راهنمای ساخت محتوای SEO

دسته بندی ها : سئو, مقالات پریا اصبری
تاثیر محتوا در سئو

اگر با در نظر گرفتن سئو، محتوا تولید نمی کنید، فرصت بزرگی را از دست می دهید. اگر جستجوگران نتوانند محتوای شما را از طریق نتایج جستجو پیدا کنند، بخش بزرگی از مخاطبان را از دست خواهید داد، حتی اگر دنبال کننده وفادار داشته باشید، محتوایی که با بهترین شیوه های سئو ترکیب شده باشد، ترافیک بسیار مثبت و واجد شرایط بیشتری را تضمین می کند؛ بنابراین تولید محتوای سئو می تواند سایت شما را به بهترین حالت ممکن ارتقا دهد.

کسب و کار خود را به عنوان یک راهنما در نظر بگیرید که به مشتریان کمک می کند تا مشکلات خود را به طور موثر حل کرده و محتوای خود را به عنوان یک نقشه راه در نظر بگیرید. نقشه راه شما مملو از محتوای SEO است و در این راهنما، همه چیزهایی را که برای ایجاد محتوای بهینه شده نیاز دارید، یاد خواهید گرفت.

انواع مختلف تولید محتوای سئو

محتوا اشکال مختلفی دارد که هرکدام در صفحه خاصی قرار می گیرند، برخی از آن ها، انواع محتوای اصلی هستند که می توانید با سئو بهبود دهید؛ در زیر انواع سئو را به صورت کامل معرفی کرده ایم:

وبلاگ ها و مقالات: این ها می توانند اشکال مختلفی داشته باشند، از خوشه های محتوا و قطعات ستونی گرفته تا اخبار کوتاه، فهرست ها، و راهنماهایی که شامل 3000 کلمه یا بیشتر است.

سطح صفحه: صفحات اصلی خدمات و محصول در وب سایت شما، این جایی است که مردم اطلاعات مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک مشتری را پیدا می کنند.

مطالعات موردی: محتوایی که موفقیت های کسب و کار شما یا شخص دیگری را نشان می دهد.

کاغذهای سفید: قطعات فوق ‌العاده ‌ای که راه ‌حل ‌هایی با داده ‌هایی در مورد چگونگی حل یک مشکل بسیار خاص ارائه می‌ دهند.

اینفوگرافیک: گرافیکی که چشم را جذاب می کند و ارزش موضوعی را به صورت بصری توضیح می دهد. به یاد داشته باشید که اینها قابل خزیدن نیستند، بنابراین همیشه هنگام آپلود آنها و سئو از متن Alt بهینه استفاده کنید. اینفوگرافیک ها به بهترین وجه با یک محتوای نوشتاری کاملاً بهینه می شوند.

ویدیوها: مانند اینفوگرافیک ها، ویدیوها نیز قابل خزیدن نیستند و باید برای هر کانال از طریق برچسب گذاری و تیتر مناسب بهینه شوند و همچنین می توانند مکمل مقاله، وبلاگ، صفحه یا نوع دیگری از محتوای نوشتاری بهینه شده باشند.

برچسب های عنوان و توضیحات متا را درک کنید

دو مورد از بهترین سیگنال ‌ها برای موتورهای جستجو و کاربران، تگ‌ های عنوان و توضیحات متا هستند. اینها اولین عناصری هستند که یک جستجوگر هر زمان که به دنبال مطلبی است، می بیند. رعایت موارد زیر در تولید محتوا بسیار ضروری است:

 • اطمینان حاصل کنید که برچسب عنوان شما توجه مخاطبرا به خود جلب می کند. کنجکاوی ایجاد کنید.
 • اکثر متخصصان سئو هنگام ایجاد تگ عنوان بین 50 تا 60 کاراکتر (نه کلمات) را هدف قرار می دهند. اما یک قطعه محبوب در ژورنال موتور جستجو گزارش داد که گوگل می گوید محدودیتی در طول تگ عنوان وجود ندارد.
 • به یاد داشته باشید که همیشه از کلمه کلیدی هدف در تگ عنوان استفاده کنید و همچنین از اصلاح کننده هایی مانند “راهنما”، “چک لیست”، “بررسی”، “چگونه” و غیره استفاده کنید.
 • اگرچه گوگل تایید می کند که این یک سیگنال رتبه بندی مستقیم نیست، اما یکی از با ارزش ترین سیگنال های رتبه بندی غیرمستقیم است و آن کلمه کلیدی هدف در توضیحات متا پررنگ خواهد بود و توجه بیشتری را به آن در نتایج جستجو جلب می کند.
 • اطمینان حاصل کنید که توضیحات متا شما به سرعت خواننده را درگیر می کند و آنها را تشویق می نماید تا روی قطعه محتوا کلیک کنند. کنجکاوی ایجاد کرده و همیشه یک C
 • TA را در آنجا قرار دهید.
 • به یاد داشته باشید، شما فقط حدود 150 کاراکتر برای کار با آنها دارید. در اسرع وقت توجه خواننده را جلب کنید، این کاری است که تگ عنوان شما نیز باید انجام دهد.
تولید محتوای سئو

کلام آخر

تولید محتوای سئو تاثیر بسیار زیادی در در جذب مخاطبین و در نتیجه ارتقا شغل شما دارد، به این ترتیب شما می توانید با بهینه سازی سایت خود، بالاترین ترافیک را جذب نمایید و به صفحات نخست گوگل برسید. تیم تولید محتوای امن اس اس ال در کنار شماست تا بهترین محتوا را به صورت بهینه شده در سایتتان قرار دهید.

منبع

پریا اصبری
پریا اصبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :