سئو با مفهومی ساده

دسته بندی ها : سئو, مقالات پریا اصبری
سئو به زبان ساده

SEO مخفف بهینه سازی موتور جستجو است. درواقع سئو به زبان ساده، مجموعه ای از اقدامات طراحی شده برای بهبود ظاهر و موقعیت صفحات وب در نتایج جستجوی ارگانیک می باشد. از آنجایی که جستجوی ارگانیک برجسته ترین راه برای افراد جهت کشف و دسترسی به محتوای آنلاین است، یک استراتژی SEO خوب برای بهبود کیفیت و کمیت ترافیک وب سایت شما ضروری است.

چرا سئو مهم است؟

برای درک ارزش سئو، اجازه دهید تعریف خود را به سه بخش تقسیم کنیم:

نتایج جستجوی ارگانیک:

تبلیغات (در این زمینه، تبلیغات PPC یا پرداخت به ازای کلیک) بخش قابل توجهی از SERP ها را تشکیل می دهند. نتایج جستجوی ارگانیک از این تبلیغات متمایز است زیرا آن ها بر اساس الگوریتم های رتبه بندی ارگانیک موتور جستجو قرار می گیرند. شما نمی توانید برای رتبه بندی صفحه خود در نتایج جستجوی ارگانیک هزینه ای بپردازید. (سئو مهم است)

کیفیت ترافیک ارگانیک:

کاربر و درخواست جستجوی او چقدر با محتوایی که در وب سایت شما وجود دارد، مرتبط است. شما می توانید تمام بازدیدکنندگان جهان را جذب کنید، اما اگر آن ها به سایت شما می آیند زیرا گوگل به آنها می گوید که شما منبعی برای رایانه های اپل هستید، در حالی که واقعاً کشاورزی هستید که سیب می فروشید، این بازدیدکنندگان احتمالاً سایت شما را بلافاصله ترک خواهند کرد. تکمیل هر گونه تبدیل ترافیک با کیفیت بالا فقط شامل بازدیدکنندگانی می شود که واقعاً به محصولات، اطلاعات یا سایر منابعی که سایت شما ارائه می دهد، علاقه مند هستند.

مقدار ترافیک ارگانیک:

تعداد کاربرانی که از طریق نتایج جستجوی ارگانیک به سایت شما می رسند. کاربران به احتمال زیاد روی نتایج جستجویی که در صفحات اول ظاهر می شوند، کلیک می کنند، به همین دلیل مهم است که از استراتژی سئو برای رتبه بندی صفحات مرتبط استفاده کنید. هرچه بازدیدکنندگان بیشتری را به سایت خود جذب کنید، احتمال افزایش تبدیل های ارزشمند بیشتر می شود.

سئو به زبان ساده

موتورهای جستجو مانند گوگل و بینگ از خزنده هایی که گاهی ربات یا عنکبوت نیز نامیده می شوند برای جمع آوری اطلاعات در مورد تمام محتوایی که می توانند در اینترنت پیدا کنند، استفاده می نمایند. خزنده از یک صفحه وب شناخته شده شروع می شود و پیوندهای داخلی به صفحات داخل آن سایت و همچنین پیوندهای خارجی به صفحات سایر سایت ها را دنبال می کند. محتوای موجود در آن صفحات، به‌علاوه زمینه پیوندهایی که دنبال می نماید، به خزنده کمک می‌ کند تا بفهمد هر صفحه درباره چیست و چگونه از نظر معنایی به صفحات دیگر در موتور جستجو، متصل است.

هنگامی که کاربر یک پرس و جو را در کادر جستجو تایپ می کند، موتور جستجو از الگوریتم های پیچیده استفاده کرده و دقیق ترین لیست نتایج را نشان می دهد. این نتایج ارگانیک می ‌تواند شامل صفحات وب پر از متن، مقاله ‌های خبری، تصاویر، ویدیوها، فهرست‌ های کسب‌ و کار محلی و دیگر انواع محتوای خاص باشد.

عوامل زیادی در الگوریتم‌های موتورهای جستجو وجود دارد، و این عوامل همیشه در حال تغییر هستند تا با تغییر رفتار کاربر و پیشرفت ‌های یادگیری ماشین همگام شوند.

سئوکاران

سئو کاران با توجه به درک خود از این عوامل رتبه ‌بندی برای توسعه و اجرای استراتژی‌ های بازاریابی جستجو استفاده می ‌کنند که شامل تعادلی از بهترین شیوه ‌های درون صفحه، خارج از صفحه و فنی است. سازمانی که امیدوار است رتبه های بالای SERP را به دست آورد، لازم است، از استراتژی ای استفاده کند که تجربه کاربر را در اولویت قرار می دهد.

سئو به زبان ساده

کلام آخر

سئو به زبان ساده همان بهینه کردن سایت برای جذب کاربران بیشتر است. برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سئو سایت در گوگل را مطالعه نمایید.

منبع

پریا اصبری
پریا اصبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :