فاکتور های مهم در سئو و رتبه بندی صفحات

دسته بندی ها : سئو پریا اصبری
SEO factors

بیش از 200 فاکتور وجود دارد که به موتورهای جستجو کمک می کنند تا صفحات رتبه بندی شوند. موتورهای جستجو، الگوریتم ها و فاکتورهای سئو گوگل دائما در حال تغییر هستند.

برخی از فاکتورهای سئو برای رتبه بندی صفحات:

1. امنیت سایت

در سال 2014، گوگل امنیت سایت را به عنوان یک عامل رتبه بندی آورده است که یکی از مهم ترین فاکتورهای رتبه بندی گوگل می باشد. امنیت سایت به استفاده از رمزگذاری HTTPS اشاره دارد. سایت هایی با رمزگذاری HTTPS دارای گواهینامه SSL هستند که با اضافه کردن لایه امنیتی از اطلاعات رد و بدل شده بین کاربران و سایت محافظت می نماید.

موتورهای جستجو می خواهند کاربران را به معتبرترین سایت ها هدایت کنند و رمزگذاری HTTPS به آنها نشان می دهد که یک سایت امن است. اگر آدرس وب سایت شما با HTTP شروع می شود، سایت شما ایمن نیست و باید یک گواهی SSL اضافه نمایید.

2. خزیدن

موتورهای جستجو اگر سایتی را پیدا نکنند نمی توانند آن را رتبه بندی نمایند. به همین دلیل است که خزیدن سایت یک عامل مهم رتبه بندی سئو است. خزیدن به موتورهای جستجو اجازه می دهد تا یک وب سایت را اسکن کرده و محتوای آن را بررسی نموده و رتبه بندی کنند.

3. سازگاری با موبایل

این مورد به نحوه ظاهر و عملکرد یک وب سایت زمانی که شخصی آن را در دستگاه تلفن همراه مشاهده می کند، اشاره دارد. سایت‌هایی که با موبایل سازگارند، با استفاده از طراحی واکنش ‌گرا، محتوا را طوری تنظیم می‌کنند که در اندازه های مختلف صفحه نمایش خوب به نظر برسد. از آنجایی که جستجوها در دستگاه‌های تلفن همراه بیشتر از رایانه‌های رومیزی انجام می‌شود، سازگاری با تلفن همراه هم برای موتورهای جستجو و هم برای کاربران مهم است.

4. سرعت بارگذاری صفحه

یکی دیگر از عوامل رتبه بندی سئو که به تجربه کاربر مربوط می شود، سرعت بارگذاری صفحه است. سایت‌های با بارگذاری آهسته تجربه کاربری بدی را ارائه می‌دهند. موتورهای جستجو می دانند که مردم خواستار پاسخ خود در سریع ترین زمان ممکن هستند، بنابراین سایت هایی را نشان دهند که به سرعت برای کاربران بارگذاری می شوند.

5. محتوای با کیفیت بالا، ازمهم ترین فاکتورهای سئو

راهی مهم جهت افزایش تعامل کاربران در سایت و جذابیت برای موتورهای جستجو، انتشار مداوم محتوا با کیفیت بالا در سایت است. محتوا یکی از مهمترین فاکتورهای رتبه بندی سئو می باشد.

6. کلمات کلیدی هدف مناسب

بهترین کلمات کلیدی را برای محتوای خود انتخاب کنید. کلمات کلیدی طولانی را هدف قرار دهید. با افزایش محبوبیت جستجوی صوتی، افراد بیشتری به دنبال عبارات و سوالات طولانی هستند. گوگل رتبه بندی صفحاتی را که محتوایی مطابق با هدف کلمه کلیدی دارند، افزایش می دهد.

7. محتوای بهینه شده

برای جذب موتورهای جستجو به محتوای خود، باید فاکتورهای سئو ی درون صفحه را نیز در نظر بگیرید. سئو داخلی فرآیند بهینه سازی هر صفحه در سایت شما برای یک کلمه کلیدی هدف می باشد. با بهینه سازی محتوای خود برای یک کلمه کلیدی خاص، به موتورهای جستجو می گویید که صفحه در مورد چه چیزی است. به هر صفحه در سایت خود یک کلمه کلیدی منحصر به فرد اختصاص دهید. سپس، محتوا را برای بهترین شیوه های سئوی درون صفحه بهینه کنید.

8. داده های ساختاریافته

داده های ساختاریافته یکی دیگر از فاکتورهای سئو می باشد، زیرا به وضوح به موتورهای جستجو می گوید که چه چیزی در مورد یک صفحه مهم است.

9. نمایه بک لینک

بک لینک سیگنالی است که به موتورهای جستجو اطمینان می دهد که سایت شما معتبر می باشد. تعداد و کیفیت لینک هایی که به سایت شما اشاره می کنند، یکی از فاکتورهای سئو خارج از صفحه می باشد که تأثیر قابل توجهی در رتبه بندی جستجو دارد. در کنار محتوا، بک لینک ها اغلب به عنوان دومین عامل مهم رتبه بندی سئو در نظر گرفته می شوند.

10. عصر دامنه

فاکتور رتبه بندی نهایی ممکن است چیزی نباشد که بتوانید آن را کنترل کنید. سن دامنه یا سن وب سایت شما اغلب به عنوان یک فاکتور رتبه بندی در نظر گرفته می شود. دامنه های قدیمی تر رتبه بهتری دارند. بنابراین، اگر یک سایت کاملاً جدید راه‌اندازی می‌کنید، بدانید که شروع تلاش‌های سئوی شما زمان می‌برد. با گذشت زمان و کار مداوم سئو، سایت شما رتبه جستجوی خود را بهبود می‌بخشد، اما این یک شبه اتفاق نمی‌افتد.

فاکتورهای سئو

در آخر

ما لیستی از برترین فاکتورهای سئو را در این مقاله آورده ایم، با رعایت این موارد می توانید ترافیک سایت خود را افزایش دهید.

منبع

پریا اصبری
پریا اصبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :