2014 ، Google AdWords ویدیوی جدیدی درباره نحوه عملکرد حراج های AdWords PPC نیز منتشر کرد.

مواردی که تکنیک جستجوی پرداخت شده را پوشش می دهد به شرح زیر است :

جستجوی پرداخت شده هدفگذاری رفتاری

SEM متنی

بر اساس نام دامنه

عمومی

جستجوی موبایل

پرداخت جهت هر تماس

فیلم

منبع

محمد یاری پور
محمد یاری پور

مدیر وب سایت امن اس اس ال با 15 سال سابقه فعالیت در زمینه وب ، امنیت ، هاست و دامنه و گواهینامه ssl

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :