انتخاب کلمه کلیدی مناسب برای SEO

دسته بندی ها : سئو فاطمه عطائی
کلمات کلیدی SEO

کلمات کلیدی SEO، کلماتی در محتوای وب هستند که امکان یافتن سایت از طریق موتورهای جستجو را برای افراد فراهم می کند. وب سایتی که به خوبی برای موتورهای جستجو بهینه شده باشد “با همان زبان بالقوه بازدیدکنندگان خود صحبت می کند”. کلمات کلیدی درجستجوگرها به اتصال جستجوگران با سایت کمک کرده و یکی از عناصر اصلی SEO هستند.

شما باید بدانید که چگونه مردم به دنبال محصولات، خدمات یا اطلاعاتی هستند که شما ارائه می دهید، تا یافتن شما برایشان آسان شود. به همین دلیل تهیه لیستی از کلمات کلیدی یکی از اولین و مهمترین مراحل در بهینه سازی موتور جستجو است. کلمات کلیدی و سئو در ارتباط با اجرای یک کمپین بازاریابی جستجوگر برنده، مستقیماً بهم مرتبط می شوند. از آنجا که کلمات کلیدی بنیادی برای سایر تلاش های شما در زمینه سئو هستند، ارزش آن را دارند تا برایشان وقت صرف کرده و سرمایه گذاری کنید.

_5 نکته در انتخاب کلمات کلیدی:

1-مانند مشتری فکر کنید !!

وقتی لیست اولیه کلمات کلیدی خود را ایجاد می کنید، مخاطب مورد نظر خود را شناسایی کرده و خود را در جای مشتری قرار دهید. از خود بپرسید، “اگر می خواستم یکی از این محصولات یا خدمات را پیدا کنم، چه چیزی را در Google تایپ می کردم؟” همچنین می توانید با دیگر افراد مانند دوستان، اعضای خانواده یا حتی مشتریان فعلی مشورت کنید، و نظر آنها را درباره عباراتی که هنگام جستجوی محصولات و خدمات شما استفاده می کنند، جلب کنید.

2-مراجعه به وب سایت رقیب !!

 از رقبای اصلی خود لیستی تهیه و به وب سایت های آنها مراجعه کنید تا ببینید چه کلمات کلیدی را هدف قرار داده اند. برای کمک به شناسایی کلمات کلیدی مورد هدف خود، محتوا را بخوانید و متاتگ ها را مشاهده کنید. مشاهده کلمات کلیدی رقیب شما به گسترش ایده های شما کمک می کند.

3-کلمات کلیدی دم بلند را درک کنید

کلمات کلیدی Long tail ترکیبی از سه یا چند کلمه یا عبارت است. در حالی که کلمات کلیدی دنباله دار حجم کمتری از جستجو هستند، به طور کلی بازدیدکننده بیشتری به خود جلب می کنند. و معمولا از رقابت کمتری برخوردارند و رتبه بندی آنها راحت تر است. و به تعیین محصول یا خدمات شما کمک می کند.

4-از ابزارهای تحقیق کلید واژه استفاده کنید

اگر از Google Ads استفاده می کنید می توانید از ابزار کلمات کلیدی آنها، برای تحقیق درباره کلمات کلیدی هدف خود استفاده نمایید. با استفاده از این ابزارها و موارد دیگر مانند SEMRUSH و Raventools، داده ها را در مورد حجم و روند کلمات کلیدی، رقابت کلمات کلیدی، کلمات کلیدی مشابه و موارد دیگر جمع آوری کنید.

5- نتایج را تجزیه و تحلیل کنید

پس از انتخاب کلمات کلیدی خود، نظارت بر آنها و تجزیه تحلیل نتایج را فراموش نکنید. اغلب کلمات کلیدی یا عبارات پرطرفدار همراه با کلمات کلیدی جدیدی وجود دارند که رقبا از آن استفاده می کنند. همچنین به یاد داشته باشید که از کلمات کلیدی خود در هر زمان ممکن استفاده نمایید! 

آنها را در پست های وبلاگ، پست های شبکه های اجتماعی، متاتگ ها و محتوای وب سایت خود نشر دهید. هرچه بیشتر در محتوای خود از کلمات کلیدی استفاده کنید، یافتن شما برای مخاطب هدف شما راحت تر خواهد بود.

__________________________________________________

منبع

فاطمه عطائی
فاطمه عطائی

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :