سئو در دوران COVID-19

دسته بندی ها : سئو محمد یاری پور

در حالی که COVID-19 استفاده از اینترنت را به صورت تصاعدی افزایش داده است، همچنین باعث شده است که ترافیک جستجو در وب سایت های تجاری در بسیاری از صنایع رو به زوال باشد. آیا این بدان معنی است که در حال حاضر SEO برای تجارت شما بی فایده است؟ قطعا نه.

در این پست نگاهی به مزایای سئو برای مشاغل کوچک در دوران COVID-19 می اندازیم.

تأثیر COVID-19 در ترافیک جستجو

شما شنیده اید که بسیاری از مردم به شما می گویند که SEO در حال حاضر مهم است زیرا استفاده از اینترنت بالاترین میزان مصرف آن در گذشته است. قسمت اول آن جمله ( که SEO مهم است ) درست است، اما دلیل این امر به بررسی بیشتری نیاز دارد. بگذارید توضیح بدهیم.

بله، استفاده از اینترنت در طی این شیوع بسیار زیاد شده است، اما فراموش نکنید که “استفاده از اینترنت” منحصر به جستجوی آنلاین نیست. علاوه بر جستجو، طیف گسترده ای از فعالیت ها از جمله انتقال الکترونیکی، جلسات مجازی، بازی، پخش فیلم، برنامه های تلفن همراه، رسانه های اجتماعی و موارد دیگر را شامل می شود.

این نمودار از Statista (منتشر شده قبل از ویروس) به ما نشان می دهد که استفاده از اینترنت بیشتر از جستجوی آنلاین است :

COVID-19

این بدان معنا نیست که جستجوی آنلاین افزایش نیافته است. در زمان شروع کووید 19 سوالات بسیاری با تمرکز بر روی بهداشت، اخبار و سایر صنایع بسیار مرتبط جستجو شد. در نتیجه، این امر باعث کاهش ترافیک به وب سایتهای تجاری غیرمجاز (که بسیاری از آنها مشاغل کوچک هستند) شد.

این بدان معناست که بازخورد SEO بسته به صنعت بسیار متفاوت است.

برای مشاغل مرتبط و ضروری، SEO برای ایستادگی و انتخاب بین رقبا در نتایج جستجو مهم است.

برای مشاغل غیر ضروری در دوران کووید 19، SEO به نظر می رسد بسیار مهمتر است.

اما SEO برای کلیه تجارت ها در طول همه گیری کووید 19 مهم و حتی ممکن است ضروری باشد. در ادامه بخوانید تا بدانید چرا SEO در حال حاضر یک مورد ارزشمند برای کسب و کار شما  است، و همچنین برخی اقدامات ملموس که می توانید برای تأثیر مثبت در ترافیک وب سایت خود انجام دهید.

چرا SEO در طول کرونا اهمیت دارد

در حالی که اطلاعات غلط زیادی در مورد ترافیک و سئو در دوران کرونا وجود دارد.

واقعیت شماره 1: COVID-19 روند کار است

بله، کووید 19 شروع شده و در صورت اتمام نیز بسیاری موارد تحث تاثیر کرونا خواهد بود. پس طبیعتا این مورد را جهت کرونا ویروس باید در نظر گرفت.

اما به هر حال این حجم از تغییرات در ترافیک سایت ها مربوط به اوج کرونا است و این واقعیت است که با گذشت زمان فروکش می کند.

واقعیت شماره 2: محتوای همیشه سبز هنوز مهم است

اشکالی ندارد که موضوعات در دوران کرونا متمایل به کووید 19 باشد، اما ترافیک این صفحات به طور طبیعی با گذشت زمان کاهش می یابد. آنها با گذشت زمان  احتمالاً دیگر در رده اول قرار ندارند، زیرا مارک های پیشرو و وب سایت های دارای قدرت بالا به هر حال جایگاه خودشان را پس می گیرند. محتوایی که در رابطه با موضوعات همیشه سبز در سایت شما نوشته شده است، همیشه مرتبط می ماند و به مرور زمان ترافیک را جمع می کند. به این ترتیب، هرگز زمان بدی برای انتشار مطالب در موضوعات همیشه سبز وجود ندارد.

واقعیت شماره 3: سئو فقط مربوط به ترافیک نیست

هدف سئو فقط افزایش ترافیک وب سایت ها نیست بلکه افزایش ترافیک واجد شرایط مهم است. این بدان معناست که بازدیدکنندگانی که خارج از مواجهه با روندهای مختلف مانند COVID-19 ، راهی وب سایت شما می شوند ، به احتمال زیاد به آنچه شما ارائه می دهند بسیار علاقه مند هستند. به این معنا ، SEO می تواند به شما در شناسایی مسیرهای بسیار شایسته برای تجارت شما کمک کند ، حتی اگر در آینده نیز رشد کند.

واقعیت شماره 4: سود سئو بلند مدت است

SEO در مورد جلب اعتماد از موتورهای جستجو است و تنها راه برای دستیابی به این امر به آرامی و با گذشت زمان از طریق خروجی مداوم است. از آنجایی که به طور معمول تا سه یا 6 ماه از این روند سود قابل توجهی از SEO اتفاق نمی افتد، اکنون می توانید کارهای زیادی انجام دهید که ارزش آن را دارد.

در حقیقت ، یک مطالعه انجام شده توسط Ahrefs نشان داد که تنها 1٪ از صفحات که در رتبه اول در گوگل قرار گرفته اند کمتر از یک سال بودند.

منبع

محمد یاری پور
محمد یاری پور

مدیر وب سایت امن اس اس ال با 15 سال سابقه فعالیت در زمینه وب ، امنیت ، هاست و دامنه و گواهینامه ssl

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :