سئو مارکتینگ چیست؟

دسته بندی ها : سئو مهشید میکانیک
سئو مارکتینگ

“بازاریابی موتورهای جستجو” یا (Search Engine Marketing)SEM یکی از موثرترین روش ها برای توسعه تجارت شما در بازار رقابتی است. در شرایطی که میلیون ها کسب و کار در حال رقابت برای افزایش دید وب سایت خود در صفحات نتایج موتورهای جستجو(SERPs) هستند، “سئو مارکتینگ” موثرترین راه برای تبلیغ محصولات و توسعه کسب و کار شماست.

در این راهنما، شما یک مرور کلی از اصول سئو مارکتینگ(بازاریابی موتورهای جستجو) و همچنین برخی نکات و استراتژی های مربوط به آن را خواهید آموخت.

سئو مارکتینگ
سئو مارکتینگ

تعریف سئو مارکتینگ یا SEM

سئو مارکتینگ(SEM) یک استراتژی بازاریابی دیجیتال است و با اینکه این اصطلاح زمانی به فعالیتهای جستجوی ارگانیک مانند بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) اشاره می کرد و پولی بود، اکنون تقریباً به تبلیغات جستجوی پولی(paid search advertising) اشاره دارد.

سئو مارکتینگ عبارت است از بازاریابی یک کسب و کار با استفاده از تبلیغات پولی که در صفحات نتایج موتورهای جستجو (یا SERP) ظاهر می شود. آگهی دهندگان برای کلمات کلیدی پیشنهاد می دهند که کاربران سرویس هایی مانند Google و Bing هنگام جستجوی محصولات یا خدمات خاصی وارد آن شوند، که به تبلیغ کننده این امکان را می دهد که تبلیغات آنها در کنار نتایج این جستارهای جستجو ظاهر شود.

بازاریابی موتورهای جستجو گاهی اوقات به عنوان “جستجوی پولی” یا “پرداخت به ازای کلیک (PPC)” نیز شناخته می شود.

نحوه عملکرد سئو مارکتینگ

موتورهای جستجو از الگوریتم های پیچیده ای استفاده می کنند تا اطمینان حاصل شود که مرتبط ترین نتایج برای هر جستجو، از جمله مکان و سایر اطلاعات موجود، بازگردانده می شود.

در تبلیغات جستجوی پولی، تبلیغاتی که حمایت شده هستند در بالا و کنار صفحات نتایج موتورهای جستجو ظاهر می شوند تا بیشتر از نتایج ارگانیک نمایان و برجسته شوند.

فرض کنید شما مشتری هستید که به دنبال محصول یا خدمات آنلاین هستید؛ شما به یک موتور جستجو مراجعه کرده و عبارتهای جستجوی خود (که به عنوان کلمات کلیدی نیز شناخته می شوند) را تایپ کنید.

در صفحه نتایج جستجوی خود، با تبلیغات مختلف شرکت روبرو می شوید که کلمات کلیدی آنها با کلمات کلیدی در جستجوی شما مطابقت دارد.

این تبلیغات در مکانهای برجسته و مهم صفحه – همراه با سایر لیستهای جستجو که با کلمات کلیدی شما مطابقت دارند، ظاهر می شوند. لیست های پولی با جستجوی خاص شما بسیار مرتبط هستند، بنابراین احتمال دارد روی آنها کلیک کنید.

سئو مارکتینگ
سئو مارکتینگ

اهمیت سئو مارکتینگ برای کسب و کار

با افزایش مصرف کنندگان در حال تحقیق و خرید آنلاین محصولات، بازاریابی موتورهای جستجو به یک استراتژی بازاریابی آنلاین مهم برای افزایش دسترسی یک شرکت تبدیل شده است.

در حقیقت، اکثر بازدیدکنندگان جدید یک وب سایت با انجام یک پرس و جو در یک موتور جستجو، آن را پیدا می کنند.

در بازاریابی موتورهای جستجو، تبلیغ کنندگان فقط هزینه هایی را برای بازدیدکنندگان پرداخت می کنند که باعث می شود شرکت ها بتوانند دلارهای بازاریابی خود را خرج کنند. به عنوان یک امتیاز اضافی، هر بازدیدکننده رتبه وب سایت را در نتایج جستجوی ارگانیک بهبود می بخشد.

بر خلاف اکثر تبلیغات دیجیتال، تبلیغات PPC مزاحم نیست و وظایف را مختل نمی کند. نتایج با SEM فوری است و مسلما سئو مارکتینگ سریعترین راه برای افزایش ترافیک به یک وب سایت است.

خلاصه

به طور خلاصه میتوان گفت که بازاریابی موتورهای جستجو یا سئو مارکتینگ روشی برای تجزیه و تحلیل مشاغل است که عمدتاً با هدف ارائه اطلاعات مفید برای سازمانها برای یافتن فرصتهای تجاری و ایجاد سود است. SEM  همچنین می تواند به سازمانها در بهینه سازی بازاریابی و جمع آوری مخاطب بیشتر و ایجاد مشتریان بیشتر کمک کند.

منبع 1

منبع 2

مهشید میکانیک
مهشید میکانیک

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :