کلمات کلیدی سئو چیست؟

دسته بندی ها : سئو, مقالات پریا اصبری
سئو کلمات کلیدی

کلمات کلیدی و عباراتی در محتوای وب شما هستند که این امکان را برای افراد فراهم می نماید تا سایت شما را از طریق موتورهای جستجو پیدا کنند. سئو کلمات کلیدی یکی از عناصر مهم برای بهینه سازی می باشد.

به عبارت دیگر، شما باید بدانید که مردم چگونه به دنبال محصولات، خدمات یا اطلاعاتی هستند که شما ارائه می ‌دهید، تا به راحتی شما را پیدا کنند. تهیه لیستی از کلمات کلیدی یکی از اولین و مهمترین مراحل در هر طرح بهینه سازی موتور جستجو است. تعیین کلمات کلیدی سئو مناسب فرآیندی حساس است که شامل آزمون و خطا می شود.

یافتن بهترین سئو کلمات کلیدی

جستجوی کلمات کلیدی باید بخشی مداوم و در حال تکامل از شغل شما به عنوان یک بازاریاب باشد. کلمات کلیدی قدیمی باید به صورت دوره ای مورد ارزیابی مجدد قرار گیرند، و کلمات کلیدی پرحجم و رقابتی اغلب می توانند به طور مفید با عبارات طولانی تر و خاص تری جایگزین یا اضافه شوند.

ابزار مناسب برای یافتن کلمه کلیدی

ابزار تحقیق کلمات کلیدی به شما کمک می کند تا بهترین و مرتبط ترین کلمات کلیدی خود را پیدا کنید – کلمات کلیدی که ترافیک وب و تبدیل های مداوم را در سایت شما هدایت می کنند.

مزایای استفاده از ابزارهای کلمه کلیدی برای سئوی بهتر عبارتند از:

سئو کلمات کلیدی: دسترسی رایگان به هزاران کلمه کلیدی، به همراه داده های دیگر مانند حجم جستجوی کلمات کلیدی

کلمات کلیدی سئوی هدفمند: نتایج کلمات کلیدی خود را بر اساس صنعت یا کشور فیلتر کرده تا بتوانید روی کلمات کلیدی که واقعاً برای حساب شما مفید هستند، تمرکز کنید.

گروه بندی کلمات کلیدی SEO: یاد بگیرید که چگونه کلمات کلیدی جدید خود را با استفاده از گروه بندی موثر در بخش های قابل اجرا سازماندهی کنید.

ایجاد سئو کلمات کلیدی

اکنون که بهترین کلمات کلیدی را پیدا کرده اید، باید آن ها را برای به دست آوردن نتایج سئو (ترافیک مبتنی بر جستجو، تبدیل ها و غیره) به کار ببرید.

روش‌ های سئو توصیه می‌ کنند که کلمات کلیدی مرتبط را در تعدادی از زمینه‌ های پرتوجه در سایت خود قرار دهید، از عناوین و متن اصلی صفحات تا آدرس‌ های اینترنتی، متا تگ ‌ها و نام فایل ‌های تصویری.

وب‌ سایت‌ هایی که با موفقیت بهینه شده‌اند، تمایل دارند هزاران یا حتی میلیون‌ ها کلمه کلیدی داشته باشند. شما نمی توانید برای هر یک از کلمات کلیدی خود یک صفحه منحصر به فرد ایجاد نمایید. در عین حال، نمی توانید سعی کنید همه چیز را روی تعداد انگشت شماری از صفحات با کلمات کلیدی پر کرده و انتظار داشته باشید، همه ی کلمات کلیدی جداگانه رتبه بندی شود.

برای این که سئو کلمه کلیدی به درستی انجام گیرد، لازم است کلمات را گروه بندی و سازماندهی کنید. با تقسیم کلمات کلیدی خود به گروه های کوچک و قابل مدیریت از کلمات کلیدی مرتبط، حجم کاری خود را به میزان قابل توجهی کاهش می دهید، در حالی که همچنان صفحات هدفمند و خاص ایجاد می کنید.

یک بازاریاب که تلاش می کند یک صفحه وب را برای کلمه کلیدی بهینه کند، باید به موارد زیر توجه نماید:

استفاده از کلمه کلیدی در عنوان صفحه، نامک، متا تگ ها (به خصوص توضیحات متا)، در فایل های تصویری و متن جایگزین تصاویر و همچنین استفاده از آن به عنوان متن لنگر در پیوندهای بازگشت به صفحه از قسمت های دیگر سایت.

سئو کلمات کلیدی

توجه!

هنگام بهینه سازی صفحات وب خود، به خاطر داشته باشید که ارتباط کلمات کلیدی مهمتر از تراکم کلمات کلیدی در سئو است.

کلام آخر

برای داشتن ترافیک بالا و یک سایت بهینه شده، سئو کلمات کلیدی مهم ترین کار شما خواهد بود. برای کسب اطلاعات در زمینه سئو سایت می توانید از ما کمک بگیرید.

منبع

پریا اصبری
پریا اصبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :