رتبه الکسای سایت چیست؟

دسته بندی ها : متفرقه, مقالات پریا اصبری
رتبه الکسای سایت

رتبه الکسای سایت، یکی از شناخته شده ترین راه ها برای بررسی میزان محبوبیت یک وب سایت می باشد که متعلق به Amazon.com  است. الکسا یک شرکت تجزیه و تحلیل وب بوده که داده های ترافیک وب و سایر معیارهای بازاریابی را بر اساس اطلاعاتی که از سراسر صفحه وب به وسیله نوار ابزارها و برنامه های افزودنی مرورگر وب دریافت می کند، ارائه می دهد.

رتبه بندی الکسا چگونه کار می کند؟

رتبه ترافیک، بر اساس داده های ترافیکی در سه ماه از میلیون ها کاربر الکسا به دست می آید. این بدان معناست که رتبه بندی، با استفاده از یک روش اختصاصی محاسبه می شود که میانگین برآورد روزانه ی بازدید کنندگان منحصر به فرد یک سایت و تعدادی که از بازدیدهای صفحه را در 3 ماه گذشته تخمین زده، ترکیب شده است. الکسا داده های خود را بر اساس استخراجی که از میان میلیون ها کاربر به دست آورده انجام می دهد (کاربرانی که از نوار ابزار ارائه شده توسط شرکت در وب، استفاده می کنند.)

نوار ابزار الکسا

این نوار از طریق افزونه های مرورگر در Chrome، Firefox و Internet Explorer و همچنین از طریق وب سایت الکسا در دسترس است. برای اینکه الکسا بتواند این آمار را بدست آورد، کاربران باید نوار ابزار الکسا را در مرورگر خود نصب نمایند.

چرا رتبه الکسای سایت را بررسی می کنید؟

برای این که عملکرد وب سایت خود را نسبت به سایر وب سایت ها در 3 ماه گذشته مقایسه کنید. داده هایی که الکسا ارائه می دهد می تواند در اکثر موارد به شما کمک کند تا تصور کلی از محبوبیت وب سایت را داشته باشید.

چگونگی رتبه بندی الکسا با استفاده از داده های تحلیلی

تجزیه و تحلیل خود:

اگر شما یک وبلاگ نویس یا صاحب وب سایت هستید، مهم است که رتبه الکسای سایت خود را بدانید زیرا به شما این امکان را می دهد که از میزان محبوبیت وب سایت خود در اینترنت مطلع شوید. شما می توانید با استفاده از داده ها بهترین استراتژی را برای بهبود ترافیک وب سایت پیدا کنید. همچنین میتوانید با استفاده از روش های افزایش بازدید سایت از رقبای خود پیشی بگیرید. پس رتبه الکسای سایت به بهبود ترافیک صفحه وب شما کمک می کند.

تجزیه و تحلیل رقابت:

الکسا می تواند به عنوان یک ابزار هوش رقابتی عمل کند. این بدان معناست که با استفاده از داده ها، می توانید تجزیه و تحلیل رقابتی را انجام دهید. حتی می توانید وب سایت خود را با وب سایت رقبای اصلی مقایسه کنید.

تجزیه و تحلیل بازاریابی:

اگر تبلیغ کننده هستید، رتبه الکسا به شما این امکان را می دهد که محبوبیت وب سایت خود را بسنجید تا متوجه شوید که تبلیغاتتان را می توانید با چه قیمتی در سایت درج کنید. در واقع، رتبه الکسای وب سایت یکی از عواملی است که تبلیغ کنندگان برای تعیین پتانسیل بازاریابی وب سایت های هدف در نظر می گیرند.

رتبه الکسای سایت
رتبه الکسای سایت

نتیجه گیری

رتبه الکسای سایت یکی از روش هایی است که شما می توانید با کمک آن ترافیک سایتتان را افزایش دهید.

منبع

پریا اصبری
پریا اصبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :