اصول فنی سئو چیست؟

دسته بندی ها : سئو سمیه مهدی زاده
اصول فنی سئو


در این پست، ما به اصول فنی سئو خواهیم پرداخت. اصول فنی سئو می تواند به معنای تفاوت بین یک سایت معتبر در مقابل فاقد اعتباری باشد. در این مقاله توضیح خواهیم داد باید به چه نکاتی توجه کنید.
سئو فنی به معنای بهبود جنبه های فنی وب سایت است. به منظور افزایش رتبه بندی صفحات آن در موتور های جستجو می باشد. ایجاد یک وب سایت سریع برای جستجو در موتور های جستجوگر از ارکان بهینه سازی فنی است. سئو فنی بخشی از سئو داخلی است، که بر بهبود عناصر وب سایت شما تمرکز دارد. برعکس سئو خارجی برای نمایش وب سایت از طریق کانال های دیگر می باشد.


چرا باید سایت خود را از نظر فنی بهینه سازی کنیم؟


گوگل و همچنین سایر موتور های جستجو می خواهند که بهترین نتیجه ممکن را برای جستجوی کاربران خود ارائه دهند. بنابراین، باید بر طبق اصول فنی سئو پیش رفت که باعث می شود ربات های گوگل صفحات وب را بر اساس عواملی ارزیابی کنند. برخی از عوامل بر اساس تجربه کاربر است، مانند سرعت بارگیری یک صفحه.

عوامل دیگر به ربات های موتور جستجو کمک می کنند تا در مورد صفحات شما اطلاعاتی کسب کنند. بنابراین، با بهبود جنبه های فنی، به موتور های جستجو کمک می کنید تا سایت شما را بهتر بشناسد. اگر این کار را به خوبی انجام دهید، ممکن است در رتبه های بالاتری قرار گیرید. اگر برعکس عمل کنید، یعنی اگر در سایت شما اشتباهات فنی جدی هست، ممکن است که برای شما هزینه داشته باشد.

شما نباید فقط روی جزئیات فنی یک وب سایت تمرکز کنید تا موتور های جستجوگر را راضی کنید. در وهله اول یک وب سایت باید برای کاربران شما خوب کار کند. یعنی اینکه سریع، شفاف و استفاده از آن آسان باشد.


مشخصات یک وب سایت بهینه شده فنی چیست؟


یک وب سایت از نظر فنی برای کاربران باید سریع و برای ربات های موتور های جستجو راحت باشد. این یکی از اصول فنی سئو می باشد. تنظیم فنی مناسب به موتور های جستجو کمک می کند تا سایت را بشناسد. و از سردرگمی ناشی از محتوای تکراری جلوگیری کند. در اینجای بخش، به برخی از ویژگی های مهم یک وب سایت بهینه سازی شده فنی می پردازیم.


۱- سریع است
امروزه، صفحات وب باید سریع بارگیری شوند و مخاطبان از این موضوع استقبال می کنند و این از اصول فنی سئو می باشد. در سال ۲۰۱۹، تحقیقات نشان داد که در صورت باز نشدن یک صفحه وب در عرض سه ثانیه، ۵۳ درصد از بازدید کنندگان، وب سایت موبایل را ترک می کنند. بنابراین اگر وب سایت شما کند است، مخاطبان نا امید شده و به وب سایت دیگر رفته و شما تمام این بازدید ها را از دست خواهید داد.
گوگل صفحات وبی را که سریع تر بارگیری می شوند، ترجیح می دهند بنابراین، یک صفحه وب با سرعت پایین در مقایسه با نوع سریع آن در جستجو، رتبه و اعتبار پایین تری خواهد داشت و حتی بازدید کمتری دارد.
آیا می دانید وب سایت شما به چه اندازه سریع است؟ مطالعه و سرعت سایت خود را به راحتی آزمایش کنید و بیابید که چه چیزی را باید بهبود بخشید.


۲- موتور های جستجو قابلیت ردیابی دارند
یکی از اصول فنی سئو این است که موتور های جستجو برای ردیابی وب سایت شما از ربات ها استفاده می کنند و ربات ها برای کشف محتوای سایت شما پیوند ها را دنبال می کنند. یک ساختار پیوند داخلی عالی، نشان می دهد که مهمترین محتوای سایت شما چیست.
اما روش های بیشتری برای هدایت ربات ها وجود دارد. به عنوان مثال: می توانید جلوی ردیابی آن ها را بگیرید همچنین به آن ها اجازه دهید صفحه ای را ردیابی کنند اما به آن ها دستور دهید تا این صفحه را در نتایج جستجو نشان ندهند یا پیوند های آن صفحه را دنبال نکنند.


۳-امن است
یک وب سایت بهینه شده از نظر فنی یک وب سایت امن است. با رعایت اصول فنی سئو می توانیم امروزه ایمن سازی وب سایت را تامین کنیم. کار های زیادی وجود دارد که می توانید برای امنیت وب سایت خود در ورد پرس انجام دهید. یکی از مهم ترین موارد پیاده سازی، HTTPS است. هیچ کس نمی تواند داده هایی را که بین مرورگر و سایت ارسال می شود را رهگیری کند.

بنابراین، به عنوان مثال: اگر افرادی به سایت شما وارد شوند یعنی آن افراد معتبر و امن هستند. برای پیاده سازی HTTPS  در سایت خود به یک گواهینامه به اصطلاح SSL نیاز دارید. گوگل امنیت را تایید کرده و در اینجا HTTPS را به یک علامت و نشانه رتبه بندی تبدیل می کند. همچنین رتبه و اعتبار وب سایت های امن بالاتر از معادل های ناامن آن است.

به راحتی می توانید وب سایت خود را در بیشتر مرورگر ها از نظر HTTPS  بررسی کنید. در سمت چپ نوار جستجو در مرورگر خود، در صورت ایمن بودن یک قفل مشاهده خواهید کرد.
منبع


سمیه مهدی زاده
سمیه مهدی زاده

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :