بررسی اصول سئو و ارائه استراتژی های کارآمد

دسته بندی ها : سئو پریا اصبری
اصول فنی سئو

اصول سئو[1] سنگ بنای تجارت مدرن است. شما باید یک استراتژی SEO خوب برای وب سایت خود، با بیشترین بهره وری ایجاد نمایید. در این مقاله اصول اولیه سئو برای افزایش بازدید وب سایت در دراز مدت آورده شده است.

بهینه سازی کلمات کلیدی

اگر سئو یک لنگر تجارت آنلاین است، کلمات کلیدی عنصر اصلی سئو می باشند. هر صفحه ای در وب سایت شما باید از استراتژی کلید واژه ای استفاده کند که تأثیر بیشتری بر الگوریتم های موتور جستجوی گوگل بگذارد. شما برای هر صفحه به یک کلمه کلیدی خاص نیاز دارید. متداول ترین روش ها برای یافتن کلمات کلیدی به صورت زیر است:

 • طوفان فکری: اولین قدم این است که همه کلمات کلیدی را که در ذهن خود دلرید، بنویسید.
 • جستجوهای گوگل: همچنین می توانید صفحات مربوط به کسب و کار را جستجو کرده و هنگام تایپ سوال، پیشنهادات گوگل را مشاهده کنید.

عنوان برچسب ها به عنوان اصول سئو

برچسب های عنوان دومین عنصر در اصول سئو هستند که باید به آنها توجه کنید زیرا الگوریتم های موتورهای جستجو عناوین سایت شما را تجزیه و تحلیل می نمایند تا موضوع را شناسایی کرده و در میان پست های مشابه قرار دهند. کلمات کلیدی نقش مهمی در این زمینه ایفا می کنند. هر عنوان باید دارای یک کلمه کلیدی در آغاز باشد که به گوگل اجازه می دهد تا ارتباط محتوای شما را تشخیص دهد.

توضیحات متا

اگرچه کلمات کلیدی متا در دنیای SEO تأثیر نمی گذارند اما ویژگی های دیگر مانند توضیحات متا از اصول سئو محسوب می شود. یک کاربر معمولی قبل از باز کردن یک صفحه وب، به سرفصل ها و توضیحات متا توجه می کند. موتورهای جستجو کلمات کلیدی را در توضیحات متا برجسته می نمایند تا کاربر روی پیوند کلیک کرده و محتوای شما را بررسی کنند.

انتشار مطالب با کیفیت بالا

تا زمانی که محتوای شما کیفیت بالایی نداشته باشد افزایش ترافیک نخواهید داشت. از محتوای چند رسانه ای برای جذابیت بیشتر مطالب خود استفاده کنید.

ممیزی سئو

اگر می خواهید میزان بهره وری وب سایت را در دراز مدت حفظ کنید، ممیزی منظم سئو اجباری است. هر چند وقت یکبار باید کل وب سایت را بررسی کرده و نقاط ضعیف را بیابید.

برای این کار باید موارد زیر را بررسی کنید:

 • عناوین و توضیحات متا در هر صفحه
 • بهینه سازی کلمات کلیدی برای هر پست
 • ساختار URL مقالات
 • برچسب های ALT روی تصاویر
 • انجام یک تست دو مرحله ای با تلفن همراه برای اطمینان از این که وب سایت شما به درستی برای استفاده از تلفن های هوشمند بهینه شده

همه این مراحل به شما کمک می کند تا ارزش SEO وب سایت را دریابید. همچنین نقص ها و کاستی ها را برجسته می کند، بنابراین می توانید محتوا را بهبود بخشیده یا عناصر فراموش شده را، برای افزایش بازدید سایت اضافه نمایید.

مشاوره سئو سایت
اصول سئو

نتیجه

سئو مهمترین استراتژی در تجارت آنلاین است. این محتوا شامل مجموعه ای از اصول سئو می باشد که وب سایت شما را برای جستجوگران Google جذاب می نماید همچنین به افزایش ترافیک وب سایت شما کمک می کند.

منبع

[1] بهینه سازی موتورهای جستجو

پریا اصبری
پریا اصبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :