وظیفه متخصص سئو سایت

دسته بندی ها : سئو, مقالات پریا اصبری
افزونه Duplicator

راهنمای شغلی متخصص سئو سایت می‌ تواند به شروع یک شغل پردرآمد در بهینه ‌سازی موتورهای جستجو (SEO) و بازاریابی دیجیتال کمک کند. برای اطلاعات بیشتر در مورد نقش متخصص سئو، مسئولیت های شغلی و مهارت های مورد نیاز، ادامه مطلب را بخوانید.

یک متخصص بهینه سازی موتورهای جستجو یا SEO یک وب سایت را آزمایش، تجزیه، تحلیل و تغییر می دهد تا برای موتورهای جستجو بهینه شود و متعاقباً وب سایت در نتایج جستجو و موتورهای جستجوی اصلی مانند گوگل و بینگ رتبه بالاتری کسب می کند.

یک متخصص SEO بهینه سازی صفحه را در یک وب سایت انجام می دهد تا اطمینان حاصل کند که نتایج جستجو مرتبط بوده و تجربه کاربری مثبتی ایجاد می کند، ترافیک وب سایت رو به رشد، حجم سرنخ و آگاهی از برند ایجاد می نماید. به عبارت دیگر، یک متخصص سئو هیچ تفاوتی با سایر حرفه ای های بازاریابی دیجیتال یا بازاریابی سنتی ندارد: آنها در نهایت در تلاش هستند تا فروش بیشتری را برای شرکتی که در آن کار می کنند، ایجاد نمایند.

با انجام تحقیقات کلمات کلیدی و استفاده از ابزارهای سئو مانند گوگل آنالیز، یک متخصص سئو می تواند دید وب سایت را در گوگل افزایش دهد که به نوبه خود مزایای عمده ای برای هر شرکتی دارد. برخی ممکن است برای توسعه ابتکارات جدید یا مدیریت بهتر حساب‌ های رسانه‌ های اجتماعی برای افزایش تعامل و ترافیک کاربران، با سایر اعضای یک تیم بازاریابی همکاری نزدیک داشته باشند.

مسئولیت های شغلی متخصص سئو سایت چیست؟

مسئولیت ‌های شغلی متخصص سئو بر اساس اینکه فردی برای یک آژانس بازاریابی دیجیتال کار می‌ کند، در بخش بازاریابی دیجیتال یک شرکت یا فریلنسری برای یک مشتری متفاوت است، اما شرح شغل اکثریت قریب به اتفاق پست ‌های متخصص سئو شامل همه یا بیشتر موارد می‌شود. به شرح زیر:

 • استراتژی های بهینه سازی را توسعه دهید که رتبه بندی نتایج موتور جستجوی وب سایت شرکت را افزایش دهد
 • هنگام انجام کمپین های جستجوی پولی، متخصص سئو تست ها را اجرا می کند، داده ها و نتایج را جمع آوری، تجزیه و تحلیل کرده، روندها و بینش ها را برای دستیابی به حداکثر بازگشت سرمایه شناسایی می کند.
 • مدیریت هزینه های کمپین های سئو، حفظ بودجه، برآورد هزینه های ماهانه و تطبیق تفاوت ها
 • با تیم توسعه وب همکاری نزدیک داشته باشید تا اطمینان حاصل کنید که بهترین شیوه های SEO به درستی در محتوای وب سایت دنبال می شود
 • با تیم های تحریریه و بازاریابی برای هدایت سئو در تولید محتوا و بازاریابی محتوا کار کنید
 • مسئولیت بهینه سازی صفحه برای بازاریابی موتورهای جستجو را بر عهده بگیرید
 • انجام تحقیقات مداوم، کشف و بهینه سازی کلمات کلیدی برای کلمات کلیدی جدید SEO برای استفاده در وب سایت شرکت و مواد بازاریابی
 • تحقیق و اجرای توصیه های بهینه سازی موتور جستجو
 • استراتژی ساخت لینک را ایجاد و اجرا کنید
 • تغییر معماری وب سایت، محتوا، پیوند و سایر عوامل برای بهبود موقعیت سئو برای کلمات کلیدی هدف
 • اهداف قابل اندازه گیری را تعیین کنید که بهبود تلاش های بازاریابی را نشان می دهد
 • معیارهای عملکرد روزانه را با ابزارهای SEO مانند تجزیه و تحلیل گوگل برای درک عملکرد استراتژی سئو بررسی کنید
 • برای مدیریت استراتژی سئو با دیگران در بخش بازاریابی همکاری نمایید
 • محتوای وب سایت جذاب و با کیفیت، از جمله پست های وبلاگ و توضیحات صفحه را برای بهبود نتایج جستجوی وب سایت بنویسید

متخصص سئو نیاز به چه مدارکی دارد؟

اکثر متخصصان سئو و سایر متخصصان بهینه سازی موتورهای جستجو، قبل از اینکه روی مهارت های فنی خود کار کنند و مهارت های قابل انتقال و سوابق تحصیلی خود را برای ایجاد شغل در سئو به وجود آورند، کار خود را در زمینه دیگری آغاز می کنند.

هیچ مدرک کالج یا دانشگاهی مستقیماً به سئو مرتبط نیست و مطمئناً هیچ برنامه بازاریابی چهار ساله ای مهارت های فنی خاصی را که برای پیشرفت در زمینه سئو نیاز دارید، به شما ارائه نمی دهد.

اکثر کارشناسان سئو که در این زمینه کار می ‌کنند نوعی گواهینامه اضافی را دنبال کرده و به کارفرمایان نشان می دهند که مهارت ‌های خاص مورد نیاز برای اجرای استراتژی بازاریابی دیجیتال خود را دارند، ترافیک موتور جستجوی خود را افزایش می‌ دهند و مطمئن می‌ شوند که وب ‌سایت آن‌ ها نزدیک به بالاترین صفحات نتایج موتورهای جستجو است.

متخصص سئو سایت

ویژگی های یک متخصص سئو سایت موفق؟

در اینجا برخی از ویژگی های کلیدی که متخصصان سئو سایت موفق باید داشته باشند تا در دنیای بازاریابی دیجیتال و بهینه سازی موتورهای جستجو پیشرفت کنند، آورده شده است:

درک سه سطح سئو

سه سطح برای بهینه سازی موتورهای جستجو وجود دارد و هر متخصص سئو خوب باید در توسعه یک استراتژی بازاریابی هر سه را در نظر داشته باشد:

 • سئو فنی به عناصر غیر محتوایی وب سایت شما اشاره دارد. این بخش شامل استراتژی هایی برای بهبود ساختار باطن و پایه یک وب سایت است. بخشی از این کار شامل انجام یک تجزیه و تحلیل کامل وب سایت است که می تواند فرصت هایی را برای SEO فنی، جهت بهبود سرعت وب سایت، نمایه سازی، سازگاری با موبایل، خزیدن و معماری وب سایت آشکار کند. سئوی فنی همچنین خوانایی یک وب سایت را به شدت بهبود می بخشد که به نوبه خود تجربه کاربر را بهبود می بخشد و به موتورهای جستجو نشان می دهد که وب سایت مناسب است.
 • سئو داخلی به محتوای وب سایت شما و بهینه سازی آن برای کمک به موتورهای جستجو و درک موضوع محتوای شما و دیدن وب سایت به عنوان یک منبع ارزشمند مربوط می شود. سئوی درون صفحه شامل استفاده از عناصری مانند کلمات کلیدی، متا تگ ها، لینک های داخلی و تگ های عنوان HTML به روش هایی است که به افزایش ترافیک موتورهای جستجو کمک می کند و اطمینان حاصل می نماید که در بالای نتایج گوگل قرار دارد.
 • بهینه سازی خارج از صفحه در مورد ایجاد رابطه قوی تر بین وب سایت شما و سایر وب سایت ها از طریق انواع روش های لینک سازی است. بهینه سازی خارج از صفحه همچنین شامل استراتژی هایی برای ایجاد شهرت یک وب سایت است تا به موتورهای جستجو نشان دهد که یک وب سایت منبع قابل اعتمادی است و بنابراین باید در نزدیکی رتبه بندی موتورهای جستجو قرار گیرد.

متخصص سئو سایت باید بدانند که چگونه همه سطوح بهینه سازی موتورهای جستجو در رتبه بندی وب سایت شما در بین نتایج جستجوی گوگل نقش دارند.

کلام آخر

شما می توانید سئو سایت خود را به دست متخصصان amnssl بسپارید تا بالاترین سوددهی را تجربه کنید.

منبع

پریا اصبری
پریا اصبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :