بررسی اصول سئو برای ایجاد محتوا

دسته بندی ها : سئو, مقالات پریا اصبری
اصول سئو در محتوا نویسی

دریافت ترافیک ارگانیک بخش مهمی از هر استراتژی دیجیتال مارکتینگ است و بهترین راه برای افزایش ترافیک، کسب رتبه بهتر در گوگل می باشد. یک استراتژی سئو قوی در این زمینه به شما کمک می کند، اما چیزی بیشتر از اعمال قوانین سئو داخلی و خارجی در وبلاگ شما وجود دارد. اصول سئو در محتوا نویسی امری ضروری است و تضمین می کند که از تجربه کاربری در صفحات خود غافل نشوید. اگر می خواهید نوشتن سئو را بهتر درک کنید، ما را در ادامه همراهی کنید.

سئو نویسی چیست؟

سئو نویسی فرآیند نوشتن محتوا با هدف کسب رتبه در صفحه اول موتورهای جستجو مانند گوگل است. این امر با تحقیق در مورد کلمات کلیدی مرتبط و ایجاد محتوای بهینه شده که به هدف کاربر پاسخ می دهد، به دست می آید. برای مثال، گوگل از خزنده ها استفاده می ‌کند تا محتوا را خریده و بررسی کنند که در مورد چیست. در طول این خزیدن، آنها از طریق زبان مورد استفاده در صفحه وب، چیزهای زیادی در مورد آن می آموزند.

سئو نویسی محتوای صفحه را بهینه می کند تا موتورهای جستجو راحت تر محتوا را بخزند و زمانی که به طور مطلوب ارزیابی شود، جایگاه بهتری در SERP به آن داده می شود. اگر محتوا بدون نوشتن سئو ایجاد شود، ممکن است برای موتورهای جستجو مناسب نباشد و خزنده‌ ها حتی متوجه موضوع صفحه نشوند.

چرا اصول سئو در محتوا نویسی مهم است؟

سئو نویسی برای کمک به رتبه بهتر محتوا در گوگل انجام می شود و اگر محتوا بهینه نشده باشد، چندین صفحه در جستجو ظاهر می شود. یک مطالعه نشان داده است که تعداد کلیک ‌هایی که صفحات دریافت می ‌کنند نه تنها به ورود در صفحه اول نتایج جستجو بستگی دارد، بلکه تا حد زیادی به بالا رفتن بالاترین صفحه در آن صفحه نیز وابسته است.

اولین نتیجه در صفحه اول موتورهای جستجو توسط بیش از 28٪ از افرادی که جستجو را انجام می دهند، کلیک می شود. پس از اولین نتیجه، درصدها با هر نقطه در صفحه کاهش می یابد. بنابراین باید سایت شما یکی از اولین نتایجی باشد که مردم می بینند. نوشتن برای سئو نیز مهم می باشد، زیرا این یک تکنیک بازاریابی است که در طول عمر وب سایت شما ادامه می یابد.

بسیاری از مردم با تبلیغات PPC به خوبی عمل می کنند، اما اگر هزینه آن تبلیغات را متوقف کنند، دیگر ترافیک ایجاد نمی کند.  محتوای خوب سئو بدون توجه به اینکه چه کارهای دیگری برای بازاریابی سایت خود انجام می دهید، همچنان برای وب سایت شما کار می کند.

اصول سئو در محتوا نویسی چیست؟

نوشتن سئو نسبتاً ساده است، اما انجام آن همیشه آسان نیست. هیچ فرمول جادویی برای رتبه بندی بهترین ها در نتایج موتورهای جستجو وجود ندارد، اما چندین بخش از الگوریتم گوگل وجود دارد که ما درباره آنها می دانیم. محتوا باید با در نظر گرفتن این جنبه ها نوشته شود تا رتبه بهتری کسب کند.

یکی از اصول سئو در محتوا نویسی، استفاده از کلمات کلیدی مناسب است. این به این معنی می باشد که بدانید مردم وقتی به دنبال سایت هایی مانند سایت شما هستند، چه چیزی را جستجو می کنند. این امر مستلزم آن است که نویسنده سئو جستجوی کلمات کلیدی را انجام دهد و لیستی از کلمات و عباراتی را که باید گنجانده شود، ایجاد کند. همچنین استفاده از کلمات مرتبط زیاد در محتوا مهم است. یعنی کلماتی که به خوبی با کلمات کلیدی مورد تحقیق مطابقت دارند. گوگل به این موضوع نگاه می کند که آیا تعداد زیادی کلمات مرتبط با کلمات کلیدی اصلی وجود دارد تا مطمئن شود که محتوا در مورد چیست.

سئو کپی رایتر چیست؟

کپی رایتر سئو فردی است که در زمینه سئو کپی رایتینگ متخصص است. آنها می دانند که چگونه بهترین شیوه ها و استانداردهای سئو را به صورت نوشتاری پیاده سازی کنند و به افزایش ترافیک وب سایت ها کمک نمایند. آنها در انواع مختلف کپی نیز تخصص دارند، مانند صفحات محصول، ایمیل ها و انواع دیگر مواد بازاریابی و فروش.

یک کپی رایتر سئو بایستی چه مهارت هایی داشته باشد؟

یک کپی رایتر سئو باید بداند که چگونه محتوا را به صورت منحصر به فرد بنویسد که مخاطبان و موتورهای جستجو را جذب کند. آنها باید دقیقا بدانند که مخاطب مورد نظر چه کسانی خواهند بود تا بتوانند آن را در نحوه نگارش کپی لحاظ کنند. کپی رایتر باید بداند که رقیب با نسخه خود چه می کند و باید بتواند یک تحقیق سریع انجام دهد و ببیند که برای رتبه خوب یک صفحه محتوا چه چیزی لازم است.

یک کپی رایتر سئو خوب همچنین اصول نمایه سازی معنایی پنهان را برای تقویت بیشتر موقعیت محتوا درک می کند. آنها باید بتوانند متن را با حداکثر اطلاعات بنویسند تا تجربه خوبی را هم برای خوانندگان و هم برای خزنده های موتورهای جستجو فراهم کنند.

اصول سئو در محتوا نویسی

یک کپی رایتر سئو همچنین باید از همه تغییرات جدید در الگوریتم های موتور جستجو که اعلام می شود، مطلع باشد. به طور دوره ای، تغییراتی در الگوریتم ایجاد می شود تا یکی از جنبه های محتوا مهم تر از قبل شود.

کلام آخر

اصول سئو در محتوا نویسی بسیار مهم است و بایستی همه افراد با رعایت این موارد صفحات خود را بهینه کنند و بتوانند در صفحات برتر گوگل قرار بگیرند. برای کسب اطلاعات بیشتر و سئو سایت خود می توانید از ما کمک بگیرید.

منبع

پریا اصبری
پریا اصبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :