محتوای سئو شده چیست؟

دسته بندی ها : سئو, مقالات پریا اصبری
سئو در محتوا

سئو در محتوا؛ محتوای سئو به سادگی محتوایی است که برای رتبه بندی در موتورهای جستجو مانند گوگل طراحی شده است. ممکن است فکر کنید که همه محتواها، محتوای سئو هستند، اما اینطور نیست. ما در ادامه در این مورد بیشتر توضیح خواهیم داد.

همچنین مهم است که توجه داشته باشید که هر نوع محتوا می تواند «محتوای سئو» باشد: صفحات محصول، صفحات فرود، ابزارهای تعاملی و حتی ویدیوها. اما وقتی بیشتر مردم در مورد «محتوای سئو» صحبت می کنند، منظورشان پست های وبلاگ است.

چگونه محتوای سئو بنویسیم؟

1. یک موضوع اثبات شده پیدا کنید

قبل از اینکه حتی به نوشتن قلم روی کاغذ فکر کنید، باید یک موضوع مرتبط با «پتانسیل ترافیک» پیدا نمایید. برای انجام این کار، به موضوعات گسترده ای فکر کنید که مشتریان بالقوه شما ممکن است به دنبال آن باشند. اگر لوازم پخت را به صورت آنلاین می فروشید، ممکن است این دستور العمل برای محصولات پخته شده، بررسی ظروف پخت و پز یا سایر موارد مرتبط با پخت باشد.

از آنجا، آن موضوعات گسترده را در ابزار کلمات کلیدی جستجو کنید و سپس گزارش را بررسی نمایید تا ایده‌ های کلمات کلیدی را ببینید:

از آنجا که ابزارها ایده‌ های کلیدی زیادی به ما می ‌دهد، کلماتی را انتخاب کنید که حجم جستجوی کمی دارند یا اصلاً جستجو ندارند را فیلتر نمایید. بلافاصله، چند ایده خوب برای موضوع مانند دستور پخت نان موزی، دستور پای سیب، و دستور پخت خمیر پیتزا را مشاهده می کنید که هر کدام با تعداد زیادی جستجوی ماهانه در لیست هستند.

2. سئو در محتوا؛ جستجو را تجزیه و تحلیل کنید

اگر محتوای سئو می نویسید، این مورد مهم است، زیرا اگر با هدف جستجو همخوانی نداشته باشد، شانس شما برای رتبه بندی بسیار کم خواهد بود.

اما چگونه می توانید هدف جستجو را بفهمید؟

پاسخ این است که با تجزیه و تحلیل آنچه که ما سه هدف جستجو می نامیم، سرنخ هایی از نتایج با رتبه برتر بدست آورید.

نوع محتوا

آیا صفحات با رتبه برتر، پست های وبلاگ، صفحات محصول، صفحات دسته بندی، صفحات فرود یا چیز دیگری هستند؟ اگر پست ‌های وبلاگ نیستند، به مرحله اول برگردید و موضوع دیگری را انتخاب کنید.

فرمت محتوا

چه نوع پست هایی رتبه بندی می شوند؟ آیا آنها نحوه انجام، پست‌ های فهرست ‌وار، نظرات، مقالات خبری و چیز دیگری هستند؟

زاویه محتوا

برای درک بیشتر در مورد نوع شخصی که این مورد را جستجو می کند، به عنوان صفحه نگاه نمایید. آیا آنها مبتدی هستند یا متخصص؟ برای چه چیزی ارزش قائل هستند؟ آیا آنها به دنبال راه حلی سریع هستند؟

برای مثال، بسیاری از صفحاتی که برای «دستور پخت نان فرانسوی» رتبه‌ بندی می‌ شوند، نشان می ‌دهند که این دستور پخت چقدر آسان است.

سئو در محتوا

3. برای سئو در محتوا یک طرح کلی داده محور بنویسید

صفحه ای با رتبه برتر، برای 1000 کلمه کلیدی مرتبط دیگر نیز رتبه بندی می شود. به همین دلیل، دانستن اینکه صفحات با رتبه برتر در هنگام ایجاد طرح کلی شما برای کدام کلمات کلیدی دیگر نیز رتبه بندی می کنند، مفید است و شما نیز می توانید در مورد آن ها محتوایی منتشر نمایید.

کلام آخر

شما می توانید سئو در محتوا را به دست محتوانویسان امن اس اس ال بسپارید تا مقاله های فوق العاده و بهینه سازی شده برای گوگل را برایتان بنویسند.

منبع

پریا اصبری
پریا اصبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :