بهینه سازی سایت

دسته بندی ها : سئو, مقالات پریا اصبری
بهینه سازی سایت Seo

بهینه سازی سایت seo، فرآیند بهینه سازی صفحات وب و محتوای آن است تا کاربران بتوانند، عبارات مرتبط با وب سایت شما را به راحتی جستجو و پیدا کنند.

مهم‌ ترین جنبه بهینه ‌سازی موتور جستجو این است که چگونه می‌ توانید از سئو برای کمک به افزایش ترافیک، سرنخ‌ ها و فروش مرتبط ‌تر برای کسب ‌و کارتان استفاده کنید.

الگوریتم گوگل

گوگل به دنبال صفحاتی است که حاوی اطلاعات مرتبط با کیفیت بالا و درخواست جستجوگر باشد. الگوریتم Google ارتباط را با «خزیدن» (خواندن) محتوای وب سایت شما و ارزیابی (الگوریتمی) با آنچه که جستجوگر به دنبالش است، بر اساس کلمات کلیدی موجود در و سایر عوامل (معروف به «سیگنال های رتبه بندی») بررسی می کند.

معیار های گوگل جهت رتبه بندی

گوگل «کیفیت» را با روش‌ های مختلفی تعیین می ‌کند، اما نمایه لینک یک سایت (تعداد و کیفیت سایر وب‌ سایت‌ هایی که به یک صفحه و سایت پیوند می ‌دهند) از مهم ترین آنها است.

به ‌طور فزاینده ‌ای، سیگنال‌ های رتبه‌ بندی اضافی توسط الگوریتم Google برای تعیین مکان رتبه ‌بندی سایت، مورد ارزیابی قرار می ‌گیرند، مانند:

  • چگونه افراد با یک سایت درگیر می شوند (آیا اطلاعات مورد نیاز خود را پیدا می کنند و در سایت باقی می مانند، یا به صفحه جستجو برمی گردند و روی پیوند دیگری کلیک می کنند؟ یا اینکه فهرست شما را در نتایج جستجو به طور کلی نادیده می گیرند و هرگز کلیک نمی کنند؟)
  • سرعت بارگذاری یک سایت و “موبایل دوستی”
  • محتوای منحصر به فرد برای بهینه سازی موثر
  • صدها فاکتور رتبه‌ بندی وجود دارد که الگوریتم گوگل در پاسخ به جستجوها در نظر می‌ گیرد و گوگل دائماً فرآیند خود را به ‌روزرسانی و اصلاح می‌ نماید تا بهترین تجربه کاربری را ارائه دهد.
بهینه سازی سایت Seo

جستجوی کلمات کلیدی

اولین قدم در بهینه سازی سایت seo، این است که بدانید، مردم چه عباراتی را جستجو می ‌کنند، این عبارت ها کلمات کلیدی هستند که وب‌ سایت شما در موتورهای جستجو به وسیله آن کلمات رتبه ‌بندی می شوند.

ردیابی کلمات کلیدی برای بهینه سازی در بازه های زمانی مختلف

چندین فاکتور کلیدی وجود دارد که باید هنگام تعیین کلمات کلیدی مورد نظر در سایت خود در نظر بگیرید:

حجم جستجو:

هرچه افراد بیشتری به دنبال یک کلمه کلیدی باشند، مخاطبان بالقوه شما برای رسیدن به آن بیشتر خواهد بود.

ارتباط:

یک عبارت ممکن است به طور مکرر جستجو شود، اما این لزوماً به این معنی نیست که با مشتریان بالقوه شما مرتبط است.

رقابت:

کلمات کلیدی با حجم جستجوی بالاتر می توانند ترافیک قابل توجهی را به همراه داشته باشند، اما رقابت برای موقعیت برتر در صفحات نتایج جستجو شدید است.

بهینه سازی سایت Seo

هنگامی که لیست کلمات کلیدی خود را تهیه کردید، گام بعدی در واقع پیاده سازی کلمات مورد نظر خود در محتوای سایت است.

برچسب های عنوان

گوگل در تلاش می باشد تا معنای واقعی یک صفحه را بهتر درک کند. تاثیرگذارترین جایی که می توانید کلمه کلیدی خود را قرار دهید، برچسب عنوان صفحه شما است.

توضیحات متا

در حالی که تگ عنوان به طور موثر سرفصل فهرست جستجوی شما است، توضیحات متا (یک عنصر متا HTML دیگری که می تواند در کد سایت شما به روز گردد، اما در صفحه واقعی شما دیده نمی شود) در واقع کپی آگهی اضافی سایت می باشد.

محتوای بدن

البته محتوای واقعی صفحه شما بسیار مهم است.

محتوای منحصر به فرد

تعامل: گوگل به طور فزاینده ‌ای به معیارهای تعامل و تجربه کاربر توجه بیشتری دارد.

Alt Attributes

ویژگی alt یک عنصر HTML است که به شما امکان می دهد در صورت عدم مشاهده یک تصویر، اطلاعات جایگزینی را برای یک تصویر ارائه دهید که این کار تاثیر فراوانی در بهینه سازی دارد

ساختار URL

ساختار URL سایت شما می‌تواند هم از منظر ردیابی مهم باشد (شما می ‌توانید به راحتی داده‌ ها را در گزارش با استفاده از یک ساختار URL منطقی تقسیم‌ بندی کنید) و هم از دیدگاه قابلیت اشتراک ‌گذاری (URL های کوتاه و توصیفی راحت ‌تر کپی و جای‌ گذاری می ‌شوند).

تیجه گیری

این راهنما به عنوان مقدمه ای برای بهینه سازی سایت seo در نظر گرفته شده است. برای بررسی عمیق ‌تر ایجاد محتوا برای SEO، ملاحظات فنی که باید از آن آگاه باشید و سایر موضوعات مرتبط را بخوانید.

منبع

پریا اصبری
پریا اصبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :