بهترین ابزارهای تجزیه و تحلیل سئو برای وب سایت شما در سال 2023

دسته بندی ها : سئو, مقالات پریا اصبری
ابزار تحلیل سئو سایت

بهینه سازی موتور جستجو (SEO) به مخاطبان هدف شما اجازه می دهد تا کسب و کار شما را پیدا کرده و آنها را به وب سایت شما هدایت کند. اما برای اینکه بتوانید سئو سایت خود را تجزیه کنید نیاز به ابزارهای مناسبی دارید که بتواند این موارد را تحلیل کند. ما در این پست بهترین ابزار تحلیل سئو سایت را معرفی کرده ایم تا بتوانید فرصت های رشد را شناسایی کنید. در ادامه ما را همراهی کنید تا با استفاده از ابزارهای معرفی شده بهترین نتایج را به دست آورید.

ابزار تحلیل سئو سایت چیست؟

ابزار تجزیه و تحلیل سئو نرم افزار یا برنامه ای است که توانایی وب سایت شما را برای رتبه بندی در موتورهای جستجو مانند گوگل و بینگ بررسی می کند. سئوی وب سایت شما را ارزیابی کرده و به دنبال فرصت هایی برای بهبود سئوی شما می گردد.

معرفی بهترین ابزار تحلیل سئو سایت

در این لیست خلاصه ای از بهترین ابزارهای تجزیه و تحلیل سئو آورده شده است تا بتوانید مطابق با نیازهای سایت خود گزینه مناسبی را انتخاب کنید.

1. گوگل آنالیز (Google Analytics)

این ابزار زمانی که با کنسول جستجوی گوگل جفت می‌شود، می‌ توانید داده ‌های سئوی وب‌ سایت خود را در یک پلتفرم جمع‌آوری کنید و شناسایی عملکرد سایت برای کلمات کلیدی که می ‌خواهید رتبه ‌بندی شوید نیز ممکن شده و روشی فوق العاده به حساب می آید.

مزیت‌ های Google Analytics

مشاهده داده ‌های ترافیک وب‌ سایت: می ‌توانید فعالیت سایت را در صورت وقوع نظارت کنید تا بدانید مخاطبان شما چگونه به کارهای شما پاسخ می‌ دهند.

شناسایی ترافیک: کدام سایت ها باعث افزایش ترافیک به سایت شما می شوند؟ اگر بک لینک هایی از ترافیک جعلی مشاهده کردید که می تواند به سئوی شما آسیب برساند، می توانید بلافاصله آنها را حذف کنید.

ردیابی معیارهای تعامل: بازدیدکنندگان شما چه مدت در صفحات فرود شما می مانند؟ آیا آنها بر روی (CTA) کلیک می کنند یا از سایت شما خارج می شوند؟

2. ابزار تحلیل سئو سایت؛ کنسول جستجوی گوگل

کنسول جستجوی گوگل ابزاری مفید برای تجزیه و تحلیل اولیه سئوی وب سایت شما، انجام بررسی موقعیت گوگل یا بررسی استراتژی سئو برای کلمات کلیدی است. این وب سایت شما را تحت نظر، اشکال زدایی و بهینه سازی می کند و مزایای زیر را ارائه می دهد:

خطاهای خزیدن در وب سایت خود را شناسایی کنید: یک خطای خزیدن زمانی اتفاق می افتد که یک موتور جستجو سعی می کند به صفحات شما دسترسی پیدا کند.

کلمات کلیدی که صفحات وب شما برای آنها رتبه بندی می شوند را تعیین می کند.

فهرست گوگل وب سایت خود را بررسی کنید: با کمک کنسول جستجوی گوگل می توانید ببینید که چه تعداد از صفحات شما در فهرست گوگل قرار دارند. برای اینکه خزنده‌های گوگل صفحات شما را پیدا کرده و در صفحات نتایج موتور جستجو نمایش دهند، باید در فهرست گوگل باشند.

3. Google PageSpeed Insights

زمان بارگذاری سرعت صفحه یک عامل مهم رتبه بندی سئو در صفحه است زیرا بر تجربه بازدیدکنندگان سایت شما تأثیر می گذارد. برای استفاده از این ابزار تحلیل سئو سایت URL خود را در Google PageSpeed Insights وارد کنید. این ابزار رایگان تجزیه و تحلیل سئو به شما می گوید که صفحه شما با توجه به معیارهای مختلف با چه سرعتی بارگذاری می شود، همچنین پیشنهاداتی برای بهبود سرعت بارگذاری صفحه به شما می دهد.

4. Google Mobile-Friendly Test

اگر می خواهید صفحات شما در SERP رتبه بندی شوند، با استفاده از این ابزار تجزیه و تحلیل SEO، مطمئن شوید که آنها برای موبایل مناسب هستند. Google Mobile-Friendly Test شما را از خطاهای پیش آمده مطلع می کند تا بدانید چه چیزی را باید برطرف کنید.

مطالعه بیشتر: سئو داخلی سایت چیست؟

ابزار تحلیل سئو سایت

5. ابزار وب مستر بینگ

Bing Webmaster Tools ابزارهای گزارش دهی و تشخیصی را برای بهبود سئوی شما در اختیار شما قرار می دهد. علاوه بر این، این ابزار تحلیل سئو سایت به شما کمک می کند تا:

  • بک لینک های خود را آنالیز کنید
  • انجام تحقیق در مورد کلمات کلیدی
  • انجام اسکن سایت برای شناسایی خطاهای فنی سئو

6. جستجوگر SEO WebFX

جستجوگر سئو ما بینش هایی را در مورد جنبه های مهم سئو وب سایت شما به شما می دهد. URL و ایمیل خود را وارد کنید و گزارش دقیق سئوی وب سایت را دریافت خواهید کرد.

7. SEOlyzer

آیا می خواهید بدانید موتورهای جستجو مانند گوگل و بینگ چگونه وب سایت شما را مشاهده می کنند؟ از ابزار تحلیل سئو سایت SEOlyzer که یک ابزار رایگان خزیدن سایت و تجزیه و تحلیل گزارش است استفاده کنید. کدهای خطا، تغییر مسیرها و عملکرد سرعت صفحه سایت شما را شناسایی می نماید.

کلام آخر

تجزیه و تحلیل سئو برای مشاغلی که به دنبال بهبود بازده خود از وب سایت خود هستند، مهم است. شما می توانید با استفاده از ابزار تحلیل سئو سایت که در این لیست معرفی شده است سایت خود را تحلیل کرده و بالاترین امتیاز را به دست آورید. این برنامه ها به شما کمک می کنند تا بهترین بازدهی را به دست آورید.

برای سئو سایت خود می توانید از امن اس اس ال کمک بگیرید تا بالاترین امتیاز را به دست آورید.

منبع

پریا اصبری
پریا اصبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :