بررسی استراتژی سئو

دسته بندی ها : سئو سمیه مهدی زاده
بررسی استراتژی سئو


بررسی استراتژی سئو، فرآیند سازماندهی محتوای وب سایت بر اساس موضوع است که احتمال ظهور در نتایج جستجو را بهبود می بخشد. استراتژی سئو مهم است به این دلیل که به شما کمک می کند تا در ایجاد محتوا از مسیر خود منحرف نشوید و همچنین به شما این اطمینان را می دهد تا محتوایی را ایجاد کنید که افراد به دنبال آن هستند. برای بازاریابی محتوا، استراتژی سئو یک بخش مهم از مسئله است. زیرا محتوای شما در وهله اول، به ویژه در صفحات نتایج موتور جستجو نمایش داده می شود. اگر محتوای شما نامرتب باشد، ربات های موتور جستجو زمان بیشتری را برای رونمایی از سایت شما صرف می کند. و همچنین رتبه بندی صفحات سایت شما.


بررسی استراتژی سئو موبایل


سئو موبایل عامل مهمی است و باید در هنگام ایجاد استراتژی کلی، مد نظر قرار گیرد. در این نوع سئو باید از در دسترس بودن محتوای سایت و همچنین سایت شما برای بازدیدکنندگان در موبایل اطمینان حاصل کند. سئو موبایل فوق العاده مهم می باشد، بطوری که ۶۱ درصد از درخواست های جستجوی گوگل در ایالات متحده در موبایل اتفاق می افتد. بنابراین، بدون اولویت بندی سئو موبایل، استراتژی سئو شما بی تأثیر خواهد بود. نکات مهمی برای سئوی موبایل وجود دارد. مانند نظارت بر سرعت صفحه، طراحی سایت پاسخگو، سئو محلی و ایجاد محتوایی با کیفیت بالا.

بررسی استراتژی سئوبررسی استراتژی محتوای سئو

۱- لیستی از موضوعات را تهیه کنید.


یکی از مراحل بررسی استراتژی سئو، تهیه لیستی از موضوعات است که دوست دارید در محتوای شما گنجانده شود. برای شروع، در ابتدا لیستی حدود ۱۰ کلمه و اصطلاح مرتبط با محصول یا خدمات خود تهیه کنید. برای تحقیق در مورد این کلمات، شناسایی حجم جستجوی و ایجاد تغییرات مناسب تجارت خود، از یک ابزار سئو استفاده کنید. (ابزار کلمات کلیدی گوگل، Ahrefs ،SEMRush یا GrowthBar فقط برای ذکر چند مورد).
با این کار، شما این عناوین را با کلمات کلیدی شورت تیل مناسب ارتباط می دهید. اما پست های وبلاگ اختصاصی را به این کلمات کلیدی اختصاص نمی دهید. برای مثال: یک استخر در تلاش است تا رتبه خود را در “استخر های فایبرگلاس” بدست آورد. که ماهانه ۱۱۰۰۰۰ جستجو انجام می دهد. این کلمه کلیدی می تواند موضوع اصلی ایجاد محتوای آن باشد. اما در این کسب و کار باید مجموعه ای از کلمات کلیدی مرتبط را برای درج در محتوای آنها شناسایی کند. به عنوان مثال: آن ها می توانند از “قیمت استخر فایبرگلاس” یا “هزینه استخر فایبرگلاس” برای دستیابی به رتبه بندی بیشتر برای کلمه کلیدی استخرهای فایبرگلاس استفاده کنند.
با استفاده از حجم جستجو و رقابت، می توانید لیستی از ۱۰-۱۵ کلمه کلیدی شورت تیل ایجاد کنید، که مربوط به تجارت شما هستند و توسط مخاطبان هدف شما جستجو می شوند. سپس، این لیست را بر اساس حجم جستجو ماهانه رتبه بندی کنید. هر یک از کلمات کلیدی که شناسایی کرده اید ستون نامیده می شوند. و آن ها به عنوان پشتیبان اصلی برای یک گروه بزرگتر از کلمات کلیدی عمل می کنند.۲- بر اساس این عناوین لیستی از کلمات کلیدی لانگ تیل تهیه کنید.


در طی این مرحله، صفحات برای کلمات کلیدی خاص بهینه شده است. و برای هر ستونی که شناسایی کرده اید، از ابزار خود برای شناسایی ۵ تا ۱۰ کلمه کلیدی لانگ تیل استفاده کنید. تا بیشترین ارتباط را با موضوع اصلی داشته باشد. این امر به مشاغل کمک می کند تا افرادی را که دارای علایق و نگرانی های مختلف هستند جذب شوند. و در نهایت برای افراد علاقه مند به آنچه شما ارائه می دهید، نقاط ورودی بیشتری ایجاد می شود.

از کلمات کلیدی لانگ تیل خود برای ایجاد پست های وبلاگ یا صفحات وب استفاده کنید تا موضوعات خاص را در ستون هایی که انتخاب کرده اید توضیح دهد. الگوریتم های موتور جستجو به ارتباط بین گروه ها برای اتصال کاربران با اطلاعاتی که آنها جستجو می کنند، بستگی دارد. هر چه محتوای شما خاص تر باشد، نیاز های مخاطبان شما نیز خاص تر خواهد بود.

بررسی استراتژی سئو


۳- ایجاد صفحه برای هر موضوع


وقتی صحبت از وب سایت ها و رتبه بندی در موتور های جستجو می شود، تلاش برای داشتن یک صفحه معتبر با تعداد کم از کلمات کلیدی، غیر ممکن است. از موضوعات ستونی که مطرح کرده اید برای ایجاد صفحه یا پستی استفاده کنید. که در صورت استفاده از کلمات کلیدی لانگ تیل که برای هر گروه در مرحله دوم بررسی استراتژی سئو ایجاد کرده اید، داشته باشید. تا نمای کلی در مورد موضوع ایجاد شود.

این صفحات ستونی در اصل یک جدول از مطالب می باشند. و این همان جایی است که در حال توصیف موضوع اصلی هستید. در نهایت، تعداد موضوعاتی که برای آن ها صفحات ستونی ایجاد می کنید باید با نیاز های کسب و کار شما مطابقت داشته باشد؛ مانند تعداد محصولات و پیشنهادات شما. با این کار مشتری های شما می توانند شما را در موتور های جستجو، خیلی راحت پیدا کنند.


۴- راه اندازی یک وبلاگ


وبلاگ نویسی می تواند یک روش باور نکردنی برای رتبه بندی کلمات کلیدی و درگیر کردن کاربران وب سایت شما باشد. به هر حال، هر پست وبلاگ یک صفحه وب جدید و یک فرصت اضافی برای رتبه بندی در صفحات موتور جستجو می باشد. اگر کسب و کارتان وبلاگ ندارد، حتما یک وبلاگ برای کارتان در نظر بگیرید.


هنگام نوشتن هر پست وبلاگ و برای گسترش گروه های خود، باید سه کار انجام دهید:


۱- کلمه کلیدی لانگ تیل خود را بیش از سه یا چهار بار در کل صفحه وارد نکنید. زیرا گوگل مطابقت دقیق کلمات کلیدی را مانند گذشته در نظر نمی گیرد. در حقیقت، موارد زیادی از کلمه کلیدی شما می تواند پرچم قرمز موتور های جستجو باشد.

۲- همیشه به صفحه ستونی که برای موضوعات خود ایجاد کرده اید، پیوند دهید. شما می توانید این کار را به صورت برچسب در سیستم مدیریت محتوای خود یا به عنوان متن اصلی در مقاله انجام دهید.

۳- پس از انتشار هر پست وبلاگ، به صفحه ستون اصلی پیوند دهید تا از زیر مجموعه پشتیبانی کند. با اتصال ستون و گروه به این روش، به گوگل می گویید که رابطه ای بین کلمه کلیدی لانگ تیل و مبحث اصلی وجود دارد که می خواهید برای آن رتبه بندی کنید.۵- ایجاد یک برنامه ثابت وبلاگ نویسی


حداقل هفته ای یک بار وبلاگ نویسی کنید و به یاد داشته باشید، شما در وهله اول برای مخاطبان خود وبلاگ نویسی می کنید نه موتور های جستجو بنابراین، بازار هدف خود را مطالعه کنید و در مورد چیز هایی که آنها علاقه دارند، بنویسید. ایجاد استراتژی محتوا، برای تمرکز بر اهداف شما می تواند مفید باشد.۶- ایجاد لینک


در حالی که پنج مرحله بررسی استراتژی سئو به سئوی داخلی اختصاص داشت، هدف اصلی این مرحله ایجاد لینک خارج از صفحه است. ایجاد لینک  (Link-Building) فرآیندی است که طی آن پیوند های ورودی (به نام بک لینک) به وب سایت شما از سایر منابع در اینترنت جذب می شوند.

به عنوان یک قاعده کلی، سایت های دارای اقتدار بیشتر که به محتوای شما پیوند داده می شوند تأثیر قابل توجهی ‌در رتبه بندی شما دارند. مدتی را به ایده پردازی به تمام روش های مختلفی که می توانید در طی آن پیوند های ورودی را به خود جلب کنید اختصاص دهید. شاید شما به ازای پیوند دادن به سایت های خود با اشتراک گذاری لینک با مشاغل محلی شروع کنید یا چند پست در وبلاگ بنویسید و آن ها را در سیستم عامل های مختلف در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

همچنین می توانید برای فرصت های وبلاگ نویسی به عنوان مهمان وبلاگ نویس به سایر وبلاگ ها مراجعه کنید و از طریق آنها می توانید آن وبلاگ ها را به وب سایت خود پیوند دهید.۷- فشرده کردن فایل ها قبل از بارگذاری در سایت


این یک مرحله کوچک اما مهم در روند جستجوگر ها است، به ویژه برای بررسی استراتژی سئو موبایل. با رشد وبلاگ یا وب سایت، بدون شک تصاویر، فیلم ها و رسانه های مرتبط بیشتری برای پشتیبانی از مطالب خود نیاز خواهید داشت. این دارایی های بصری باعث می شود تا توجه بازدید کنندگان شما را حفظ کند.

از آنجا که سرعت باز شدن صفحه یک فاکتور مهم در رتبه بندی است، اندازه فایل هایی که در سایت خود بارگذاری می کنید را کنترل کرده و این یک فاکتور مهمی می باشد. هرچه اندازه فایل بزرگتر باشد، ارائه یک وب سایت برای مرورگر دشوارتر است همچنین بارگیری این تصاویر برای مرورگر های موبایل دشوارتر است، زیرا پهنای باند آن ها بسیار کم می باشد. بنابراین، هرچه اندازه فایل کمتر باشد، سرعت بارگیری وب سایت شما سریع تر خواهد بود. اما، چگونه تصاویر را فشرده و در کنار آن نیز کیفیت را حفظ کنیم؟
لازم است قبل از بارگذاری تصاویر، فیلم ها و فایل های گرافیکی، از یک ابزار فشرده سازی برای کاهش اندازه فایل استفاده کنید. سایت هایی مانند TinyPNG تصاویر را فشرده می کنند، در حالی که Squoosh گوگل می تواند فایل های تصویری را در اندازه های میکروسکوپی کوچک کند. با این وجود، فشرده سازی فایل خود را انتخاب می کنید همچنین این نکته بسیار مهم است که نگه داشتن فایل ها در محدوده کیلوبایت  (KB) یک قانون اساسی است.۸- به روز بودن در مورد بررسی استراتژی سئو و روش های نوین


دقیقاً مانند بازاریابی، چشم انداز موتور جستجو نیز در حال پیشرفت است. به روز بودن درباره بررسی استراتژی سئو و همچنین روش های نوینی که ایجاد می شود مهم است و منابع آنلاین متعددی وجود دارد که می توانند به شما در انجام این کار کمک کنند. در اینجا چند منبع برای بررسی وجود دارد:

Moz

SEOBook

Search Engine Roundtable

Search Engine Land

Diggity Marketing

This Blog۹- سنجیدن و پیگیری کردن موفقیت محتوای


سئو می تواند زمان و تلاش زیادی را صرف کند و به همین دلیل است که شما باید بدانید که آیا استراتژی شما کار می کند یا نه. برای درک موفقیت در روند کلی، شناسایی زمینه های ممکن برای پیشرفت مهم است و در این صورت باید معیار های خود را پیگیری کنید.

شما با استفاده از ابزار تجزیه و تحلیل وب سایت خود می توانید ترافیک را کنترل کنید یا داشبورد سایت خود را با استفاده از  Excel یا Google Sheets  ایجاد کنید. همچنین، ردیابی صفحات نمایه شده، تبدیل ها، ROI و رتبه بندی شما در SERP می تواند به شما در شناخت موفقیت و همچنین شناسایی زمینه های فرصت کمک کند.

با ایجاد استراتژی از اهداف کسب و کارتان پشتیبانی کنید. ایجاد استراتژی سئو به شما کمک می کند تا نیازهای فردی کسب و کار خود را برطرف کنید.از جمله افزایش مشتری.

منبع

سمیه مهدی زاده
سمیه مهدی زاده

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :