راهنمای سئو در سال 2023

دسته بندی ها : سئو, مقالات پریا اصبری
سئو و بهینه سازی در سایت

با بهینه سازی سئوی سایت، بازاریابی محتوا و ایجاد لینک، دید و رتبه سایت خود را افزایش دهید. وقتی به ایده های بازاریابی جدید نیاز دارید اولین کاری که انجام می دهید، چیست؟ وقتی تصمیم می گیرید زمان پیدا کردن یک نرم افزار حسابداری جدید فرا رسیده است، چطور؟ یا حتی زمانی که متوجه پنچری لاستیک در خودرو می شوید؟ اولین کاری که در هر کدام از موقعیت ها انجام می دهید، مراجعه به گوگل است.

Impact Plus گزارش داد که 61٪ از بازاریابان SEO را به عنوان اولویت اصلی بازاریابی در سال 2021 معرفی کردند. بنابراین، این یک حقیقت سرد و خشن است که بدون حداقل حضور در Google، کسب و کار شما با یک نبرد سخت دیجیتال روبرو می شود.

سئو چیست؟

SEO مخفف بهینه سازی موتور جستجو است. هدف سئو افزایش دید یک شرکت در نتایج جستجوی ارگانیک است. در نتیجه، این تلاش ‌ها بازدیدکنندگان بیشتری را به وب‌ سایت شرکت سوق می ‌دهد و شانس آن‌ ها را برای تبدیل‌ های بیشتر افزایش داده و در نتیجه منجر به مشتریان بیشتر و درآمد بیشتر می ‌شود.

راه های زیادی برای بهبود سئوی صفحات سایت شما وجود دارد. موتورهای جستجو به دنبال عناصری از جمله برچسب ‌های عنوان، کلمات کلیدی، برچسب ‌های تصویر، ساختار لینک داخلی و لینک ‌های ورودی هستند (همچنین به عنوان بک لینک نیز شناخته می‌ شوند). موتورهای جستجو همچنین به ساختار و طراحی سایت، رفتار بازدیدکنندگان و سایر عوامل خارج از سایت توجه می کنند تا تعیین نمایند که سایت شما چقدر باید در SERP خود رتبه بالایی داشته باشد.

بهینه سازی سئوی سایت چگونه کار می کند؟

سئو با بهینه سازی محتوای یک وب سایت، انجام تحقیقات کلمات کلیدی و کسب لینک های ورودی برای افزایش رتبه آن محتوا و دیده شدن وب سایت کار می کند. در حالی که به طور کلی می توانید مشاهده کنید که نتایج پس از خزیدن و نمایه شدن صفحه وب توسط یک موتور جستجو بر روی SERP تأثیر می گذارد، تلاش های سئو ممکن است ماه ها طول بکشد تا به طور کامل تحقق یابد.

رتبه بندی

این همان چیزی است که موتورهای جستجو برای تعیین محل قرار دادن یک صفحه وب خاص در SERP استفاده می کنند. رتبه بندی از موقعیت شماره صفر تا تعداد نهایی نتایج موتور جستجو برای پرس و جو شروع می شود و یک صفحه وب می تواند هر بار برای یک موقعیت رتبه بندی کند. با گذشت زمان، رتبه یک صفحه وب ممکن است به دلیل سن، رقابت در SERP یا تغییرات الگوریتم توسط خود موتور جستجو تغییر کند.

دید

این عبارت نشان می دهد که یک دامنه خاص در نتایج موتور جستجو چقدر برجسته است. دید کمتر جستجو زمانی اتفاق می ‌افتد که دامنه برای بسیاری از جستارهای جستجوی مرتبط قابل مشاهده نباشد، در حالی که با مشاهده جستجوی بالاتر، برعکس است.

هر دو مسئول ارائه اهداف اصلی SEO – ترافیک و اعتبار دامنه هستند.

اهمیت سئو چیست؟

یک دلیل مهم دیگر وجود دارد که چرا باید از بهینه سازی سئوی سایت استفاده کنید: این استراتژی عملاً به شما کمک می کند تا برند خود را در کل مسیر خرید قرار دهید. به نوبه خود، سئو می تواند اطمینان حاصل کند که استراتژی های بازاریابی شما با رفتار خرید جدید مطابقت دارد.

چگونه کاربران از موتورهای جستجو در طول فرآیند جستجو استفاده می کنند؟

در اوایل کار، کاربران از گوگل برای یافتن اطلاعات در مورد مشکل خود استفاده می نمایند. برخی نیز در مورد راه حل های بالقوه جویا می شوند. سپس، آنها جایگزین های موجود را بر اساس بررسی ها یا تبلیغات رسانه های اجتماعی قبل از پرس و جو از یک شرکت ارزیابی می کنند. اما این پس از اتمام تمام منابع اطلاعاتی اتفاق می افتد. بنابراین، تنها فرصتی که مشتریان متوجه شما می شوند و روی سایت شما کلیک می کنند، این است که در نتایج جستجویشان ظاهر شوید؛ بنابراین بهینه سازی سئوی سایت شما را در صفحات اول قرار می دهد.

گوگل بر چه معیاری یک صفحه را رتبه بندی می کند؟

موتورهای جستجو فقط یک هدف دارند. هدف آنها ارائه مرتبط ترین پاسخ ها یا اطلاعات به کاربران است. هر بار که از گوگل استفاده می کنید، الگوریتم های آنها صفحاتی را انتخاب می نمایند که بیشترین ارتباط را با درخواست شما دارند و سپس، آنها را رتبه بندی می کنند و ابتدا معتبرترین یا محبوب ترین ها را نشان می دهند.

برای ارائه اطلاعات مناسب به کاربران، موتورهای جستجو دو عامل را تجزیه و تحلیل می کنند:

ارتباط بین عبارت جستجو و محتوای یک صفحه: موتورهای جستجو آن را با عوامل مختلفی مانند موضوع یا کلمات کلیدی ارزیابی می کنند.

اعتبار، که با محبوبیت یک وب سایت در اینترنت سنجیده می شود: گوگل فرض می کند که هر چه یک صفحه یا منبع محبوب تر باشد، محتوای آن برای خوانندگان ارزشمندتر است.

و برای تجزیه و تحلیل همه این اطلاعات از معادلات پیچیده ای به نام الگوریتم های جستجو استفاده می کنند.

موتورهای جستجو الگوریتم های خود را مخفی نگه می دارند. اما با گذشت زمان، سئوکاران برخی از عواملی را که هنگام رتبه بندی یک صفحه در نظر می گیرند، شناسایی کرده اند. ما از آنها به عنوان فاکتورهای رتبه بندی یاد می کنیم و آنها تمرکز یک استراتژی بهینه سازی سئوی سایت هستند.

بهینه سازی سئوی سایت

هنگام تعیین ارتباط و اختیار، پیروی از چارچوب E-A-T می تواند کمک بزرگی کند. E-A-T در سئو مخفف “تخصص”، معتبر بودن، و “اعتماد” است و اگرچه اینها فاکتورهای رتبه بندی مستقیم نیستند، اما می توانند محتوای سئو شما را بهبود بخشند که  این امر می تواند بر عوامل رتبه بندی مستقیم، تأثیر بگذارد.

افزودن محتوای بیشتر، بهینه سازی نام فایل های تصویری یا بهبود لینک های داخلی می تواند بر رتبه بندی و دیده شدن جستجوی شما تأثیر بگذارد، زیرا هر یک از این اقدامات یک عامل رتبه بندی را بهبود می بخشد.

کلام آخر

اگر شما صاحب یک وب سایت هستید و می خواهید صفحه شما در موتورهای جستجو دیده شود، بهینه سازی سئوی سایت یکی از مهم ترین کارهایی است که باید انجام دهید. به این ترتیب می توانید سایت خود را در صفحات برتر گوگل مشاهده کنید و در نتیجه کسب و کارتان رونق داشته باشد.

برای سئو سایت خود با شرکت ما تماس بگیرید.

منبع

پریا اصبری
پریا اصبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :